Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 19:22:47
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ake drevo na Telo gitary?  (Prečítané 29972 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ďu-FFO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 135



« Odpoveď #60 kedy: 03. Február , 2009, 13:41:57 »

čiže ako tak čítam tak tá moja gitarka je asi vcelku dobrá kedže je ťažká, čiže už len vymaniť hardvere a bude to delo Ja som čert..
Zaznamenané

tenson LP, Kustom Quad100 HEAD, Kustom 4x12
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #61 kedy: 03. Február , 2009, 13:54:21 »

Co sa Les Paulov tyka, tak vobec neplati, ze cim tazsi tym lepsi. Co sa traduje a aj ja som si to v priemere vsimol, ze lahsie (tak od 4 kg do 4,7 plus minus) hraju vzdusnejsie, teplejsie a maju viac stredov. Vahovo tazsie (najma LP Customy a hodne LP zo 70tych rokov) maju zvuk ostrejsi, jasnejsi a akoby menej drevenny. Maju zaroven vacsinou lepsi sustain, ale akusticky menej rezonuju. Iste, su aj vynimky, ale vacsinou sa mi toto potvrdilo u desiatkach Gibson LP, ktore som skusal.
« Posledná zmena: 03. Február , 2009, 13:54:55 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #62 kedy: 03. Február , 2009, 17:05:20 »

čiže ako tak čítam tak tá moja gitarka je asi vcelku dobrá kedže je ťažká, čiže už len vymaniť hardvere a bude to delo Ja som čert..

co znamena tazka ? u LP treba brat do uvahy, ze je to aj velky kus dreva zaroven (oproti fendrovinam trebars), takze uz len preto bude vzdy "tazke" aj ked bude z lahsich drevin...
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #63 kedy: 03. Február , 2009, 19:59:09 »

ono je tažke asi preto sa to tak zda , lebo ma inak tažisko položene rovnovaha ..... stale ta pas tlači na jednom mieste  :)
ešte ked ruku opreš oto .... aspon ja ked som hral na LPčkach furt ma bolelo rameno od pasu strašne moc
Zaznamenané

Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #64 kedy: 07. August , 2010, 09:18:21 »

preglejka popripade niaky bukas   Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #65 kedy: 29. November , 2020, 13:41:03 »

Po rokoch to tu na chvíľu ozivim...

Budeme na záhrade vypilovat starý, asi 60 ročný orech. Napadlo mi, že by som z toho mohol využiť drevo na gitaru... Myslíte, že by mohlo byť vôbec dobré?

Ak áno, potreboval by som poradiť, že keď prídu pilčíci, ako by to bolo co najlepšie dať narezať to drevo, ktoré by som potom použil...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #66 kedy: 29. November , 2020, 13:55:36 »

Po rokoch to tu na chvíľu ozivim...

Budeme na záhrade vypilovat starý, asi 60 ročný orech. Napadlo mi, že by som z toho mohol využiť drevo na gitaru... Myslíte, že by mohlo byť vôbec dobré?

Ak áno, potreboval by som poradiť, že keď prídu pilčíci, ako by to bolo co najlepšie dať narezať to drevo, ktoré by som potom použil...
Nie.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #67 kedy: 29. November , 2020, 21:28:29 »

Mohol si to rozviesť...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #68 kedy: 30. November , 2020, 00:04:43 »

Tuším som niekde čítal, asi v súvislosti s gitarami Fender, že z orecha sú alebo boli pásiky na krku, ktoré vypĺňajú otvor pozdĺž zadnej strany krku, cez ktorý sa tam dáva tiahlo. Asi hlavne teda pri gitarách, ktoré nemajú nalepený hmatník lebo je krk aj hmatník z jedného kusu dreva. Tak ale teda býva to aj na gitarách s lepeným hmatníkom, kde sa tiahlo uloží pod nalepený hmatník. Aj keď neviem prečo to býva aj v takých prípadoch, zrejme vplyv sériovej výroby. A tuším sa pomenovanie toho pása spájalo s nejakým zvieraťom, neviem už...s tchorom? "tchorí pás" :)
Takže z takého orecha 1000 takých pásikov, na 300 životov Žmurk
Ale neviem či tu už náhodou nebola riešená asi domarobo gitara, ktorá mala top z orecha. A tuším som videl orech aj na nejakej španiele, ale ruku do ohňa by som za to nedal.
Ale kua, ma teraz napadlo, že aký orech sa to vlastne používa? Vlašský, lieskový, kešu, arašidy :)...no Bukovský raď Žmurk. Teda chcem povedať, že to možno má mať aj nejaké vlastnosti, ktovie či je vhodný každý ze záhradky či od cesty Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #69 kedy: 30. November , 2020, 00:26:14 »

orech sa na vyrobu tela gitary pouzit da, takisto krk z neho moze byt vyrobeny. je to tvrde drevo.

Gibson zaciatkom 80-tych rokov vyrabal nejake modely aj z orechu, napriklad The Paul byvaval z orecha (nie vsetky verzie, robili ten model aj z mahagonu).

Pitu Luha ma robeny superstrat od Lojza Krajicka a ten je tiez z orechu, ak si dobre pamatam (su to uz desatrocia, co som tu gitaru videl :) ).

ze sa orech masovo na vyrobu gitar nepouziva nemusi znamenat, ze je nevhodny, ale napriklad sa s nim mozno len blbo robi alebo sa vyrobcovi blbo zabezpecuje staly prisun nejakej konstantnej kvality konkretnej dreviny, atd...

vyrubany strom zo zahrady bude pouzitelny na vyrobu gitary tak za 10 rokov prirodzeneho susenia...

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #70 kedy: 30. November , 2020, 00:29:20 »

...Tak ale teda býva to aj na gitarách s lepeným hmatníkom, kde sa tiahlo uloží pod nalepený hmatník. Aj keď neviem prečo to býva aj v takých prípadoch, zrejme vplyv sériovej výroby....

Fender to historicky robil kadejako, povodne ak mali hmatnik lepeny, tak pasik zozadu nebol (60-te roky), ale poslednych XXX rokov tam vyztuz na beznych modeloch davaju uz len zozadu...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #71 kedy: 30. November , 2020, 09:21:13 »

...
vyrubany strom zo zahrady bude pouzitelny na vyrobu gitary tak za 10 rokov prirodzeneho susenia...
...
A presne tu som narazal. To za prve.

Za druhe - to fakt je malo gitar na svete, ci skor pasia z vyroby? Lebo dnes za 2 - 3 kila kupis seriozny nastroj. Ver, ze bez skusenosti (nechcem podcenovat samozrejme) si v konecnom dosledku zanadavas, minies vela penazi a vysledok bude mozno fajn pocit, ze si nieco urobil.

Jasne, ina tema sice, ale chapem tvoje nadsenie vyrobit si gitaru. Skus si vyrobit box, obycajnu 2*12 a potom pouvazuj o gitare.

 Na zdravie!
Zaznamenané

FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #72 kedy: 30. November , 2020, 09:30:27 »

Mojich 5 centov - ten kmen daj urcite zrezat v zime. Ako pisali ostatni, bude to trvat kym sa vysusi a urcite by som to neskusal ojebat umelym susenim v susicke. Predpokladam, ze o tom sam dobre vies, ale radsej to sem napisem - orechovy kmen vies po zrezani predat za slusne prachy (v zavislosti od rozmeru, kresby dreva atd), je po tom celkom dopyt.
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #73 kedy: 30. November , 2020, 11:19:46 »

Presne tak ako sa tu pise - susenie je zaklad. A druha vec je ze neni orech ako orech a budes to susit 10-15 rokov a potom nakoniec to aj tak nebude pouzitelne.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #74 kedy: 30. November , 2020, 11:53:47 »

zhrniem to pre všetkých do jednej odpovede...

gitaru si samozrejme ja nebudem vyrábať. mám na to človeka, ktorý už čo to vyrobil.

celkovo tu šlo len o to, že nie každú chvíľu má človek možnosť spíliť 60 ročný orech. a pri tej príležitosti mi proste napadlo, že by som z toho využil drevo. Samozrejme rátal som s tým, že skôr ako o 10 rokov to drevo nebude vhodné na výrobu.

Potreboval som skôr vedieť čo nakázať tým pilčíkom pri spilovaní. Akú dlhú a veľké gulatinu mi majú nechať, aby to bolo dobré jednak na ten účel a jednak potom do píly na narezanie foršne...

orech sa bude spilovať 7. 12. tohto roku.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.