Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 04:56:24
Strán: [1] 2 3 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PITU  (Prečítané 158600 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« kedy: 14. Jún , 2004, 14:41:51 »

Official web: www.peterluha.com

video ukážky mojej tvorby:
www.youtube.com/pitu1
« Posledná zmena: 17. Február , 2013, 12:51:12 od Pitu » Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 16. Jún , 2004, 00:50:35 »

Roberto - ešte sa nechystám umrieť, tému si nazval, ako keby som tu už nebol. :) Na inštrumentálnych veciach sa pomaly pracuje, vymýšľam a zapisujem do nôt svoje veci, cvičím aj rôznu klasiku - Paganiniho, let čmeliaka od Korsakova a ďalšie chuťovky určite ponahrávam. Zoznámil som sa aj s jedným šikovným basákom - Mattom ( http://www.bassjockey.szm.com/index.htm ), tak aj s ním porobím nejaké duetá - klasiku upravenú(po našom) pre gitaru a basu. Z tejto krátkej známosti včera vznikla už aj jedna prvotina, od Christopha Graupnera-Intrada http://www.silentduo.sk/intrada.mp3 Spoluprácu s ďalšími ľuďmi nevylučujem, ale museli by hodne makať a dosť času na cvičenie do toho vložiť(tak väčšinou aj to málo zdatných muzikantov čo poznám, sa do toho nechce pustiť).
« Posledná zmena: 14. December , 2008, 14:51:33 od Pitu » Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 22. Jún , 2004, 19:40:21 »

pitu, ked uz to tu je tebe venovane. hras koncerty, vyucujes gitaru, riesis daky softver. co este robis. cital som na vasej stranke tvoj takzvany zivotopis. skus ho este doplnit. zaujima ma ,ci mas aj dake klasicke zamestnanie. kolko uz hras ,kedy si zacal, kto ta ucil a za aky cas si sa naucil tych 160 skladieb... a nebud skromny. myslim ,ze to tu zaujima viacerich. minimalne mna a roberta... a dik za tie terminy...
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 28. Júl , 2004, 05:47:26 »

Pitu sa zrejme nezdá budem si ho musieť pozrieť niekde nech viem posúdiť čo je to za maníka keď už vyhral v 99 Guitar Festival , pekne sa to tam vyníma klobúk dole.Bravooo Ale s tým chválením by sme to nemali preháňať lebo bude namyslený a prestane tu chodiť. :razz:
Zaznamenané

tatko fóra
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 28. September , 2004, 06:26:17 »

No a teraz vazno-vazne.. :) Pitu od kolkych rokov to hras a kolko ich mas teraz? Kto ta ucil, kde, naco, preco, zaco a co? :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 02. Október , 2004, 13:04:50 »

Najprv 8 rokov na husle, tie som ale úplne potom zabalil, čo bola škoda, teraz si zahrám na ne len veľmi občasne, nestojí to za moc.  No hanbím sa..
Od 14 hrám na gitare, z nôt som sa na ňu naučil sám, po roku som sa prihlásil na ľudové konzervatórium (niečo ako ĽŠU), už také niečo myslím u nás nefunguje. Učil tam taký starý cigánsky pánko, bol veľmi fajn, síce som sa nenaučil správnu techniku na klasiku, ale bolo to s ním veľmi muzikálne, takže to bolo fasa. :)
Popritom som sám trénoval na elektrike, informácie vtedy neboli skoro žiadne, takže hlavne sťahovaním sól, vymýšľaním vlastných postupov. Klasika predpisuje presné zahratie prstokladu na nejakú stupnicu, to sa v praxi využiť nedá. Až po strednej som absolvoval raz za mesiac (1 rok) hodinu s Andym Kellenbergerom(jazzový gitarista) a jeden týždenný workshop so Šebanom a Jakabčicom a konečne som sa naučil správne uvažovať o stupniciach, výhodné prstoklady...
 Už na strednej som ale trénoval aj hameringy (vtedy boli u mňa veľmi obľúbené)a neskôr aj rozklady, na základné jednoduchšie rozklady durových a molových akordov každý dôjde ľahko, porobil som si aj všetky ostatné zložitejšie prstoklady aj iných akordov.
Popri výške som hodne cvičil aj klasiku, potom som začal hrať na flautu, mandolínu, aj basu.
 Neskôr sme spravili akustickú newgrassovú zostavu a veľa som cvičil na akustiku - bluegrasové postupy a pod.
 Teraz hodne cvičím na môj Gitbas - slap, klasiku, cez midi klávesovú hru.
« Posledná zmena: 20. Január , 2007, 15:58:16 od Pitu » Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #6 kedy: 04. Október , 2004, 07:42:40 »

a na jaku vysku si chodil ? , uspesne dochodil ?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 04. Október , 2004, 10:00:20 »

Na pedagogickú fakultu UK - hudobná výchova a gitara.
Zaznamenané

Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 04. Október , 2004, 22:42:50 »

a na aku strednu?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 04. Október , 2004, 23:25:27 »

stredná: SPŠE K.Adlera - BA, potom ešte jeden rok Elektrotechnická fakulta, ale to som nechal definitívne presvedčený o svojom viacročnom elektrotechnickom životnom omyle :) Jediné, čo z toho potrebujem a využívam, je zaletovanie káblov.
Zaznamenané

Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 05. Október , 2004, 05:46:35 »

NO tak to by ani mna nebavilo... :) A flamenco si niekedy cvicil? :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 05. Október , 2004, 07:39:11 »

Mám kamošov, čo hrajú flamenco, už pomaly začínajú byť rozletení po celom svete. S Braňom Krajčom alias ""Flacom de Nerja"" som aj urobil 2 koncertíky, kde sme si zahrali každý pár vecí sám a niektoré spolu. Len akustika a španielka. A na jednom vežkom koncerte v BA v kine Nivy, kde hral s celou vežkou zostavou som s nimi hral pár vecí na basu. Stojí to za to, lebo rytmika vo flamencu je úplne iná. Ale flamenco ako také neviem hrať. Musel by som to veža rokov cvičiť. Možno sa ešte k nemu dostanem, ale nie na španielke, len na akustiku, systém AL di Meolu. Nebol by som proti.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 06. Október , 2004, 16:10:44 »

Vo flamencu sú úplne iné spôsoby hrania prstami(nechtami), iné techniky, na zvládnutie ktorých síce môžem využiť základ z klasiky, ale je tam veža iného. Je to ako naučiť sa hrať na úplne iný nástroj, ešte k tomu aj iný štýl. Dvojnásobne veža roboty. Veža rokov novej driny. Ešte k tomu neplánujem si zas nechať narásť nechty, lebo hrám síce aj veža vrstami, ale basové hranie. Preto, keby som zabŕdol zas do flamenca, tak len s mojím gitbasom (kde by som mohol využiť aj basu), alebo akustickou gitarou (ale s trsátkom). A len ako spoluprácu s nejakým flamencovým gitaristom, samostatne by som sa do tohoto žánru nepúšťal. To už by tiež nebolo ortodoxné flamenco, ale fúzia s inými žánrami. Niečo na štýl Meola a Luciu, to by sa mi celkom páčilo. Ale ak, tak je to niekde v budúcnosti.
Zaznamenané

Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 06. Október , 2004, 18:36:22 »

.. ja velmi obdivujem tu hru Paca.. je taka "nepochopitelna" to nie je len tak sa takto naucit hrat, tomu musis aj venovat komplet cely zivot.. flamenco podla Meolu je tiez super, hlavne tie sola.. a velmi sa mi pacilo ako im to do dopy islo.. jeden flamenco a druhy jazz.. :) a tu pedagogicku vyuzivas? vsmu ta nelakalo? :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 11. Október , 2004, 13:32:56 »

Pedagogickú využívam asi tak, že učím na hudobnej škole gitaru. VŠMU ma, čo sa týka gitary, nelákala, lebo som sa prestal venovať klasike klasickým spôsobom - zrušil som nechty kvôli base. Ale klasike sa venujem ďalej, robím si rôzne prepisy pre elektriku.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.