Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 06:13:01
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lacna napodobenina LP Harley Benton  (Prečítané 8476 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Melvin
nováčik
*
Príspevkov: 60



« kedy: 05. November , 2005, 18:34:31 »

Cafte seci..Potreboval by som poradit.Som zaciatocnik a laik do takychto veci.Pri prezerani na hudobne-nastroje.sk som nasiel jednu velmi peknu gitarku premna neznamej znacky HARLEY BENTON. http://www.hudobne-nastroje.sk/katalog/gitary/elektricke/harley_benton_l_400.htm Oplati sa mi do takehoto volacoho vrayat moje tazko zarobene peniaze?
Zaznamenané

DArk SiDE of my guitar Si píš!!!
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 05. November , 2005, 19:20:40 »

som uz tu nechaval odkaz na nento link..tak mozno pomoze: http://www.amazona.de/content/musictools/guitar/e-guitars/harley_benton_400/benton.htm
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 06. November , 2005, 16:41:09 »

Inak pred casom som mal doma gitaru Harley Benton, bola to sedemstrunka s floydom. Tiez dost lacna a pisal som o nej nieco. http://gitaristi.sk/files/viewtopic.php?fid=22&tid=971
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 07. November , 2005, 12:00:32 »

inak pri citani prispevkov tu na fore zistujem, ze moa basa je sice pekna, ale smejd. Bo potaky mi robia to iste co si iMbUS pisal ze robili na tej HB-cke Smútim co zle sa este o nej dozviem :cry: keby som bol tolko znaly, co teraz (vdaka GPC-foru), tak si ju nekupim..hold, ale co uz, ked som ju kupoval som bol gitarovo negramotny
Zaznamenané
Melvin
nováčik
*
Príspevkov: 60



« Odpoveď #4 kedy: 07. November , 2005, 14:39:52 »

Mne tiez robi hento s tymi potakmi moja gitarka..Nist si z toho nerobim, aj tak to pouzivam iba na vypnutie (VOLUME). Ta tvoja basa (estevesova) je uplne pekna. (teda aspon vyzera neviem ci tak aj hra :caffeine )
Zaznamenané

DArk SiDE of my guitar Si píš!!!
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 07. November , 2005, 15:02:46 »

vies v podstate som nehral na inej base a tak neviem posudit jej zvuk, ale co som cital na nete tak vsetci vychvalovali jej zvuk, hmm tak asi hra fajn..ja so zvukom niesom az tak spokojny, nie je taky aky bych si predstavoval, ale to je urcite i kombom, lebo ked som par krat hral na koncertoch na silnejsom aparate a hlavne s grafickym ekvalizerom, tak som si spravil nenormaly zvucik :) a ja tiez volume ked idem hrat davam naplno a nebastrngujem tam s hlasitostou.
Zaznamenané
Maros
nováčik
*
Príspevkov: 16


« Odpoveď #6 kedy: 07. November , 2005, 18:25:10 »

Ten Harley Bentonnie je zlá gitara, ale ani ničím nevyniká. Je hodná svojej ceny, aj keď je pravda, že na inzerát môžeš zohnať niečo lepšie. Ak však nechceš nič od ruky, nie je to zlá kúpa. Mimichodom kus, ktorý poznám je ten, ktorý vlastní Leo z diskusie na www.hudobnenastroje.sk. A k tomu ním spomínanému zlému osadeniu kobylky- je to asi tak,ako keby diery neboli dosť hlboko vyvŕtané ,ale je to asi tak 1-1,5mm. Ale to je na väčšine LesPaulov, s ktorými som sa stretol.
Zaznamenané
Melvin
nováčik
*
Príspevkov: 60



« Odpoveď #7 kedy: 07. November , 2005, 22:10:12 »

Jasne pista sorry ja som novacik tak ma to nenapadlo...teraz nemam dufam nikoho.Noo takze ked som zaciatocnik tak by mala stacit?Ja som neni az taky narocny na zvuk, som proste zamilovany do toho gibsonovskeho tvaru...na original LP nemam cash ani keby som tri roky brigadoval :money
Zaznamenané

DArk SiDE of my guitar Si píš!!!
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 08. November , 2005, 12:26:56 »

Melvin, chekni moj inzerat, mam tam aj foto, aktualne ju davam za sedmicku... :)
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #9 kedy: 01. Február , 2016, 22:15:07 »

Zadovazil som si Harley Benton LP klon, starsi model L450 plus, ktory sa viac podoba na original oproti novemu modelu SC. Musim povedat, ze za tie prachy velmi solidna gitara. Pre zaciatocnika uplna parada (v porovnani s tym, co bola prva gitara 10 – 20 rokov dozadu), pre skusenejsich vhodna platforma na experimentovanie alebo ako koncertna gitara na obitie. U Thomanna isli zhruba po 159 eur.

Tato ma telo z dvoch kusov, ma skutocny javorovy top, nielen tenku dyhu, krk mahagonovy. Hmotnost pribl. 3,5 kg.

Plusy: hra to lespoloidne, nie je to huhlak. Prazce nerezu, hra sa na tom pohodlne. Snimace (vzhladom na cenu gitary) – clean a jemnejsi crunch to dava relativne pekne. Potenciometre reaguju, nepraskaju. Natiahol som struny 10-52 a krk v pohode drzi.

Minusy: Ladiace mechaniky su tuhe, nulak treba casom vymenit. Snimace nedavaju dobre higain. Zvuk mi pride kus komprimovany (mohol by byt zivsi).

Plus/minus: krk je relativne hruby 50s.

Pokojne moze sutazit v kategorii Vintage, Epiphone a pod. Myslim, ze s upgradmi necha Epiphone za sebou a este vyjde lacnejsie, hoci resale value neviem neviem Je mi do plaču.


* HB LP.jpg (302.54 KB, 1306x736 - prehliadnuté 1418 krát.)
« Posledná zmena: 02. Február , 2016, 10:21:19 od crespi » Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #10 kedy: 01. Február , 2016, 22:30:56 »

mam od HB jedn Strat, Seymour snimace a hra vyborne, zobral som to u Thomanna ako dekoraciu a ani som neratal, ze urobi vela radosti a muziky
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 02. Február , 2016, 10:04:07 »

...pripajam sa, kupil som si par harley benton gitariek, primarne, aby som sa trosku zoznamil s gitarami inych konfiguracii, konstrukcii, tu napriklad hram na Les Paul Gold Top klone, mrknite - zvuk len z kamery - ale dá sa posúdiť myslím.  lampové kombo jednokanál + bad monkey overdrive. Ja som veľmi spokojný...




taktiež tu - viac čistých zvukov



Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.