Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 04:25:26
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: -= 50W kombo =-  (Prečítané 14414 krát)
0 užívateľov a 9 Hostí prehliada túto tému.
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #15 kedy: 04. November , 2005, 20:15:13 »

Ved jasne beriem do uvahy tvoj nazor ale myslel som to takto: Daj do ruky gitaru gitaristovi s jeho efektom /napr. DS1 na ktorom si hrava doma s tran. kombom kupenym riade z obchodu/ zapoj ho na lampac a spytaj sa ho aky ma pocit z hry! Teraz hovorim z vlastnej skusenosti: taky gitarista ani nebude vediet ze hral na lampaci. Ked som daval hrat kamaratom na 50W lamp. koncaku tak ani nezbadali. Pozor! ale v tvojom pripade je to ine lebo ty si mal uz v uchu ako hra kazerak, gramofon a ine finticky ktore nie su urcene pre gitaru. Aj ja som hraval na 20W Hifi zosiku od tesli cez vstu na magnetodynamicku prenosku a ti poviem to bolo skreslenie :yes: Bol som ako Zak Wilde:)) Ked som si zohnal 50W lampac tak aj ja som pocitil ten obrovsky rozdiel medzi polov. a elekton. ale vdaka tomu ze som si obehol ten zosik s prenoskovym vstupm. a par tranz. komb. Ale vravis ze ty si skusil hned z kazetaka na Mesa Boogie a to je uz very high sound. ten rozdiel je velmi zretelny
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #16 kedy: 04. November , 2005, 20:34:07 »

No nebolo to rovno z kazetaku na MB. Hraval som s kapelou cez BigMuff do normalnych zosilocov... Ale je pravda, ze bustrove obdobie bolo iba velmi kratucke a da sa povedat, ze cely zivot hravam na lampy.
Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #17 kedy: 04. November , 2005, 20:56:49 »

Cize vravis kto sa do lampy zapocuva uz ho nepusti. :))
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 05. November , 2005, 10:13:50 »

Ale tiez je rozdiel 50W tesla lampac s boostrom a nejakym reproduktorom, ako kombo Mark II. Cize mozno to bolo malo, len koncak zmenit :)
Zaznamenané

jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #19 kedy: 06. November , 2005, 15:30:03 »

Citácia
Originally posted by martinLM Ale tiez je rozdiel 50W tesla lampac s boostrom a nejakym reproduktorom, ako kombo Mark II. Cize mozno to bolo malo, len koncak zmenit :)
:uhoh: to je samozrejma vec... :yes:
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #20 kedy: 06. November , 2005, 16:48:45 »

Tak to suhlasim ale pocutelny rozdiel medzi tesla tranz. a tesla lampac stale je.
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #21 kedy: 07. November , 2005, 12:41:34 »

Ked som ako 15-rocny zaciatocnik hral na MarshallJCM800 2x12""kombe, tak som skoro okoktavel. Predchadzali tomu hrania na magnetofone, kazetaku s robenym boosterom z AmaterskehoRadia, VermonaRegend, .... Ako 17-rocny som si s pomocou rodicov kupil Marshall Valvestate a VS4x12"". Po dvoch rokoch mi stale nieco vadilo, a to bol fakt, ze to nebolo celolampove. Potom som pochopil, ze ""tudy cesta nevede"" a kupil si prveho celolampaca - kopia MarshallPlexi50W. Mam ho dodnes, mimo inych aparatov.
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #22 kedy: 07. November , 2005, 17:22:01 »

kebyze v tom mna rodicia vladzu financne podporit, tak by som si ja kupil najprv normalnejsiu gitaru... Smútim ale vsetko raz bude... :)
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #23 kedy: 07. November , 2005, 22:27:40 »

dr.karpathorky - myslim, ze dnesni mladi uz nepoznaju to caro hrat do magnetaku, gramafonu, premietacky a podobnej havede :))
Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #24 kedy: 07. November , 2005, 22:29:53 »

Veru jolan a ty by si si jednoznacne zasluzil lepsiu kejru vzhladom na tvoje schopnosti a vedomosti co sa tyka hrania.Žmurk
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #25 kedy: 08. November , 2005, 17:51:17 »

Rasto, doporucil by som kazdemu jednomu gitaristovi zahrat sa niekedy na magnetofone, len pre ten pocit, aby si mohol povedat, ze jeho aparat hra dobre. My sme museli zazit aj toto. A veru si pamatam, ze som hraval cez magnetak aj na skuske. :))
Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #26 kedy: 08. November , 2005, 19:06:48 »

dr.karpathorky hned po precitani tvojho prispevku si idem obzriet ocov magnetak.
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #27 kedy: 08. November , 2005, 22:54:47 »

Najlepsi kazetak, ktory na ktory som kedy hral bol tento: Skresloval naozaj kvalitne a nebol zbytocne hlasny. Ono to bolo vlastne tak. Povodne sa to volalo Tesla Rubin. Bolo to trochu ciernejsie. Potom sa tomu trosku zmenila karoseria a premenovalo sa to na Tesla Diamant. Ja som mal tu verziu Rubin. A treba povedat, ze pre zacinajuceho muzikanta to malo nezaplatitelnu vyhodu. Ono to malo totiz zabudovane 2 pomerne kvalitne mikrofony a dokazalo to na ne stereo nahravat. S kapelou sme sa takto casto nahravali. Tie nahravky ak na ne obcas na kazetach natrafim nemaju po zvukovej stranke najmensiu chybicku. Zaklad bol, aby nastroje v skusobni hrali vyrovnane nahlas a aby sa kazetak spravne natocil. Pocul som vela skusobnovych nahravok tocenych na kazetak, ale Tesle Rubin/Diamant sa nevyrovnala ziadna. Sranda bola, ze pokial sa zaplo nahravanie a volume sa vytiahlo do skreslovacieho rezimu, zacali mikrofony od vlastnych reproduktorov vazbit :). Ked sa hralo, cize bola strcena do "inputu" patkolikova snura (dnes sa jej frajersky hovori MIDI kabel), mikrofony boli disablenute. Uzasny stroj :).
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #28 kedy: 08. November , 2005, 23:09:59 »

sak toto mam v otcovej garazi!!!! nikdy ma nenapadlo cez to hrat... :hm:
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #29 kedy: 08. November , 2005, 23:15:55 »

A naco by si to robil ? Ak mas pocitac so zvukovou kartou, mas k dispozicii pomaly lepsi gitarovy procesor, ako by som ja v tom obdobi kupil za nehorazne desatisice...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.