Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 05:24:54
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Snimace EMG ??  (Prečítané 37607 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 09. Október , 2005, 15:28:16 »

nevie mi niekto poradit ake ma zakk wylde snimace? vsade pisu ze ma EMG HZ a EMG H4 , ale na EMG stranke take ani vobec niesu a je tam napisane ze Zakk ma EMG 81 a EMG 85 . Tak teraz neviem ze ktore teda ma,lebo si chcem kupit take ako ma on...kto moze nech poradi. vdaka.
Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #1 kedy: 04. November , 2007, 19:33:10 »

EMG HZ je seria pasivnych snimacov od EMG, od H1 po H4 myslim ze su odstupnovane podla sily vystupu.
Pochybujem zeby nato Zakk hral, urcite hra na aktivnych, ale inac zaujimalo by ma ci ma niekto skusenost so snimacmi HZ-H4
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #2 kedy: 04. November , 2007, 19:50:32 »

Stačí napísať do googla jeho meno a nájde Ti plno stránok,napr. www.mikesguitarsite.co.uk/gear/zakk_wyldehttp://
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 04. November , 2007, 23:48:27 »

EMG HZ je seria pasivnych snimacov od EMG, od H1 po H4 myslim ze su odstupnovane podla sily vystupu.
Pochybujem zeby nato Zakk hral, urcite hra na aktivnych, ale inac zaujimalo by ma ci ma niekto skusenost so snimacmi HZ-H4
mam, su ostre, pilkovite a hlave s vysokym vystupom. Kamarat ich mal v ESPcke a uspesne sa ich zbavil  Bravooo
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 04. November , 2007, 23:58:45 »

mam, su ostre, pilkovite a hlave s vysokym vystupom. Kamarat ich mal v ESPcke a uspesne sa ich zbavil  Bravooo

ja mam v gitare takisto HZ-neviem kolko. tazko povedat, ako velmi sa snimac podiela na vyslednom zvuku mojej gitary, ale v poslednej dobe ju mam stale radsej a radsej.. ziadna pilka sa nekona  Som frajer
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #5 kedy: 06. November , 2007, 10:57:50 »

hmm a co tak EMG open humbucker SA1(F) a TB1(R)? dava sa to do novych modelov cortiek ale nikde som nenasiel dokonca ani na stranke EMG co to je zac, zrejme snad nieco slabsie ako HZ-H4 ale to sa len tak domnievam.
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #6 kedy: 06. November , 2007, 20:35:48 »

EMG HZ  H4  hra ako ( je simulacia ) EMG 81  ( cize ju nemusis podporovat 9V bat )
a  H4A  je zase ako EMG 85  , takto je to uvedene v EMG katalogu  naviac je dobre to  - ze sa daju na oboch rozopinat cievky , co je niekady vyhoda !  (81, 85 sa cievky nedaju rozopnut)
« Posledná zmena: 06. November , 2007, 20:36:53 od cutaj » Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #7 kedy: 06. November , 2007, 20:44:44 »

hmm diky:) ale myslel som ze nie su v katalogu tie podivne open humbuckre co si pise cort z44 ze je nimi osadena na tento rok..
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
KLOBASA
nováčik
*
Príspevkov: 47



« Odpoveď #8 kedy: 01. Júl , 2010, 22:14:49 »

nevie nahodou niekto z vas kolko ohmovy potenciometer na VOLUME treba k aktivnym snimacom EMG? Jak taky isty jak k pasivnym, tak ma zaujima hlavne ta hodnota odporu Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #9 kedy: 01. Júl , 2010, 22:19:10 »

nevie nahodou niekto z vas kolko ohmovy potenciometer na VOLUME treba k aktivnym snimacom EMG? Jak taky isty jak k pasivnym, tak ma zaujima hlavne ta hodnota odporu Bavím sa skvele
25k

k pasivnym idu vacsinou 250k single, 500k HB
Zaznamenané
KLOBASA
nováčik
*
Príspevkov: 47



« Odpoveď #10 kedy: 13. Júl , 2010, 12:48:39 »

25k

k pasivnym idu vacsinou 250k single, 500k HB

hej, a ked mam jeden snimac aktivny a druhy pasivny, tak jaky tam mam potom potenciometer  ha ha ha
Pozn. jako spravny spravny elektrotechnik nemam doma multimeter  ha ha ha
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #11 kedy: 13. Júl , 2010, 12:54:12 »

hej, a ked mam jeden snimac aktivny a druhy pasivny, tak jaky tam mam potom potenciometer  ha ha ha
Pozn. jako spravny spravny elektrotechnik nemam doma multimeter  ha ha ha
25k daj na aktivny a 500k na pasivny. pokial mas gitaru s minimalne dvoma potakmi. potom sa ale budes musiet zrieknut tonovej clony. ak mas iba jeden, tak si nahraty.. preto je dobre nekomplikovat si to a dat bud aktivky alebo pasivky
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 13. Júl , 2010, 12:55:38 »

Ja mam na pasivnych 500k, vymenil som za povodne 250k a ovela lepsi nabeh podla mna. Neriesil by som to vobec a dal tam 500k.
 Na zdravie!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #13 kedy: 13. Júl , 2010, 12:59:54 »

Ja mam na pasivnych 500k, vymenil som za povodne 250k a ovela lepsi nabeh podla mna. Neriesil by som to vobec a dal tam 500k.
 Na zdravie!
500K na aktivny snimac je kokotina, aspon nerad sprostosti Žmurk  Na zdravie!
Zaznamenané
KLOBASA
nováčik
*
Príspevkov: 47



« Odpoveď #14 kedy: 13. Júl , 2010, 13:00:12 »

25k daj na aktivny a 500k na pasivny. pokial mas gitaru s minimalne dvoma potakmi. potom sa ale budes musiet zrieknut tonovej clony. ak mas iba jeden, tak si nahraty.. preto je dobre nekomplikovat si to a dat bud aktivky alebo pasivky

praveze ja mam len jeden potenciometer na hlasitost, a tonovu clonu nemam, a vyuzivam hlavne len ten aktivny tak asi tych 25k, ze?
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 22 otázok.