Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:18:09
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 3 kanaly zvlast cez SB live 5.1  (Prečítané 4659 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 27. Október , 2005, 19:15:33 »

chalani ako by som mohol ovladat cez SB LIVE zvlast cez tri vystupy tri zosilovace aby na kazdom hralo nieco ine
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 28. Október , 2005, 08:35:26 »

Pochybujem. 2x stereo vystupy si viem predstavit (pohrat sa s kX drivermi), mozno aj 4x mono (opat sa pohrat s kX drivermi). Mozno na kX webe je nejake plugin do kX driverov na to..
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 28. Október , 2005, 09:40:52 »

Vies ale ide o to ze Live je 6kanalova zvukova karta tak nevidim tam problem preco by to nemalo ist alebo ano?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 28. Október , 2005, 10:03:04 »

Jaj :) Cize front, rear a este aj cez center a subwoofer vystup. Ja by som tiez rad skusil aspon taky zaklad, ako MIDI len do front a do zadnych len Wave.... Ale dolezite bolo to, ze skusit kX, tam sa to MOZNO da :)
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 28. Október , 2005, 10:07:33 »

Ide zas aj o to ci by mi dokazal nejaky player zahrat do troch vystupov zvlast
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 28. Október , 2005, 12:34:57 »

Player taky nepoznam, ale kazdy multitrack vie naraz posielat signal von vsetkym, co zvukovka ma k dispozicii.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 07. November , 2005, 09:06:58 »

Tu je kratky prispevok o tom, ako na to: Mam ""Version: 5, 10, 00, 3537 - debug"" kX Project ovladace na SB Live! 1024, ale malo by to fungovat pre vsetky podobne karty, to som si takmer uplne isty a snad aj s inymi verziami ovladacov. So starsimi neviem, s novsimi hadam ano. Vo Winampe vo vystupnom plugine (v mojom pripade DirectSound output) mozno nastavit vystupne zariadenie. A to (po nainstalovani kX Project driverov) tieto: Primarny ovladac zvuku kX Wave CT4832 10k1 [c400] 0/1 kX Wave CT4832 10k1 [c400] 4/5 kX Wave CT4832 10k1 [c400] 6/7 kX Wave CT4832 10k1 [c400] 8/9 Dobre si vsimnite tie posledne dva cisielka oddelene lomitkom. Uz pri letmom pohlade na kX DSP okno si vsimneme, ze ""krabica"" FXBus na vystupy ocislovane FXBus0 az FXBus15. Prave tie cisla oznacuju tieto FXBusy. Tie su pripojene v zakladnej konfiguraci ovladacov na xrouting. Dalej je dolezita ""krabica"" epilog, ktorej vstupy su priradne jednotlivym vystupom na zvukovej karte a obsahuje aj par blbosti navyse, ako napriklad vstupy na ASIO :) K jednotlivym vstupom sa pri ukazani mysi zobrazuje ich vyznam, cize Analog front left a right, SPDIF vystupy, Analog rear left a right, Analog center, Analog subwoofer, potom par dalsich a nahravaci vstup. Pred zmenami odporucam vasu konfiguraciu ulozit, k zakladnemu nastaveniu sa mozno velmi lahko vratit pomocou funkcie Reinitialize DSP (ak sa nemylim), ktora vybehne po kliknuti pravym tlacidlom hlodavca na okno kX DSP. Tak smelo do toho :) Uplne najjednoduchsie riesenie je odpojit z Analog rear vstupov vsetky virtualne kable, pravdepodobne tam bude pripojeny surrounder, a pripojit tam jednotlive FXBus vystupy z FXBus. Cize napriklad prve 2 vstupy na epilog nechytat vobec, na Analog Rear left pripojit FXBus4, na Analog Rear right pripojit FXBus5, na Analog Center pripojit FXBus6 a na Analog Subwoofer pripojit FXBus7 a mame 3 nezavisle vystupy. Komu sa chce, mozne to este prehnat cez xrouting, co je urcite kultivovanejsie. Analog Center a Analog Subwoofer su vsak dva rozdielne konektory na karte, cize vyzaduju aj HW riesenie, ktore ich spoji v jeden stereo jack. Ale s tymto opatrne. Ja mam SB Live! 1024, co ma 4.0 vystupy, tak si nie som isty, ako to vlastne funguje. Tiez ocakavam postrehy, ako to fugnuje s tym Subwoofer vystupom, ci ma rovnaku frekvencnu charakteristiku, ako ostatne vystupy. Otestovat konfiguraciu mozno napriklad prave cez Winamp, postupne menit vystupne zariadenia a vzdy pocuvat, co robia jednotlive vystupy. Konfiguraciu ulozime a vraciame sa k nej podla chuti a potreby. Po kazdej zmene nastavenia vystupneho zariadenia treba zastavit a znova spustit prehravanie, inak bude Winamp nadalej hrat na povodnom zariadni. Teda len do konca pesnicky. Ako nainstalovat na pocitac 3 od seba nezavisle Winampy, kazdy s vlastnou konfiguraciu, to je uz iny problem a som si isty, ze kazdy z vas ho hravo vyriesi. A v kazdnom z nich si mozno zvolit iny skin pre prehladnost. Takto nakonfigurovany pocitac, cize so Sound Blaster Live za par korun s nainstalovanymi kX Project ovladacmi, umoznuje 3 od seba nezavisle stereo vystupy, cize zatial co otec zaspal na gauci so sluchadlami na usiach, do ktorych mu reval z vasho PC Elan, a vasa mladsia sestra leziac na posteli, tiez so sluchadlami na usiach, pocuva hip hop, vy sa mozte bavit s vasim oblubenym nahravacim programom.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 07. November , 2005, 09:49:30 »

Toto sa mi paci. Mozno by sa takto dalo poriesit s nejakym rozumnym softom aj nahravanie viacerych stop cez SB Live. . . . ale to by sa museli z prevodnikov vystupnych d/a "urobit" a/d prevodniky . . . . co je asi dost sen. . . . ale pri hrani sa s kx, to vyzeralo byt mozno aj zrealizovatelne . . . a isto tu uz niekto riesil . . .
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 07. November , 2005, 14:50:06 »

Tak toto je uz skoro urcite nemozne :)
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 08. November , 2005, 09:23:48 »

....inak, ked som na skole robil s dig. telef. ustrednami, tak pre operatora tam je tzv vst/vyst zvukove zariadenie, zvukovka... k tomu DSP na ""zvukovke"" bol asambler, prostrednictvom ktoreho bolo mozne pristupovat priamo do blokov prevodnikov: vzorkovace, kvantovace, kokotiny . . . . pod tym vsetkym bolo digitalne spojovacie pole, taktiez s moznostou priameho pristupu cez asambler . . . to ci sa dali ovladat aj pristupove body na vyssie vrstvy som radsej neskusal . . . zvukovka sa defaultne javila ako bezna vec, nejaky ""line in"" a par vystupov . . . ., ale nakolko ten DSP obsahoval viac takychto modifikovatelnych prevodnikovych modulov, dalo sa z nej spravit ""zvukovku"" s 5-timi vstupmi atd. ... ten DSP bol asi od motoroly a cele to bolo fachatelne na linuxoch aj win-och . . . . akorat pre nase ucely nepouzitelne, nakolko frekvencny rozsah toho audiosignalu, s ktorym sa uvazovalo pri spracovani bol od 300Hz do 3kHz . . . . Tak ma napada ci aj tieto komercne DSP nemaju taketo moznosti. Mozno maju aj viac prevodnikov a veci okolo toho, ako je na zvukovke realne pouzite.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 08. November , 2005, 09:47:47 »

V kX driveroch skus do DSP pridat napriklad EQ a pravym tlacidlom otvor jeho menu a vyber edit. Otvori sa okno, kde ho mozes preprogramovat pomocou nejakych zvlastnych instrkucii (zvlastnych mozno len pre mna, co som mal skusenosti s 8080). Ale prevodniky pomenit, to nehrozi :)
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 08. November , 2005, 10:30:10 »

Citácia
Originally posted by martinLM Ale prevodniky pomenit, to nehrozi :)
...ano to je hlupost .... a/d = vzorkovanie -> kvantovanie . . . d/a = 1/kvantovanie -> filtrovanie . . . ...neda sa....
Citácia
Originally posted by martinLM ... kde ho mozes preprogramovat pomocou nejakych zvlastnych instrkucii ...
radsej nie, este pokazim . . . . :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 08. November , 2005, 11:26:49 »

Preco nie. Vsak je tam funkcia Reinitialize DSP, co to asi vrati :) A tie instrukcie asi su instrukciami toho EMU10K1.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 22 otázok.