Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 02:55:04
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: RM Pickups  (Prečítané 69017 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #105 kedy: 17. Január , 2008, 20:58:52 »

ja mám tiež jednu SQUIER-ku, teraz som dal na nu snímač ku krku r.m.pickups rs-1   ostatné som nechal tak   výsledok------    max.spokojnosť!!!!!
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #106 kedy: 17. Január , 2008, 21:09:49 »

zdravim,
mam squieru standardku a rozmyslam ze tam supnem ine snimace. Bol som rozhodnuty definitivne pre RM RS1,2,3, ale zavolal som aj p.Slapakovi, lebo ten ma tiez prijatelne ceny. Uplne ma sokoval tym ked mi povedal, ze to by velky rozdiel neurobilo a doslova mi povedal aby som zbytocne nevyhadzoval peniaze. Tak neviem teda, viem ze z toho razom nebude americky high end strat ale veril som ze zvukovo to pojde hodne vyssie.

otazka je, co za zmenu ocakavas. dat do Jolany miesto povodneho snimacu hocijaky azijsky no name je zmena jak svet. ale zase oni tie azijske noname snimace co sa posledne roky osadzaju v podstate hraju celkom normalne. zacal by som vymenou najpouzivanejsieho snimacu a potom by som si rozmyslel, co dalej.

zvukovo hodne vyssie sa da s inou gitarou. snimace su len taka nuanca navyse, niekedy velmi precenovana...

nie ze by nemalo zmysel menit snimace, to zase netvrdim...
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #107 kedy: 17. Január , 2008, 21:21:34 »

co by som od toho ocakaval ani nie tak zmenu farby ale vacsiu dynamiku, keby sa to zlepsilo tak som v podstate velmi spokojenej parchant
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #108 kedy: 17. Január , 2008, 22:23:24 »

zdravim,
mam squieru standardku a rozmyslam ze tam supnem ine snimace. Bol som rozhodnuty definitivne pre RM RS1,2,3, ale zavolal som aj p.Slapakovi, lebo ten ma tiez prijatelne ceny. Uplne ma sokoval tym ked mi povedal, ze to by velky rozdiel neurobilo a doslova mi povedal aby som zbytocne nevyhadzoval peniaze. Tak neviem teda, viem ze z toho razom nebude americky high end strat ale veril som ze zvukovo to pojde hodne vyssie.

V podstate to lepsie o nieco bude, ale o velky kus nie. Pre lepsi pocit si ich tam dat mozes.
Len uvazuj, ze ci sa neoplati posetrit este nieco a tie peniaze za RMky vlozit do lepsiej gitary napr. Mexico Strat z druhej ruky.
Je to vsetko otazka prostriedkov. Ale RMka su fajn snimace, poznam ich dobre zo svojej gitary aj z kamarotovych.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #109 kedy: 17. Január , 2008, 22:35:28 »

no dik, nie setrit na inu gitaru nebudem najblizsiu dobu. to ako tie rm ka su iba o cosi lepsie ako tie squieracke ? som z toho jelen. viem ked som menil par krat stock snimace a dal som tam cosi lepsie tak ten rozdiel citit bol, hlavne o co mi ide je nech je o cosi lepsia dynamika hrania.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #110 kedy: 17. Január , 2008, 23:13:24 »

Su urcite lepsie ako tie stacky, co Squier montuje, dokonca lepsie co dava Fender do Mexico stratov. Ale to by musela gitara aj tak hrat. Lebo hra drevo, nie snimac. Bude to lepsie o nieco, ale nie az o tak, ako keby si dal napr. na Mexico tie snimace zo Squieru. Proste drevo hra viac ako snimac.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #111 kedy: 18. Január , 2008, 09:27:31 »

ahaaa, jasne, cize nie je drevo ako drevo. ok. este to premyslim.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #112 kedy: 18. Január , 2008, 10:20:16 »

premysli to tak, ze si zalozis konto na gitarku  Žmurk
jak majo povedal, ked nehra drevo, tak tomu nepomoze ani lepsi snimac...do trabanta tiez mozes dat motor z porsche, ale co z toho, ked ta to v zakrute vyvali do priekopy  :)
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #113 kedy: 18. Január , 2008, 13:12:03 »

jop diky, nazory vnimam ale bezhlavo nepreberam  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #114 kedy: 18. Január , 2008, 14:08:25 »

ahaaa, jasne, cize nie je drevo ako drevo. ok. este to premyslim.

jasne, zvaz co je ten Squier za gitaru. pokial ma normalny HW, ladi a zneje, mozno su naozaj uz iba tie snimace to, co ho posunu vyssie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #115 kedy: 31. Január , 2008, 11:08:14 »

musim pochvalit support pana Macha. kamaratovi zahadne prestala hrat jedna cievka RM humbuckeru. vacsinou ak sa take stane (a toto je veeeeelmi zriedkava situacia, zeby sa to stalo), ide o nieco trivialne, ako odtrhnuty kablik od cievky alebo podobne...

tak som myslel, ze kamaratovi snimac opravim. ale nedalo sa - RM maju trochu svojsku konstrukciu a nie su rozobratelne tak, ako ine snimace + cele vnutro aj s kabelazou je zaliate do vosku. cize veeeelka piplacka.

tak som napisal mail panovi Machovi, ze v com je problem. zareagoval promtne, aby som mu snimac poslal. poslal som, vymenili sme este nejake komunikacie, ze kedy bol snimac kupovany a tak a nakoniec mi snimac poslal naspet funkcny. cele vsetko to trvalo asi 3 tyzdne.

pekny pristup !

myslel som, ze poctim gitaru tiez nejakym RM snimacom, ale taky ako chcem (vertikalny HB singloveho designu a zvuku ku krku) bohuzial v ponuke nie je...
« Posledná zmena: 31. Január , 2008, 11:10:09 od rastis » Zaznamenané
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #116 kedy: 23. Február , 2008, 15:40:07 »

myslel som, ze poctim gitaru tiez nejakym RM snimacom, ale taky ako chcem (vertikalny HB singloveho designu a zvuku ku krku) bohuzial v ponuke nie je...
Na svojej stranke uvadza:

Možnost výroby snímače dle požadavků zákazníka
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #117 kedy: 23. Február , 2008, 16:14:44 »

vertikalne nerobi, lebo ich nema rad a mysli si, ze to neni dobre riesenie. pisal som si s nim o tom.
Zaznamenané
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #118 kedy: 04. Marec , 2008, 19:36:50 »

Nema niekto tie nove RM strat single RS1,RS2,RS3.Zauijmalo by ma v com su zvukovo rozdielne od starsieho prevedenia .Inac so snimacmiRM som spokojny.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #119 kedy: 04. Marec , 2008, 20:11:47 »

Nema niekto tie nove RM strat single RS1,RS2,RS3.Zauijmalo by ma v com su zvukovo rozdielne od starsieho prevedenia .Inac so snimacmiRM som spokojny.

ja ich mam zneju ako fender. su dobre.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.