Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 12:50:16
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ake drevo na Telo gitary?  (Prečítané 29872 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #75 kedy: 30. November , 2020, 12:09:31 »

Do zhrnutia si pridaj, že gitara bude stať minimálne ako Fender alebo Gibson, nikdy ju nepredáš a je otázne, či bude hrať porovnateľne...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #76 kedy: 30. November , 2020, 13:38:53 »

Gibson THE Paul 1979, SG, Firebrand..boli orechove gitary. Vsetky hrali horsie ako magagonovy Les Paul. Pacil sa mi pocit z toho dreva, je to ako kamen, zvukovo take no kadejake pod dekou
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #77 kedy: 30. November , 2020, 15:04:42 »

Ja mam Kellerku s orechovym topom, najlepsia gitara na svete  Som metlak ...tiez to bol lokalny zdroj, 10r fosna.

orechove topy sa robia bezne, ale skor ako custom shop alebo limitky. Celoorechove tela sa urobia uz menej

Kludne do toho, ak sa ti chce cakat 10rokov, alebo si kup rovno vysusenu orechovu fosnu

« Posledná zmena: 30. November , 2020, 15:06:28 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #78 kedy: 30. November , 2020, 15:58:53 »

Gibson THE Paul 1979, SG, Firebrand..boli orechove gitary. Vsetky hrali horsie ako magagonovy Les Paul. Pacil sa mi pocit z toho dreva, je to ako kamen, zvukovo take no kadejake pod dekou

Firebrand boli mahagonove a fajn znejuce. Ako pises, tie orechove The Paul su take nijake a dost huhlaky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #79 kedy: 16. December , 2020, 11:42:03 »

pridám tiež svoj postreh .....

 ak to chceš spíliť nech dajú pilčici pozor aby nezlomili- nepraskli kmeť,

to znamená nech postupne spília korunu a  nechajú ti tú gulatinu,

potom tú gulatinu musíš zobrať niekde napíliť na polotovarové dosky dlhé dákej hrúbky  a  podľa toho uvidíš či je kazový, vo vnútri hnilý alebo čo ...

a  uvidíš či z toho budeš mať, materiál na gitaru alebo len na  akrylový stôl Bavím sa skvele Bavím sa skvele
každopádne to potom musíš niekde  uložiť na poval, kde máš teploty počas roka od cca -20 do +40 C cca,

poukladať rovno a nechať pár rokov, ak je  drevo zdravé a má dobré kresby  a máš priestor kd e to uložiť je to možno dobrá investíci a na následný predaj niekomu v  buducnsoti .... škoda to nechať zhniť alebo dať spáliť ,

ale možno trepem, neni som expert,



« Posledná zmena: 16. December , 2020, 11:43:31 od tipek » Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.