Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 09:36:01
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Delay (digital, analog), Reverb  (Prečítané 23661 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #15 kedy: 04. August , 2006, 20:00:15 »

rastis napísal:
Citácia
Podla mojho nazoru reverb nie je efekt, co by patril na zem do samostatneho pedalu. Nemyslim si, ze je to efekt ktory treba zapinat/vypinat pocas hrania ako trebars delay. Bud na gitare mas nejaky vhodny reverb cely cas, alebo Ti nechyba cely cas. Nehovoriac o tom, ze pri normalnom nastaveni pritomnost/nepritomnost reverbu nepoznat. V momente, ako ju zacne byt jasne poznat je tam toho reverbu prilis moc.

absolutna pravda toto
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #16 kedy: 28. November , 2006, 13:04:11 »

homar napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
Podla mojho nazoru reverb nie je efekt, co by patril na zem do samostatneho pedalu. Nemyslim si, ze je to efekt ktory treba zapinat/vypinat pocas hrania ako trebars delay. Bud na gitare mas nejaky vhodny reverb cely cas, alebo Ti nechyba cely cas. Nehovoriac o tom, ze pri normalnom nastaveni pritomnost/nepritomnost reverbu nepoznat. V momente, ako ju zacne byt jasne poznat je tam toho reverbu prilis moc.

absolutna pravda toto


Otázne je, ako ho využiješ. Keď chceš len trošku pridať hĺbku alebo dozvuk, na to stačí aj kombový reverb. Ale keď chceš matroš typu U2/Sigur Rós, na to budú krabičky krátke. Tu treba rack- odporúčam TC elektroniku alebo Yamahu.
Zaznamenané

RED DEBILS
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 28. Február , 2007, 09:37:42 »

inac som pocul ze reverbe a delaye zadunuju zvuk a robia ho menej citatelnym. je na tom nieco pravda?

vsetko s mierou. ale asi radsej menej, ako viac reverbu. a delay okrem toho, ze spravi priestor, dokaze dlhsie tony rozdvojit, roztrojit, podla nastavenia
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rudy
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 28. Február , 2007, 10:20:12 »

inac som pocul ze reverbe a delaye zadunuju zvuk a robia ho menej citatelnym. je na tom nieco pravda?

vsetko s mierou. ale asi radsej menej, ako viac reverbu. a delay okrem toho, ze spravi priestor, dokaze dlhsie tony rozdvojit, roztrojit, podla nastavenia
Čo rozdvojit,roztrojit? Čože su to kolajnice?   Delay-vytvara efekt na zaklade časoveho oneskorenia-povodny signal oneskori a upravi podla nastavenych parametrov/Inp.Level.Delay Time,Feedback Level,Feedback Phase,LFO,Balance,Hold atd./
« Posledná zmena: 28. Február , 2007, 10:24:19 od rudy » Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 28. Február , 2007, 14:10:26 »

inac som pocul ze reverbe a delaye zadunuju zvuk a robia ho menej citatelnym. je na tom nieco pravda?

vsetko s mierou. ale asi radsej menej, ako viac reverbu. a delay okrem toho, ze spravi priestor, dokaze dlhsie tony rozdvojit, roztrojit, podla nastavenia
Čo rozdvojit,roztrojit? Čože su to kolajnice?   Delay-vytvara efekt na zaklade časoveho oneskorenia-povodny signal oneskori a upravi podla nastavenych parametrov/Inp.Level.Delay Time,Feedback Level,Feedback Phase,LFO,Balance,Hold atd./

je to tunak sice OT, ale neda mi to. ked das dlhsi ton, tak delay ti k nemu prida ten isty ton v dobe oneskorenia delayu. aj viackrat, podla delayu... slovo rozdvojit mozno nebolo to prave, ale nevedel som, ake ine.. proste mas tich zvukov zrazu vedla seba viac. ne?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rudy
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 28. Február , 2007, 16:35:50 »

inac som pocul ze reverbe a delaye zadunuju zvuk a robia ho menej citatelnym. je na tom nieco pravda?

vsetko s mierou. ale asi radsej menej, ako viac reverbu. a delay okrem toho, ze spravi priestor, dokaze dlhsie tony rozdvojit, roztrojit, podla nastavenia
Čo rozdvojit,roztrojit? Čože su to kolajnice?   Delay-vytvara efekt na zaklade časoveho oneskorenia-povodny signal oneskori a upravi podla nastavenych parametrov/Inp.Level.Delay Time,Feedback Level,Feedback Phase,LFO,Balance,Hold atd./

je to tunak sice OT, ale neda mi to. ked das dlhsi ton, tak delay ti k nemu prida ten isty ton v dobe oneskorenia delayu. aj viackrat, podla delayu... slovo rozdvojit mozno nebolo to prave, ale nevedel som, ake ine.. proste mas tich zvukov zrazu vedla seba viac. ne?
NE!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 28. Február , 2007, 17:48:11 »

Kubriel to myslel dobre, len sa možno zle vyjadril, ale má pravdu.

Základná funkcia delayu je oneskorené zopakovanie hraného motívu.
Nastaví sa:
- čas oneskorenia
- počet opakovaní
- rozhodenie do panoramy
- pomer hlasitosti hraného a opakovaného zvuku
...
- pri stereo delayoch sa môžu nastaviť odlišné parametre na opakovanie na pravej aj ľavej strane.
- ďalej sa môže na opakovaný motív nastaviť iný EQ, ako je pôvodný zvuk, prípadne (napr pri delayoch line6) nastaviť rôzne zvukové zafarbenia opakovaného zvuku (pri line6 napr simulácia analógového delayu) a pod...
« Posledná zmena: 28. Február , 2007, 19:20:11 od Pitu » Zaznamenané

kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #22 kedy: 01. Marec , 2007, 01:00:02 »

Na profesionálnejších(rozumej drahších) sa dá nastaviť ešte ďalšia kopa variácií. Napríklad random delay- náhodne mení nastavenia času a feedbacku delayu- potom to vytvára taký zvukový tajfún-nedá sa opísať, treba počuť. Bravooo
Na niektorých sa dajú nastaviť aj presné opakovačky typu 1/16, 3/16 delay- ak chce niekto napodobiť cinkavý zvuk U2, bez týchto možností sa nezaobíde.
Line 6 majú asi najpremakanejšie zafarbovanie opoakovačiek, na každom type delayu sa dá nastaviť neviem koľko filtrov, wah efekt, whammy efekt, flanger/phaser-všetko je tam. :)
Zaznamenané

RED DEBILS
Alexi7
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #23 kedy: 10. Marec , 2010, 16:18:34 »

caute, obnovim tuto temu, lebo chcem si overit jednu vec. Je pravda, ze analogovy delay sa nemusi zapajat do slucky? Funguje normalne aj ked je zapojeny medzi gitarou a amparatom a skreslenie ide z hlavy?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 10. Marec , 2010, 16:21:24 »

ani digitalny sa nemusi zapajat do slucky
Zaznamenané

Alexi7
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #25 kedy: 10. Marec , 2010, 16:23:10 »

ani digitalny sa nemusi zapajat do slucky

ale nesprava sa tak jak by sa mal spravat
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 10. Marec , 2010, 16:28:02 »

caute, obnovim tuto temu, lebo chcem si overit jednu vec. Je pravda, ze analogovy delay sa nemusi zapajat do slucky? Funguje normalne aj ked je zapojeny medzi gitarou a amparatom a skreslenie ide z hlavy?

je to hlupost samozrejme. nejde ani tak o to, ci do slucky, ale ze za skreslenie. keby si ho mal este pred skreslenim, tak by z toho bol strasny gulas a bordel bezohladu na to, ci digitalny alebo analogovy.
Zaznamenané
Alexi7
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #27 kedy: 10. Marec , 2010, 16:29:58 »

ok dik, to som chcel vediet.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #28 kedy: 31. Marec , 2010, 09:53:51 »

....rád by som sa spýtal.....má reverb opodstatnenie aj v prípade basy  Huh! ak hej tak skôr klasický pružinový alebo radšej simuláciu......viem, že veľa možností pre basu nie je.....no ale predsa by ma to zaujímalo.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #29 kedy: 31. Marec , 2010, 10:02:54 »

nema
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 22 otázok.