Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
09. Jún , 2024, 08:28:40
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Sign - Coming Alive  (Prečítané 23167 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #75 kedy: 30. Január , 2006, 21:32:13 »

Iggy - na to by si mal v prvom rade založiť novú tému. Zas...aš si tému o vlastnej kapele. :)
Potom môžeš tieto zbytočné príspevky zmazať.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #76 kedy: 30. Január , 2006, 22:46:12 »

hra tam chodelka :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #77 kedy: 01. Február , 2006, 18:54:37 »

Pozrel som si tú kapelu zo Žiliny,vypočul,hrajú pekne ale je to x-tá kópia DT.A ja radšej DT.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #78 kedy: 01. Február , 2006, 19:17:47 »

ffamp: ale hlasoval si za Sign, samozrejme... nie? Popiskujem si
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #79 kedy: 01. Február , 2006, 19:31:26 »

Radšej by som sa išiel pozrieť na vás,to mi ver.
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #80 kedy: 02. Február , 2006, 11:23:30 »

http://www.demonstracia.sk/

Aaa ludia, neblbnite :)))))
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #81 kedy: 02. Február , 2006, 13:39:17 »

Tak som si vypocul mp3 na tom linku.Aj ked sa velmi nerad vyjadrujem k dielam kolegov /a ak ano tak len pozitivne/ tento krat mi to nedalo a vyjadrim sa aj trosku kriticky pretoze mam pocit,ze v tomto pripade to za to stoji.

Co sa mi paci-Ste kapela,ktora az na rychlo odstranitelne nedostatky sa moze hned zajtra kludne vybrat,ako predskokan na turne pred Nightwish,alebo Angru.Skladba je skvele postavena vyborne zaranzovana-nenudil som sa ani na pol sekundy.Solo pekne s nadhladom a stylove.Spev intonacne cisty,bicie presne,basa sa tiez nedala zahambit basak hra rozmanito s velkym vkusom pre styl.


Co sa mi nepaci-Zvuk.Dve veci okamzite prezradili suradnice povodu kapely.Prva je zvuk.Nahravka nema priestor znie sucho-akoby robena \"doma na kolene\".Jednotlive stopy su celkom v pohode,ale mixaz a master nedali skladbe ani zdaleko to co si zasluzi.To samozrejme nemusi byt zalezitost studia,ale aj cloveka,ktory sedi za pultom...a mozno ste to takto chceli....neviem....
Dalsia vec je spevakova Anglictina resp.vyslovnost.Je na tom s mnohymi Slovenskymi kolegami neporovnatelne lepsie,ale u mna ho prezradili koncovky-hlavne kratke a kde je viac spoluhlasok uz citit Slovansky povod interpreta.Toto by som este mierne dopiloval,ale ozaj v pohode ziadny pruser.
Gitaristi:/neviem ci jeden,alebo dvaja/ kazdy svoj part hrate tak,ako treba,ale ked hrate unisono rozchadzate sa rytmicky.Ak sa este gitary rozdelia do panoram viac,nez treba tato skutocnost este viac vynikne.Tym myslim,ze  pri nahravani sa mozno mohlo zdat vsetko OK.Priznam sa,ze presnost dvoch gitaristov-hlavne v unisono pasazach je vec na ktoru som velmi zatazeny,ale v citatelnosti nahravky to robi velke divy!


Kazdopadne ste kapela s velkym potencialom a ak budete postupovat s rozvahou myskim,ze aj s velkou buducnostou a to hlavne za nasimi hranicami.
Ak by som bol vami urobil by som nasledovne:

01.Najal dobreho producenta,ktory tejto hudbe rozumie.Kludne by som sa nebal ani zahranicnych producentov.
02.Natocil material v kvalitnom studiu a v tazkej pohode s v pohode zvukarom  systemom \"chce sa nam robime-nechce sa nam nerobime\"Normalny producent Vam to vybavi jednym telefonatom.
03.Material rozposlal do zahranicnych labelov zaoberajucich sa tymto stylom-myslim,ze na SK mozte zabudnut pokial sa bavime o normalnom fungovani.


Ak som sa Vas niecim dotkol,tak sorry nechcem svoj nazor nikomu vnucovat,ani nic podobne,len som mal pocit,ze mam k tomuto co povedat.

Naposledy upravil jimi cimbala, : 02.02.2006 o 13:49
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #82 kedy: 02. Február , 2006, 14:01:15 »

jimi: všetko, čo si napísal, je dobre a celkom trefne si reagoval na niektoré veci, ktoré si iní nevšimli... neviem, možno si nepostrehol, keď tu bola debata o našom nahrávaní, ale to prebiehalo štýlom \'akú mala, takú dala\'. Náš zvuk je, aký je, pretože naše vybavenie nebolo ideálne, priestory, v ktorých sa nahrávalo tiež nie a pán zvukár - tuto rastis - urobil (rovnako ako my) to, čo v daných podmienkach a čase vládal. Je to len demo. Čize náznak toho, kam mierime a ako to s nami asi práve vyzerá. A rovno priznávam, že tie skladby, čo sme nahrali, sme sa naucili naozaj poriadne zahrať až pri samotnom nahrávaní :unsure: - to je obzvlásť viditežné v tých unisono pasážach, čo spomínaš

a je pravda, že každý v kapele má ešte pred sebou veža roboty a vieme o tom.

No a nakoniec samozrejme: Ďakujeme za všetky hlasy :) dúfam, že nám priazeň publika vydrží :silly:

Naposledy upravil Iggy, : 02.02.2006 o 14:02
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #83 kedy: 02. Február , 2006, 14:05:39 »

Jasne.Su to skusenosti ktore sa niekde nazbierat musia a je dobre,ze ich ziskavate-tym napredujete.Drzim Vam palce!
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #84 kedy: 02. Február , 2006, 14:11:38 »

Zvuk mohol byt lepsi, aj spev. Je toho vela, co sa mi na vacsej kapele nepaci, ale to snad neznamena, ze vas chcem urazit nie? Mate odo mna uz 5 krat po 3 body, Quarreling men maju po 4, lebo tych poznam lepsie :)
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #85 kedy: 02. Február , 2006, 14:20:58 »

Jimmi, velmi pekne dakujeme za kritiku. Malo kto vie taku dobru napisat ako ty.

A este by ma zaujimal dost tvoj nazor na dalsiu nasu vec. Zatial to pokladame za nasu najlepsiu skladbu.
Download Cult Of Pride
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #86 kedy: 02. Február , 2006, 14:42:22 »

imbus napísal:
Citácia
Jimmi, velmi pekne dakujeme za kritiku. Malo kto vie taku dobru napisat ako ty.


Ono sa to vežmi pekne počúva, že by ste na druhý deň mohli ísť robiť predkapelu Nightwish alebo Angre. Žmurk
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #87 kedy: 02. Február , 2006, 14:44:31 »

ja som to bral skor z celkoveho hladiska. Aj rady, aj klady aj zapory. Urcite tento nazor rozsirim dalej v kapele Žmurk

a v neposlednom rade to, ze to je od cloveka, ktory sa vyzna

Naposledy upravil imbus, : 02.02.2006 o 14:46
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #88 kedy: 02. Február , 2006, 15:12:52 »

Vypocul som si aj tu druhu skladbu.Znova musim spomenut Angru pretoze mi na nu vzbudzujete asociacie /tym nechcem povedat,ze kopirujete,alebo tak. to rozhodne nie/
Kludne by som si vedel tuto skladbu predstavit na ich albume ako zaverecnu grandioznu skladbu-nieco ako keeper of the 7 keys.Tym chcem povedat,ze aranzmany a kompozicie su vasou silnou strankou,kde uz nie je co riesit.Su iste veci,ktore sa daju naucit,nadrvit,alebo oklamat a nieco musi mat clovek od boha.To com napisal v predchadzajucom prispevku vsetko plati aj tu,ale to su vsetko veci pomerne lahko odstranitelne dolezite je,ze viete skladat a aranzovat.V tom sa da casom zdokonalit,ale musis mat na to ten potencial,ktory nevycvicis,ani nekupis,ani neoklames a zrovna v tomto ste strasne silni.
Teraz sa vyjadrim konkretne k tejto skladbe:

Paci sa mi,ze je sice pomerne dlha,ale nie otravna.Basgitara...chalani toho basistu si chrante,ako zlate vajce.Tato skladba ma ako celok vzorovy priebeh.Obzvlast vyzdvihujem gradaciu skladby.Este ste mi potvrdili jednu vec a to je velke plus,ze sice sa v skladbe niektore pasaze opakuju,ale celok je poukladany tak,ze i ked sa niektora cast opakuje  /napr.ref/mam pocit,ze prislo nieco nove.Proste sa do da pocuvat od prvej do poslednej sekundy bez nutnosti sa kazdych 30.sec pozriet na hodinky.Taktiez ten klaves /myslim okolo 5.min./ je skvely aranzersky tah.


Su tam,ale aj nedostatky.Ked napr.gitarista cvici arpegia,tak ich v istom stadiu vie zahrat pomalicky a potom az strasne rychlo.Proste su urcite \"medzistupne v bpm\" ktore su problematicke.Myslim,ze tentokrat zrovna na toto natrafil bubenik.Hlavne v cca do 01:30 posobi neisto.Ked uz sa to potom rozbehne hned je citit,ze je doma.Inak to iste,ako som pisal v predchadzajucom prispevku.


Citim z Vas silne individuality.Kazdy zvladate svoj part,ale tieto hoci dobre zahrate samostatne party musia vytvorit jeden celok a v tomto mate este kam napredovat.Ale znova opakujem-to sa odstranit da chce to len chut a vydrz.Ono to urcite svoje ovocie prinesie.

Naposledy upravil jimi cimbala, : 02.02.2006 o 15:16
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #89 kedy: 02. Február , 2006, 15:37:28 »

imbus napísal:
Citácia

A este by ma zaujimal dost tvoj nazor na dalsiu nasu vec. Zatial to pokladame za nasu najlepsiu skladbu.
Download Cult Of Pride


Fajn skladba. Hoci to nie je moj zaner, ale fakt pekne vypracovana a dobre zahrata. Akurat spevu by som ubral v prospech instrumentalnych pasazi, ale to je moja deviacia. Žmurk

Naposledy upravil Progrocker, : 02.02.2006 o 15:37
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.311 sekund, 22 otázok.