Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 04:09:20
Strán: [1] 2 3 ... 53 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PUNK - čo priniesol gitarovej muzike, prípadne čím ju ochudobnil.  (Prečítané 153905 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« kedy: 06. November , 2005, 23:44:11 »

Pre všetkých punku chtivých a o punkových kapelách rado diskutujúcich žudí som pripravil túto tému. Aby sa zbytočne neotvárali nové témy o punkových kapelkách. Nech sa vyjadria hlavne k tomu, čo je v nadpise, či vôbec niektoré punkové kapely aj trochu na sebe pracovali z inštrumentálnej stránky. Ktoré kapelky boli podža vás ovplyvnené punkom a snažili sa o jeho vývoj iným smerom. A podobne...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 07. November , 2005, 00:16:47 »

Dobra tema. Punk nepocuvam, je to pre moj vkus prilis jednoducha hudba. Ale ani nic proti nemu nemam. Myslim si, ze punk dost pomohol muzike, aj ked nechtiac a urcite sa za to v kutiku duse hanbi :). Odmysliac si pivne, drogove ci laviciarske blaboly okolo toho a odmysliac si az prilis castu hracsku neumelost, ide o jednoduchost vyjadrenia a zaroven akusi zdravu revoltu akou si kazdy presiel v puberte. Teraz uz ani nehovorim o punku ako hudobnom style, kde pesnicky nemozu mat viacej ako 3 akordy, ale punku ako pristupe k veci. Trosku zamotane sa vyjadrujem, ale dam priklad na kapely. Za ""pankacov"" povazujem napriklad moje oblubene Prodigy. Punkom boli velmi inspirovany (trochu aj hudobne) Faith No More, Rage Against The Machine. A nesmejte sa mi moc, ale podla mojho nazoru sa punk podpisal aj na Prazskom Vybere a nie len tym, ze Vilem Cok bol zhodou okolnosti povodne originalny punker...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 07. November , 2005, 00:24:59 »

Hosi, taky Toy Dolls sice moze mat jednoduche texty, ale je to skvela muzika. Vesela a prijemna, podla mna je si to potrebne vypocut a dat tomu sancu. Mna to chytilo Žmurk http://www.thetoydolls.com
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Maxon
nováčik
*
Príspevkov: 47


« Odpoveď #3 kedy: 07. November , 2005, 00:48:18 »

kapelky ovplivnene punkom co... U2,RHCP,Motorhead,Pearl Jam,Metallica,Guns'n'Roses (hlavne Ramones,Misfits) + este kapeli,ktore sa podujali na 3 cd tribute to ramones...tieto dve kapeli zalozili punk... inak ked tu hudbu odsudzujete,poculi ste nieco? ak ano,tak co napriklad?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 07. November , 2005, 00:52:55 »

No toto je zaner ktoremu sa vyhybam ako cert svatenej vode :). Ved sa mu podarilo skoro uplne znivocit koncom 70tych moj oblubeny zaner - progresivny rock. Par veci poznam, ale fakt to nemusim pocuvat dlho. Hudba sluziaca iba na vyblbnutie pre mna nie je hudbou.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 07. November , 2005, 01:02:14 »

neviem, mne sa celkom paci ta veselost, ktora ide z niektorych textov zony a. strasne rad si pri tom zaspominam. songy offspringu zase mali uz aj nejaku instrumentalnu pritazlivost (ked som mal -nast) a co sa Ramones tyka, tak si myslim, ze sa casom celkom vypracovali a ich hudba, i ked nenarocna, mala celkom uroven. Vkusny punkrock mozem. neznasam tie urevane laviciarske kapely, ako rastis naznacil.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 07. November , 2005, 01:05:13 »

Citácia
Originally posted by Maxon ...inak ked tu hudbu odsudzujete...
To mas odkial ? Inak som ziadny punk v zivote nepocul, pretoze iba zajtra rano spadnem z jahody Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 07. November , 2005, 01:06:30 »

Citácia
Originally posted by Progrocker ...Ved sa mu podarilo skoro uplne znivocit koncom 70tych moj oblubeny zaner - progresivny rock...
Pravda, ale aspon trochu vratili ""rock"" obycajnym masam :).
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 07. November , 2005, 01:31:37 »

ano a Green Day vyhrali tento tyzden MTV Europe Awards ako najlepsia rockova kapela :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 07. November , 2005, 01:53:08 »

No tak to je už prúser. Aj keď proti Green Day a ich popovému komerčnému punku nič nemám, ale ani ich nepotrebujem počúvať. Ale vidím, že Rastisa téma chytila. :)
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 07. November , 2005, 09:28:19 »

inac takto mozem povedat o hocicom co ovplyvnilo rock a metal, napr. aj klasicka hudba strasne ovplyvnila tieto zanre, prakticky kazda huba a odvolavat sa na to, kolko priniesol punk je blbost.
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #11 kedy: 07. November , 2005, 10:04:41 »

punck rock ako styl mozem. toy dolls boli super v babylone. to je punk. ma to gule, je to zive, vesele aj dost rockove. a hudobnici maju aj dobry instrumentalny potencial. dobra zabavna show na podiu. tak to ma byt. tvrdy protest-punk neznasam. punk ako styl bol protiklad vsetkych dinosaurých kapiel takze celkovo punk vobec neuznavam, lebo ja mam rad prave tie velke kapely co hrali umenie. takze trocha punku v rockovej muzike mam rad ale punk celkovo ma nezaujima. z tych novsich : bad religion sa mi celkom pacila ta jedna pesnicka co chodila v telke. aj ten green day co chodil v telke bol v pohode. aj offspring znesiem pocuvat. z tych starsich : sex pistols je riadna legenda neni to zle ale ani ma to nezaujima. ked zmesou punku, rocku a popu vychadzala nova vlna ako napriklad blondie tak uz mam rad. alebo ked hardrockova kapela spravila nieco punckrockove tak to bolo dobre. (napriklad tublatanka ma teraz napadlo, ale myslel som samozrejme skor starsie, zahranicne,kapely.)
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 07. November , 2005, 10:18:43 »

Punk teda ani ja nemusim. I ked napr. Slobodna Europa sa este dala. Alebo zo zahranicných Clash. Punk je jednoducha hudba, vela kapiel ju hraju pred tym ako zacnu robit to co chcu no mnoho mladikov vyuziva na to aby sa mohli hrat na to, ze robia hudbu. Toto je punkova skupina od nas(posudte sa mi) www.stres.punk.szm.sk
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #13 kedy: 07. November , 2005, 10:28:26 »

Myslim,ze PUNK priniesol gitarovej hudbe /myslim hudobne smerovanie/ to,ze ju spopularizoval.Instrumentalne vykony vacsinou nestoja za vacsiu pozornost-je vseobecne zname,ze v punku dominuju texty,ale je dobre,ze existuje aj takato alternativa gitarovej hudby.
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #14 kedy: 07. November , 2005, 10:44:59 »

ma napadlo, že to mal dať pitu medzi forum o vsetkom nie kapely
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 53 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 22 otázok.