Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 00:49:27
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lak & zvuk  (Prečítané 42112 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #135 kedy: 09. Február , 2011, 17:20:24 »

 ha ha ha
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #136 kedy: 09. Február , 2011, 17:43:00 »

brano: nitrolak starnutim zltne a praska. hento s polyuretanom nespravis, ten je pruzny a bla bla.. nechces si radsej dat spravit nejaky spiderman motiv airbrushom?  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 09. Február , 2011, 18:51:31 od styrioci » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #137 kedy: 09. Február , 2011, 17:51:02 »

Mozno niekto bude vediet a ja s tym nemam skusenost: Aky lak je pouzity na mexickych fendroch ? Je mozne, ak dam telo gitary do mrazu, vytvori sa taka "sietovina" jak ma trebars Rasto na svojom strate ?

Vdaka.
ked das standart MIM pod chlad tak nepopraska
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #138 kedy: 09. Február , 2011, 18:41:03 »

ako pisali ostatni - musi to byt pure acetonak a ten vekom zozltne, ciastocne posada este do porov a pri nechcenych prilis velkych teplotnych zmenach spravi pavucinu. ale zase zaujimave je to, ze trebars Norlin Gibsony su tiez nitrolaky, ale ktovie ake presne, pretoze tie pavucinu nerobia, iba zltnu a sadaju do porov (aj to dost malo a pomaly)...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #139 kedy: 09. Február , 2011, 18:43:55 »

Na mojom Fendri je lak velmi tenky (mozno je to aj tym, ze mam burst, tak kvoli kresbe). Mam odbity kusok laku vzadu a lak je CCA taky hruby, ako ked das 3 A4 kancelarske papiere dokopy, alebo vykres.

co som ja videl bezne mexika, tak mali riadne hrubu tvrdu vrstvu nejakeho polyuretanu alebo coho, to nepraska, ani nepracuje, jedine ked sa s tym riadne jebne, tak to opadava po celych kusoch...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #140 kedy: 09. Február , 2011, 23:20:30 »

ale zase zaujimave je to, ze trebars Norlin Gibsony su tiez nitrolaky, ale ktovie ake presne, pretoze tie pavucinu nerobia, iba zltnu a sadaju do porov (aj to dost malo a pomaly)...

Ako ktore, menilo sa to tiez inak. Skorsie Norliny pukali ostosest, tie z konca 70tych rokov mali pevnejsi lak.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #141 kedy: 09. Február , 2011, 23:21:12 »

co som ja videl bezne mexika, tak mali riadne hrubu tvrdu vrstvu nejakeho polyuretanu alebo coho, to nepraska, ani nepracuje, jedine ked sa s tym riadne jebne, tak to opadava po celych kusoch...

Extrem boli CBS Fendre z konca 70tych rokov. Tie boli ako v skle zaliate.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #142 kedy: 10. Február , 2011, 12:20:14 »

Extrem boli CBS Fendre z konca 70tych rokov. Tie boli ako v skle zaliate.
kupodive tie som videl dopraskane, aj ked je tam velka vrstva laku
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #143 kedy: 10. Február , 2011, 12:22:06 »

osobne sa mi viac vyhovuju satin upravy laku na krku, alebo potom vosk
najtazsie sa mi hralo na Gloss lakoch (straty 70te roky)

mam na svojich gitarach toto:
NOS - leskly lak
Clapton - matny (satin) lak
relic - ziadny lak, ani vosk, nic
akustika - lanovy olej
tod foto, z lava: satin, ziadny, leskly


* IMG_1542.jpg (82.17 KB, 768x1024 - prehliadnuté 302 krát.)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #144 kedy: 10. Február , 2011, 12:23:23 »

kupodive tie som videl dopraskane, aj ked je tam velka vrstva laku

Hej, ale tie praskali na velkych plochach a sa potom cele velke kusy odlupovali.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #145 kedy: 10. Február , 2011, 12:24:17 »

Hej, ale tie praskali na velkych plochach a sa potom cele velke kusy odlupovali.
ano, skor ten lak odpadaval, praskali inak ako nitra
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #146 kedy: 10. Február , 2011, 21:22:35 »

Hej, ale tie praskali na velkych plochach a sa potom cele velke kusy odlupovali.

co tiez svedci o kvalite vtedajsej fender vyroby  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #147 kedy: 10. Február , 2011, 21:50:52 »

co tiez svedci o kvalite vtedajsej fender vyroby  Nechajte ma vydýchať

No specialne roky 77-81 boli casto spracovanim velmi problematicke. Zas co som mal cest tak tie nastroje zneli vacsinou schopne az fajn a urcite by som ich bral radsej ako trebars dnesne Fender seriovky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
javanne
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 227



« Odpoveď #148 kedy: 24. Marec , 2011, 15:07:02 »

osobne sa mi viac vyhovuju satin upravy laku na krku, alebo potom vosk
najtazsie sa mi hralo na Gloss lakoch (straty 70te roky)

mam na svojich gitarach toto:
NOS - leskly lak
Clapton - matny (satin) lak
relic - ziadny lak, ani vosk, nic
akustika - lanovy olej

Pre porovnanie aktualna produkcia Gibson custom shopu ma v ponuke gloss (leskly lak) a vos (satin) modely, osobne sa mi spociatku velmi zle hralo na VOS (3-4 mesiace). Moj pocit je, ze to nie je klasicky satin finish ale akoby naniesli nejaky "bordel" na leskly lak v snahe vyrobit gitaru, ktora ma vyzerat ako 30-rocna. Po chvili hrania sa ten sajrajt akoby zbieral a lepil na dlan. Casom sa hranim a aplikaciou pripravkov na lestenie gitary ta umela "patina" z krku dostala dole. Hodne ludi si dnes aj kupuje tieto VOS (su lacnejsie ako gloss uprava) a na forach su dlhe diskusie ako to potom Virtuoso cleanerom lestia, vratane topu, do takmer gloss verzie.

Teraz mam asi mesiac doma aj gloss R8 a popravde sa mi lepsie hra na ten VOS, ktory je aktualne nieco medzi satin/gloss. Gloss zase vyzera krajsie na pohlad, HW leskly ako novy narozdiel od VOS, atd. Zvukovo to zatial neviem porovnat, kym mladsiu sestru trosku viac nerozohram.

Na foto vlavo VOS (satin), vpravo gloss (leskly), obe R8 historic custom shop, resp. gloss je nieco medzi 58 a 59, ma mierne tensi krk a jemne zihany top.


 


* historic_reissue_gloss-vos.JPG (81.57 KB, 630x887 - prehliadnuté 235 krát.)
« Posledná zmena: 24. Marec , 2011, 16:15:59 od javanne » Zaznamenané

Fender RK Tele / Paoletti Strats / Gibson VOS LPs -> Fryette Deliverance 60 -> custom cab w 2x12 Scumbacks speakers
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #149 kedy: 24. Marec , 2011, 15:15:07 »

Naco mas dve "rovnake"?  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.