Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 23:06:36
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kobylka  (Prečítané 3741 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« kedy: 06. November , 2005, 20:46:40 »

Poradi mi niekto ako vypocitat presne umiestnenie kobylky. Idem prerabat jednu Jolanu(IRIS) a chcem aj tu kobylku vymenit.
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 06. November , 2005, 21:36:28 »

12-ty prazec je presne polovica menzury.
Citácia
Originally posted by Tomi Poradi mi niekto ako vypocitat presne umiestnenie kobylky. Idem prerabat jednu Jolanu(IRIS) a chcem aj tu kobylku vymenit.
Inak klobuk dole - pustas sa do takejto veci a spytas sa toto Žmurk...
Zaznamenané
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 15. November , 2005, 20:38:17 »

Dik, aj som si to myslel, len jeden chlapik v hudobninach na Medennej mi tvrdil, ze standard je 648mm, dokonca aj mal tu gitku pred sebou. Nesedelo mi to oproti povodnemu umiestneniu kobylky, zistil som, ze IRISka je celkovo mensia od ostatnych gitar.
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 17. November , 2005, 16:17:04 »

648 mm je standard pri gitarach vychadzajucich z Fendru - straty, superstraty a vacsina modernych hokejkovytch nastrojov. Gibsony pouzivaju menzuru 629 mm. Jolany typu Diamant, Iris, Galaxis, Proxima a zopar dalsich mali menzuru tiez 628-630 mm. Ale Teba menzura predsa nezaujima - 12 prazec je polovica menzury, ci je to 648 alebo 629 mm.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 19. November , 2005, 13:28:30 »

a ako sa riesi to zosikmenie pri tune-o-maticu ? kde je to presne ta vzdialenost? pokial je urcujuca vzdialenost od 0 po 12 prazec, tak do ktoreho bodu (bodov) sa na tej kobylke premietne? a ked uz debatime o kobylkach, myslite, ze sa oplati davat do tohoto smejdoveho tune-o-maticu http://www.sollerguitars.com/obchod/tmp/1922005104158.jpg tieto http://www.sollerguitars.com/obchod/tmp/652005192431.jpg graptech kamene (StringSaver pre gotoh) ? alebo radsej vymenit celu smejdovu kobylku za znacku? sparoval som to vobec dobre (v ponuke je viac typov kamenov) ?
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #5 kedy: 19. November , 2005, 16:17:30 »

ja som tiez strasne chcel davat tuneomatic. ale robit uhol krku s telom sa mi nechce. to nieje take lahke totiz. dam na gitku pevnu stratovsku kobylku.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 19. November , 2005, 17:17:24 »

Mozno pravi gitarari to robia inac, ale ja co som zopar tune-o-matic osadil, tak menzuru som meral ku stredu kobylky medzi D a G kamen. Kamene nastavene tak v polovici svojej drahy. Kompenzaciu som robil tak, aby po zosikmeni bola vzdialenost medzi krajnymi kamenmi (tiez v strede drahy)cca 1,5 -2 mm, cize tak nejak necely 1 mm na oba smery od presnej menzury. Bral som to skorej pocitologicky. Ked som omeraval nejake Les Pauly, vychadzalo to podobne. Vsetky kobylky, ktore som takto osadil ladili tak, ako treba. Nemam vypozorovane, zeby boli nejake zasadne zvukove rozdiely medzi znackovymi a noname kobylkami. Aj tie noname su poctive odliatky a su to tak isto masy materialu, ako znackove. A pochybujem, zeby tie lacne boli zo zlych zliatin. Na rozdiel od Floyd Rose tu ani nie su nejake mechanicke komplikovanosti, ktore by sa casom rozpadli... S grafitovymi kamenami nemam ziadnu skusenost a ani necitim nejaku potrebu na svojej 30-rocnej japonskej hrdzavejucej tune-o-matic cosi menit :).
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 19. November , 2005, 21:49:47 »

mna sere, ze sa mi nove tenke ecko roztrhlo prave na tom kameni. predpokladam, ze je to tym, co uz tu odznelo - ze ta smejdova ocel casom pusta strunu skrz, a tak to jednaj blbo ladi a jednak posobi skazonosne na struny. to heslo graptechu, ze 'hrajte s istotou' ma nieco do seba. neviem, ci to prave locksmith nepisal, ze odkedy jazdi na graptechu, neprdol ani jednu strunu... tak ma to napadlo ako moznost. uz mi ta struna prdla dvakrat. este 13 krat, a oplatil sa graptech (ak zarucene neprdi :)) )
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #8 kedy: 20. November , 2005, 13:13:58 »

ja moc na graphtechu nehram. pockat... ved ja ani graphtech nemam:combo:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 20. November , 2005, 16:33:01 »

Len ci su tie grafity zarucene kompatibilne. Pretoze uz Scaller a Gotoh kobylky vyzeraju stipku inac, nie to cinania... Ci sa tie grafity nerobia iba pre konkretne znackove modely... Nechce sa mi to guglit, tak ma niekto poucte :)
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 22. November , 2005, 10:14:26 »

neviem ja som mal kórejskú LP kobylu a bolo to v pohode struny sa netrhali a keď tak by som kúpil celú novú a nemenil na starý základ nové kamene. Navyše to chrómovanie na kórejských dlho nevydrží ale potom je to viac vintage
Zaznamenané

tatko fóra
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #11 kedy: 14. Marec , 2006, 16:58:50 »

je to uplne jedno
Zaznamenané

stoka!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 14. Marec , 2006, 17:10:23 »

Podla mna ta cena zavisi od narocnosti vyroby prislusnej povrchovej upravy. Napriklad ja som \"mal\" zlatu kobylku aj potenciometre. Ladiace mechaniky mam zlate stale, jednak ich tolko nechytam a asi bola pouzita lepsia technologia, ale ta farba je trochu ina.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 14. Marec , 2006, 17:12:21 »

miso_kolo napísal:
Citácia
je to uplne jedno

presne tak
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 22 otázok.