Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 14:55:53
Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lak & zvuk  (Prečítané 42115 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #15 kedy: 09. Február , 2006, 23:06:53 »

kto rozpozna z nahravky ci mam lakovanu alebo striekanu gitaru, kupim pivo....
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 09. Február , 2006, 23:31:22 »

No ak tam bude booklet s fotkou...:p
Zaznamenané

dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« Odpoveď #17 kedy: 10. Február , 2006, 06:35:08 »

midlo napísal:
Citácia
kto rozpozna z nahravky ci mam lakovanu alebo striekanu gitaru, kupim pivo....

Aky je rozdiel medzi striekaním a lakovaním?Veď aj ten lak treba tiež len nastriekať.Alebo ho chceš naniesť štetcom?:)
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #18 kedy: 10. Február , 2006, 09:34:33 »

dulla :) da sa aj stetcom ale opravim sa no. Kto rozpozna rozdiel medzi len lakovanou a farbenou gitarou tak..
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 10. Február , 2006, 09:52:06 »

Presne o tom to je kto to rozpozná a myslím že sa to dá je vežký rozdiel či je drevo a čistý lak alebo je tam viav vrstiev ale všetko je špecifikoval by som mierne. T.J. super masívne gitara s priebežným zvukom a kresleným motívom nebude mať asi  nič horšie vlastnosti ako iná bez motívu kvázi je to len ďalšia vrstva laku mám niekedy pocit, že žudia z toho robia strašnú vedu, gitara sa proste musí vydariť a či a aký ma lak tožko na tom predsa nezáleží.
Zaznamenané

tatko fóra
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #20 kedy: 10. Február , 2006, 10:47:42 »

Ja mam na RG550 riadnu vrstvu lakov, ked ju niekde tuknem vzdy odleti taky maly kusocek laku ako sklo a vykukne drevo. (nastastie nie je toho vela) Zaujimalo by ma aky by mala zvuk bez laku.
Ale skusat to asi nebudem :)
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 10. Február , 2006, 10:51:29 »

mdr.Guitman napísal:
Citácia
či a aký ma lak tožko na tom predsa nezáleží.


Zalezi dost veru. Je rozdiel, ci ma gitara tenky nitro lak, ktory necha drevu dychat alebo je akoby \"zaliata v umeline\" hrubym polyesterom. Nitrolaky maju vyhodu aj v tom, ze drevo pri nich rychlejsie prirodzene starne, takze gitara vyraznejsie casom dozrieva.
Polyesterove a polyuretanove laky maju zas vyhodu v trvacnosti a vacsej odolnosti.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #22 kedy: 10. Február , 2006, 11:00:49 »

Koncom 60tych rokov bolo dokonca v mode odlakovat si gitaru, teda zbrusit vsetok lak a farbu az na prirodne drevo, John Lennon si tak dal zbrusit svoje x aj Gibson J160E na prirodno .. Gitara sa zvukovo otvorila, viac rezonuje, ma krajsiu farbu a maksi a teplejsi  zvuk. Cize na tom aky ma lak, a ci ho vobec ma, dost zalezi. Je pravda ze tie poly.. laky su ako keby bola gitara zaliata do skla, nic sa jej sice nestane, je prekrasna, odolna voci poskrabaniu, ale zvuk je vnutri uzavrety a lak uplne zabranuje povrchovej rezonancii dreva.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 10. Február , 2006, 16:13:41 »

dulla napísal:
Citácia
...Aky je rozdiel medzi striekaním a lakovaním?Veď aj ten lak treba tiež len nastriekať.Alebo ho chceš naniesť štetcom?:)


Rozdiel je velky. Pokial je iba priesvitny lak a pouziva sa klasicky nitrocelulozny, striekat sa da iba velmi riedky, ktory nasledne sada do porov. Takyto lak aj po par rokoch nakoniec vsiakne do tela a povrch nie je ako zrkadlo. Ak sa bude nanasat stetkou, bude to sice prplacka jak hovado, ale ten lak bude vyzerat exkluzivne navzdy. Samozrejme existuju aj plnice porov, existuju aj laky, ktore do porov nesadaju, ale acetonovy rucne nanasany lak je fajnssekerina jak prasa B) . Toto teraz pisem o vlastnych skusenostiach !

midlo - samozrejme ze v nahravke nikto nepozna, aky mam lak. V nahravke dnes uz nikto ani pri higaine nepozna, ci je to lampa alebo simulacia. O to nejde. Ide o gitaristov pocit z nastroja, hry, pretoze to sa nasledne prejavi na tom, ako hra. Typ laku je pri gitarach jeden z malych detajlov. Lenze takychto detajlov je na gitare spusta a ked sa nic nezanedba, dokopy detajly robia nastroj. Stare gitary sa odjakziva lakovali acetonom. Polyuretan ktory sa pouziva dnes sa lakuje lepsie a schne niekolkonasobne kratsie. Napriek tomu sa exkluzivne nastrooje alebo repliky z custom shopov lakuju stale nitrolakmi.
Zaznamenané
dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« Odpoveď #24 kedy: 10. Február , 2006, 17:59:24 »

dulla napísal:
Citácia
midlo napísal:
Citácia
kto rozpozna z nahravky ci mam lakovanu alebo striekanu gitaru, kupim pivo....

Aky je rozdiel medzi striekaním a lakovaním?Veď aj ten lak treba tiež len nastriekať.Alebo ho chceš naniesť štetcom?:)

To Rastis:Ja som nepochopil Midla a Ty si asi nepochopil mňa.
Narážal som len na jeho zle sformulovanú poznámku.(Nič v zlom Midlo).
Ten štetec berem späť...No hanbím sa..
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #25 kedy: 10. Február , 2006, 20:13:54 »

Rastis - to ja viem, sam investuvavam tazke prachy do detailov o ktorych viem len ja :) to bola taka skor recnicka otazka aby sme sa nad sebou zamysleli - dobre to pomaha ked nemas prachy take nieco si povedat :)

Dulla - v poho, ja som pochopil co si tym sledoval.
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 01. Máj , 2006, 16:33:16 »

ako lakovat spravne  nitrolakom? kolko vrstiev ? ako dlho treba jednotlivu vrstvu nechat schnut ? kolko druhov smirglov ? a ako dlho treba smirglovat jednotlivym smirglom lebo trebars budem kratsie tak bude lak hruby alebo ked zase dlho tak mozem sa dostat az do dreva ci ako to je? a ze na morenie mozem pouzit normalne zebracke moridlo ci dajake specialne ??
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 01. Máj , 2006, 17:13:34 »

Ak budes nitrolak striekat a nepouzijes na drevo tmel (co sa pri prirodnom povrchu ani moc neda), bude Ti cely zivot sadat do porov a nikdy z neho nespravis na cely zivot zrkadlovy povrch. Jedine ze by si pouzil nejaky plnic porov. Viem, ze cosi take existuje, ale na Slovensku som to nikdy nezohnal a ani mi v ziadnom obchode o tom nevedeli nic povedat.

Vrstiev daj co najviac. Uplne ze strasne vela. A vyschnut kazdu jednu vrstvu tak, aby bola tvrda. Nie je dobre lakovat na nevyschnutu vrstvu, pretoze pokial to budes robit stetkou, mozes ten spodny lak potrhat a znicit. A okrem toho Ti moze lak popraskat, ked nebude dobre priebezne preschnuty. Ked budes mat pocit, ze uz je tam toho laku dost, nechaj to tyzden lezat a capni na to este dalsie 2 vrstvy laku.

Smirgle postupne, dajme tomu od takej 100-ky. Zjemnuj postupne, nikto Ti nepovie cisla smirglov - to uz je vec Tvojho pocitu. Nakoniec vsetky 3 brusne pasty. Potom umyt mydlovou vodou. No a potom je taka finta, ze v lekarni si kupis ...

(TERAZ MI VYPADLO, AKO SA TO VOLA, ALE JE TO TAKA CIRA OLEJOVITA TEKUTINA - POUZIVAJU TO NA ZARABANIE LIECIV V LEKARNI - az si spomeniem na nazov, doplnim)

A zoberies si flanelovu handru, zhuzves si najtvrdsiu moznu grcu. Namocis to do tej lekarenskej vodicky a nasledne do acetonu. Tou grcou vylestis cely lakovany povrch. Priebezne namacas do acetonu, priebezne mastis. Ak je malo acetonu, vidis, ze to ten povrch nelesti. Ak je malo oleja, citis, ze sa Ti handra na lak od acetonu lepi. Pozor na to, aby si nepotrhal acetonom lak. Treba mat stale spravne utrafenu kombinaciu oleja a acetonu.Tymto sposobom vylestis uplne tie posledne mikroskopicke nerovnosti na laku.

Na zaver silichrom a to iste, ako z brusnou pastou. Aj pri silichrome, aj pri brusnych pastach plati to, ze lesti ti nie vtedy, ked sa to dobre smyka a ide to lahko, ale prave naopak - ked sa to takmer nechce smykat a ide to hnusne tazko, tak vtedy to lesti. Cize svalovicu si urcite uzenies.

Ked to je vylestene aj silichromom, umyt mydlovou vodou a vylestit jemnou handrou.

Ked nic neodflaknes, budes sa moct pred gitarou holit aj o 30 rokov.

Naposledy upravil rastis, : 01.05.2006 o 18:14
Zaznamenané
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #28 kedy: 01. Máj , 2006, 17:14:20 »

V kazdom prípade sa musíšrozhodnúť, čo chces,
lesk - velmi velký problém
mat -velký problém
moridlo mozes pouzit ake chces na baze liehu alebo acetonu.
Zaznamenané
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #29 kedy: 01. Máj , 2006, 17:18:35 »

Dostat zakladný brusitelny nitrocelulozovy lak, je to zaroven aj plnič
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.128 sekund, 22 otázok.