Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 06:44:05
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Re:Upgrade gitary  (Prečítané 8195 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« kedy: 23. Jún , 2004, 16:17:05 »

upgradujeme dovtedy pokial sa nastroj nepriblizi ciastocnej dokonalosti, ci vytuzenemu zlepseniu. Co a ako budem upgradovat>... respektive co planujem na gitare vymenit.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 23. Jún , 2004, 16:19:36 »

prave sa mi podarilo kupit Schaller zamykacie mechaniky za smiesnu sumu 1000kc! konecne bude aj druha gitara absolutne ladiaca a struny nepustajuca :)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 08. Júl , 2004, 12:26:30 »

tie zamikacie mechaniky schaller su vyborna vec. rozmyslam na nultym prazcom s loziskom, alebo ako to nazvat
Zaznamenané

Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #3 kedy: 08. Júl , 2004, 18:11:16 »

Mno ja sa nemozem uz skoro tremola ani dotknut,je uz uplne v prdeli.Treba nove,zamky ake-take mam.Len ked pusti kobyla,zamky su mi na dve veci.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #4 kedy: 09. Júl , 2004, 10:39:41 »

kup si gotoh, ja ladim raz za tyzden.. aj ked 6 tisic je vela, naozaj to stoji za to.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #5 kedy: 09. Júl , 2004, 17:35:31 »

Hej ved chcem kupit.Len nemam prachy.Ale zacinam sporit.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 09. Júl , 2004, 21:25:04 »

Gotoh je fakt popici - sam ho mam. Som presvedceny, ze je to lepsie vymysleny system, ako LoPro Edge... Za tu cenu stoji, vsetky lacnejsie, co som videl sa casom rozheglaju a doseru...
Zaznamenané
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #7 kedy: 10. Júl , 2004, 06:35:48 »

No jasne ved moje (akoze neni to nic extra,normalne default) tiez chodilo v pohode,ale po rokoch sa zacalo babrit.Asi su vydrate tie sroby na ktorych sa to hojna alebo co ja viem
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 12. Júl , 2004, 05:04:27 »

Tie korejske floydy to je len kus plechu tie drahšie tie sú odlievané alebo tak vyzerajú je to úplne o niečom inom floyd by som nikdy nechcel korejsky.A najhoršia kombinácia je korejsky gold ten keď sa ošúcha-dosť rýchlo vyzerá to strašne. Lúbo to nebudú len tie úchyty floydu to sú struny a celkom materiál.
Zaznamenané

tatko fóra
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #9 kedy: 12. Júl , 2004, 17:38:33 »

To je jedno proste je na hovno.Sporim na novy.
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 03. September , 2004, 10:53:03 »

ja mam gotoh jednozvratne termolo a samozavieracie ladiace mechaniky tiez gottoh.. ked je gitara doma, ladim raz za tyzden, aj to jednu strunu, ktora sa kusok povolila... gottoh je super
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #11 kedy: 29. September , 2004, 20:53:25 »

no.. okrem toho ze mame nove ikonky, podarilo sa mi kupit original Fender tremolo (american assembly) + hipshot tremsetter za cca 1500sk cez Ebay. Toto stoji dokopy cca okolo 6500sk, a uz by to malo byt na ceste ku mne.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 30. September , 2004, 05:10:38 »

No vidim ze sikovnosti sa medze nekladú a v pohode Ti to pošlú na slovensko či do česka?
Zaznamenané

tatko fóra
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #13 kedy: 30. September , 2004, 08:44:21 »

na slovensko, peniaze som poslal v obalke prvou triedou a za 5 dni tam boli. cestovne stalo 18 dolarov..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #14 kedy: 16. Jún , 2005, 22:40:03 »

Chcem vymenit na Epiphone potaky, neviete kde by sa dali zohnat 500vky gibsonacke, najlepsie zo standardu a tie bumblebee odpory?
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #15 kedy: 16. Jún , 2005, 23:10:16 »

bumblebee odpory? prvy krat to pocujem..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 16. Jún , 2005, 23:55:08 »

Sa pouzivali v starsich Gibsonoch, trosku precistia a skonkretnia zvuk.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 17. Jún , 2005, 15:46:10 »

Citácia
Originally posted by Milos1 Chcem vymenit na Epiphone potaky, neviete kde by sa dali zohnat 500vky gibsonacke, najlepsie zo standardu a tie bumblebee odpory?
:? Oni v su v roznych Gibsonoch rozne potaky ?? Sak ak velmi potrebujes "original Gibson", urcite sa daju kupit/objednat. A ak za ne nechces dat nezmyselnych par stoviek, kupis si normalne potenciometre za 68,50 Sk, take, ako su vo vsetkych gitarach svete. Ak mas Epiphone, hlavne si zapoj tie potenciometre spravne, pretoze v Epiphone zapajaju naopak jazdca a ma to za nasledok, ze gitara nejde uplne vypnut.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 17. Jún , 2005, 22:30:38 »

Najlepsie potaky aj s odpormi boli v Gibsonoch asi do roku 1973/1974. Od firmy Sprague. Daju sa este zohnat na Ebay, tusim sa aj robia este.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #19 kedy: 17. Jún , 2005, 22:47:37 »

Vdaka chlapci, rastis: obycajne potaky tam uz su aj ich mam spravne zapojene, uplne stiahnem jeden a je ticho, ale trochu beru vysky, pri roznej urovni hlasitosti je odlisny ton, a maju daku divnu charakteristiku, skor parabolicku a chel by som asi linearnejsiu.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 18. Jún , 2005, 12:28:53 »

:hm: ... a este tie bumblebee odpory. Co vlastne robia a ako sa zapajaju ? Dik :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 18. Jún , 2005, 12:59:50 »

Ako moze pasivna suciastka precistit a skonkretnit zvuk?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 18. Jún , 2005, 13:09:05 »

No predstavujem si odpor zapojeny paralelne s potenciometrom, ktory takto znizi impedanciu, co sa moze prejavit na "jasnejsom" zvuku, ale natiska sa mi otazka, preco nepouzit uz rovno taky potenciometer a vrazat tam odpor, cize asi si predstavujem blbost. Obcas sa pouziva premostenie potenciometra kondikom, ktory ako zname prepusta iba vysky. Ked sa na potaku ubera, zvuk ma tendenciu stracat na brilancii. Kondenzator robi potom to, ze aj ked sa signal potakom posiela do zeme, vysky este lezu kondikom von z gitary. Ale osobne nie som velkym priaznivcom toho. Bud to kazi priebeh stisovania a to mi vadi, alebo ked to nerobi s priebehom nic, nie je ani rozdiel, ci tam ten kondik je alebo nie. Aspon ja mam taku skusenost. Ale na tie odpory horim zvedavostou :)
Zaznamenané
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #23 kedy: 20. Jún , 2005, 15:40:45 »

kondik sa pouziva ako dolna priepust (pasivny filter) v gitarach - tonova clona :) ten bumblebee odpor mozno odstranuje nejaky cmeliacky bzukot :) resp. odporuje naletom cmeliakov na gitaru
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #24 kedy: 20. Jún , 2005, 22:44:50 »

Hej, nalety cmeliakov.. to musi byt ono.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 22 otázok.