Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 03:51:29
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Re:Upgrade gitary  (Prečítané 8193 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #15 kedy: 16. Jún , 2005, 23:10:16 »

bumblebee odpory? prvy krat to pocujem..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 16. Jún , 2005, 23:55:08 »

Sa pouzivali v starsich Gibsonoch, trosku precistia a skonkretnia zvuk.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 17. Jún , 2005, 15:46:10 »

Citácia
Originally posted by Milos1 Chcem vymenit na Epiphone potaky, neviete kde by sa dali zohnat 500vky gibsonacke, najlepsie zo standardu a tie bumblebee odpory?
:? Oni v su v roznych Gibsonoch rozne potaky ?? Sak ak velmi potrebujes "original Gibson", urcite sa daju kupit/objednat. A ak za ne nechces dat nezmyselnych par stoviek, kupis si normalne potenciometre za 68,50 Sk, take, ako su vo vsetkych gitarach svete. Ak mas Epiphone, hlavne si zapoj tie potenciometre spravne, pretoze v Epiphone zapajaju naopak jazdca a ma to za nasledok, ze gitara nejde uplne vypnut.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 17. Jún , 2005, 22:30:38 »

Najlepsie potaky aj s odpormi boli v Gibsonoch asi do roku 1973/1974. Od firmy Sprague. Daju sa este zohnat na Ebay, tusim sa aj robia este.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #19 kedy: 17. Jún , 2005, 22:47:37 »

Vdaka chlapci, rastis: obycajne potaky tam uz su aj ich mam spravne zapojene, uplne stiahnem jeden a je ticho, ale trochu beru vysky, pri roznej urovni hlasitosti je odlisny ton, a maju daku divnu charakteristiku, skor parabolicku a chel by som asi linearnejsiu.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 18. Jún , 2005, 12:28:53 »

:hm: ... a este tie bumblebee odpory. Co vlastne robia a ako sa zapajaju ? Dik :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 18. Jún , 2005, 12:59:50 »

Ako moze pasivna suciastka precistit a skonkretnit zvuk?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 18. Jún , 2005, 13:09:05 »

No predstavujem si odpor zapojeny paralelne s potenciometrom, ktory takto znizi impedanciu, co sa moze prejavit na "jasnejsom" zvuku, ale natiska sa mi otazka, preco nepouzit uz rovno taky potenciometer a vrazat tam odpor, cize asi si predstavujem blbost. Obcas sa pouziva premostenie potenciometra kondikom, ktory ako zname prepusta iba vysky. Ked sa na potaku ubera, zvuk ma tendenciu stracat na brilancii. Kondenzator robi potom to, ze aj ked sa signal potakom posiela do zeme, vysky este lezu kondikom von z gitary. Ale osobne nie som velkym priaznivcom toho. Bud to kazi priebeh stisovania a to mi vadi, alebo ked to nerobi s priebehom nic, nie je ani rozdiel, ci tam ten kondik je alebo nie. Aspon ja mam taku skusenost. Ale na tie odpory horim zvedavostou :)
Zaznamenané
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #23 kedy: 20. Jún , 2005, 15:40:45 »

kondik sa pouziva ako dolna priepust (pasivny filter) v gitarach - tonova clona :) ten bumblebee odpor mozno odstranuje nejaky cmeliacky bzukot :) resp. odporuje naletom cmeliakov na gitaru
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #24 kedy: 20. Jún , 2005, 22:44:50 »

Hej, nalety cmeliakov.. to musi byt ono.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 22 otázok.