Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 09:39:29
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Delay (digital, analog), Reverb  (Prečítané 23662 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« kedy: 14. Október , 2005, 23:27:02 »

Nazdar ludze! Pocujte dajte mi trochu rozum! Aky je rozdiel medzi delay Digital a Analog? Hlavne co do zvuku a aj comu sa to podoba ten analogovy zvuk /gitarista/? Hlavny rozdiel ze analog je o dost lacnejsi ako digital uz viem.

Naposledy upravil rastis, : 18.12.2005 o 16:58
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #1 kedy: 17. December , 2005, 23:51:33 »

a este otazku na pruzinovy reverb ako to posoby na zvuk oproti elektonickemu? straca sa tam kvalita ci to ma daky taky ech guitar zvuk? Mal som doma rozobrane dake 100W kombo od tesly a tam na spodku pola taka dlha krabicka rozobrakl som ju a v nej boli pruziny, bolo to ono?
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #2 kedy: 18. December , 2005, 00:02:22 »

anal-logovy delay je o dost lacnejsi ako digital?
ted enviem ci sa nemylim, ale ibanez zacal robit nejaku reediciu a tam je analogvy delay ktory je o dost drasi ako diigtalny
analogovy stoji 7700 a digital od tej istej firmy nejak 3300
:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« Odpoveď #3 kedy: 18. December , 2005, 09:09:24 »

darthez napísal:
Citácia
anal-logovy delay je o dost lacnejsi ako digital?
ted enviem ci sa nemylim, ale ibanez zacal robit nejaku reediciu a tam je analogvy delay ktory je o dost drasi ako diigtalny...
  Ta reedicia je Ibanez AD9 Analog delay.Mal som original z 80-tych rokov(nie reediciu).Predal som ho za 2500,-Sk a kupil BOSS DD-3.Banujem.Mal sice dost krátke opozdenie(delay time),ale mal teplejší mäkkší sound ako tá DD-3.
Na analogové delaye sa nadáva že nie sú tak \"presné\" ako digitálne,čo je aj pravda,ale nie sú ani tak zvukovo chladné.


* Ibanez_AD9.jpg (11.45 KB, 191x312 - prehliadnuté 1055 krát.)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 15:28:06 od Martinlm » Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 18. December , 2005, 11:42:39 »

noco sluzi vlastne delay ...
Zaznamenané

vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #5 kedy: 18. December , 2005, 15:54:35 »

ja som zasiel do hudobnin v bb a tam pozeram ze daky analog delay bol za 1500Sk a normalne zo zarukou vseto nie z ruky tak preto som sa pytal ale uz ten rozdiel poznam. Rastis to tu uz vysvetloval neviem preco to zmizlo. totiz analog dely ma taky ten klasicky zvuk ako zo 80 tokov ale ked ich zapojis za sebov viac tak zacne signal stracat na kvalite pretoze je to vsetko riesene analogovou cestou ale pri digital delay su prevodniky z A/D a tam si ten signal podrzi kolko chces potom si ho prevodnikom D/A prevedie do audio signalu a zas pokracuje dalej z krabicky. vyhoda je ze neubera az tak na kvalite signalu ako analog.


Ale teraz ohladne toho pruzinoveho reverbu ako to funguje? Ako sa to tvari oproti dakemu digitalnemu?
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 18. December , 2005, 16:12:06 »

Vyhoda je, ze to nie je digitalne. Ale zasa zvuk je dost specificky, dnes to asi skoro nik nevyuzije, je to pomerne vintage :)

Podla mna to funguje tak, ze tie dve ci tri pruziny co su tam napnute v ramiku su rozkmitavane jednou cievkou, ktore sa nachadza na jednom konci a na druhom konci je dalsia cievka, ktora snima pohyb tych pruzin. Kedze tie pruziny nemaju taku dynamiku, navyse su dost napnute, chvilu asi potrva, kym sa rozozneju atd atd, cize na tej druhej strane ten pohyb zosnimany cievkou a teda prevedeny na signal uz ma rozne tie vlastnosti. Potom sa primiesava k povodnemu zvuku.

Vychadzam z toho, co som videl u mna v preampe.
Zaznamenané

vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #7 kedy: 18. December , 2005, 16:35:50 »

mohlo by to tak fungovat to by sedelo a pouzivas ten reverb? Ma to taky zvuk ako klasicky alebo racej ani tento pruzinovy nezapnes?
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 18. December , 2005, 16:55:10 »

Pruzinovy reverb je podla mojho nazoru vec pouzitelna iba na lepsi pocit gitaristu pri hre. Neda sa na nom nastavit absolutne nic, iba hlasitost tych pruzin. Na vsetky situacie sveta sa na 100% pouziva digitalny reverb.

Dobry digitalny reverb je inak ovela vacsi kumst, ako jednoducha digitalna opakovacka. Reverb, cize dozvuk sprevadza kazdy zvuk, ktory pocujeme - niekedy ho ani nevnimame, ale je tam, napriklad v beznej miestnosti. Reverb je mix obrovskej spusty kratsich ci dlhsich odrazov prichadzajucich z roznych smerov, v roznej hlasitosti s rozne poposuvanou fazou a s roznymi stratami na roznych frekvenciach. Dobry digitalny reverb ma na toto napisane zlozite algoritmy. Od dobreho digitalneho reverbu sa ocakava, ze vie nasimulovat rozne typy dozvukov, vcetne toho pruzinoveho pseudoreverbu.

Kvalita digitalnych reverbov zalezi samozrejme od ceny. Reverb v gitarovom multiefekte za 3500,- Sk bude mat k dispozicii 1 jednoduchy algoritmus a bude zniet urcite horsie, ako reverb v studiovom multiFX procesore za 20 000,- . Ten bude zniet urcite horsie, ako samostatny profesionalny reverb za 100 000,-.

V kazdom pripade pruzinovy a digitalny reverb su neporovnatelne kategorie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 18. December , 2005, 16:58:10 »

Aj medzi pruzinovymi reverbami su podstatne rozdiely. Princip popisal MartinLM presne. Zvuk ovplyvni najma dlzka a pocet pruzin. V malych kombickach su spravidla 2 kratucke pruziny a zneje to samozrejme ovela horsie, ako stary lampovy Tween Reverb, kde su v tej skatuly 4 dlhe pruziny a budiaca cievka je budena navyse lampou...

Ale ako som uz spominal, je to pouzitelne na lepsi pocit pri hre, nic ine...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 18. December , 2005, 17:07:04 »

Ja som ho vzdy dal na 2/10, nech do toho zvuku nieco prida a klud.
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #11 kedy: 19. December , 2005, 01:10:39 »

vilo: aky to bol delay, ten za 1500 v BB ?
:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #12 kedy: 21. Jún , 2006, 07:37:30 »

no planujem kupu skatulky boooss DD3 , DD6 uz sa nebudem na ne pytat ale skor ma zaujima ci ma niekto skusenost s efekami ako DD5 http://www.bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=15 ci RV3 http://www.bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=16
tie som nahodou objavil v hlbsom rozpitvavani bossackej stranky
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 21. Jún , 2006, 09:27:58 »

Podla mojho nazoru reverb nie je efekt, co by patril na zem do samostatneho pedalu. Nemyslim si, ze je to efekt ktory treba zapinat/vypinat pocas hrania ako trebars delay. Bud na gitare mas nejaky vhodny reverb cely cas, alebo Ti nechyba cely cas. Nehovoriac o tom, ze pri normalnom nastaveni pritomnost/nepritomnost reverbu nepoznat. V momente, ako ju zacne byt jasne poznat je tam toho reverbu prilis moc.

Okrem toho, mam pocit, ze ten efekt pracuje v rezime bud delay alebo reverb, aj ked to na tej stranke akosi neviem najst.

Cisto delay funguje do 2 s, a pisu, ze ma aj moznost samplovania sluciek, co neviem, ci ma aj ten prvy.

Uz keby som zacal rozmyslat smerom, ze potrebujem aj reverb, aj delay, bol by som zrely na nejaky komplexnejsi multiefekt na pedal ci do racku, s dalsimi typmi efektov...

Ale niekto iny to mozno vidi zese inac...
Zaznamenané
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #14 kedy: 04. August , 2006, 17:07:51 »

No podla popisu moze pracovat RV-3 bud v rezime reverb alebo v rezime delay (do 2000 msec) ALEBO je tam aj niekolko modov, kedy pracuju spolocne, ale maximalny delay je potom 1000 msec.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.