Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 02:27:24
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: looper na gitaru, basu  (Prečítané 1983 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« kedy: 31. Október , 2005, 10:33:31 »

victor wooten a vela basakov, aj gitaristov pouziva taky efekt,(ktosi mi vravel, ze je to nejaky druh echa...) ze hra nieco, ono sa mu to nahra, to co nahral mu prehrava dookola a pridava k tomu dalsie veci, ono mu to potom hra tie jednotlive vrstvy toho zaznamu v nejakom rytme... co je to za efekt? ako sa ta masina dozvie, v akom rytme hra? ako vie, kedy prestat? jak to cele funguje....
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 31. Október , 2005, 14:59:09 »

Sampler mam v racku v digitechu, ale popravde este som ho nazivo nepouzil. Na take domace srandicky ano, ale nemam moc velku doveru pri zivom hrani na tento efekt.
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #2 kedy: 31. Október , 2005, 16:09:55 »

....mno da sa to aj pri zivom hrani(videl som to....)ale bubenik busi vediet peckovo hrat podla clicku(metronomu)....a ostatny sa drzat bubenika..... pytal si sa ako to funguje..tak je viac sposobov..ale ja som videl taky ze bud mas na samplery predvolene tempo a blika ti neaka ledka (napr digitech)...alebo proste hras slucku a sa si ratas a na prvu dobu stlacis a ked skoncis (akoze by mala nasledovat dalsia prva ) tak stlacis znova....mno a lisia sa este tym ze kolko stop mozes na seba navrstvit a este ako vedia snimi pracovat...maju to aj daktore multiefekty....aj ja som to vydel pouzivat basakov pri exhybicii a bolo to super....
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 31. Október , 2005, 16:18:43 »

Bubeník bude musieť mať v sluchátkah nie metronóm, ale tvoj výstup z efektu a bude musieť hrať do tvojej nahratej prvej stopy, lebo tebe sa nemusí podariť zošžapnúť ten efekt úplne presne s bubeníkom a už nastane malý posun, ktorý môže pôsobiť rušivo. V tomto prípade sa musí bubeník prispôsobovať hlavne tebe. Ale nevylučujem, že by sa to mohlo podariť zosúladiť aj podža metronómu v uchu bubeníka. Bolo by to treba poriadne v skúšobni naskúšať.
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 02. November , 2005, 08:49:33 »

aha, aha, dakujem...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.218 sekund, 22 otázok.