Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 13:38:06
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fixacia tremolovej paky  (Prečítané 5490 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« kedy: 13. November , 2005, 20:11:27 »

Mam jeden problem.Potrebujem,aby moja paka na tremole zostala v zafixovanej polohe.Mam to iste tremolo,ako Vai a jemu paka zostane tak,ako si ju otoci a mne nie.Takisto ani na jeho modeloch na ktorych som hral...jeden cas sa pouzival ""Edie Van Halen system"" tremolo kde sa dala nastavit vola paky,ale to uz sa skoro vobec nerobi.Ma niekto podobny problem?
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #1 kedy: 13. November , 2005, 21:22:00 »

niektore paky sa srobuju a ked sa nasrobuju ""nadoraz"", tak nie su take volne - ostanu prave v tej polohe, v ktorej ich clovek necha... neviem ci je to Vaiov pripad, ale ja mam taku skusenost...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 13. November , 2005, 21:38:27 »

Na mojej gitke mám šróbovaciu páku a keďže nemám rád hompážanie páky, vyriešil som to hneď na začiatku zašróbovaním (skôr prešróbovaním) páky tam, kde ju chcem mať. Tým pádom mi ostáva stále v polohe pri pravej ruke.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 13. November , 2005, 21:47:54 »

Pokial viem, na tychto vyssich Ibanezoch je paka iba zasunuta. Na konci paky (ten ktory sa zasuva) su take plastove vlozky. Za nova by system mal fungovat tak, ze kde sa paka necha, tam zostane. Ked sa to vybeha, tie plastove vlozky by sa mali dat vymenit... Ak hovoris, ze to lieta aj na novych Vaiovych modeloch, tak neviem... ... tak to Ibanez flaka a Vai ma sikovneho technika, co sa mu o to stara... Alebo neviem. Lepsie rieseny je v tomto Gotoh - paka sa srobuje. Aby sa v zavite neheglala, ma este matku, ktora sa srobuje na zavit zhora kobylky - tak je rieseny aj original Floyd Rose aj Schaller. Gotoh ma navyse zospodu imbus, ktory sa zasrobuvava do tycky paky a podla toho ako sa dotiahne robi pake doraz, cize to kde zostava stat sa takto da nastavit... Ale na to si sa vlastne nepytal :).
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #4 kedy: 13. November , 2005, 22:47:11 »

Ano-ten zavitovy system mam na RG470 aj na Jacksone-tam je to v pohode.Riesim to tak,ze na tu cast paky ktora sa zasuva nalepim jednu vrstvu tenuckej izolacky a potom je to par dni v pohode,ale hladam aj nejaku ""normalnejsiu"" alternativu.
Zaznamenané

Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 13. November , 2005, 23:11:17 »

jimi: Ked som mal novu ibanezu tak mi paka drzala tam kde som chcel ako Vai.. ale zasom sa to proste osucha a uz to nedrzi daju sa kupit tie umele vlozky ako pise rastis ja som dostal ku pake aj nahradne.Stoja asik okolo 30-40 sk Podla mna vai si to meni na kazdy koncert a nema problem.Aj ja som mal tie zsrobovacie pritahol ako chcel preto som sa bal tejto alternativy a tesil som sa ze to drzi ale otocil som ju par krat ako vai do okola kruzil a behom tyzdna to bolo vydrate....
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 14. November , 2005, 17:36:14 »

Jimi, skus sa spytat u dovozcov Ibanezu na slovensko. Mali by mat v ponuke nahradne plastove clozky do tremola. Ja som kupil cca pred rokom nahradnu sadu. Takze sa to da kupit.
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 14. November , 2005, 18:57:53 »

Ma to aj mada music alebo muziker Teraz som si kukal svoj Floyd a mam tam tiez srobik na dotahovanie ale ked ho dotiahnem tak sa nic nedeje zmenil som aj dlzku srobika a vytlaci mi to paku tak skusim dat este kusok gumy na plochu medzi pakou a srobikom mohlo by to zbrzdit ...
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 29. November , 2005, 19:58:10 »

Ja  mam trocha iny problem... mne sa zasa paka vykla v zavite... to sa asi opravit neda ze Smútim
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 30. November , 2005, 01:33:50 »

astaroth777 - nie, s tym sa veru asi naozaj neda robit nic...
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 30. November , 2005, 01:37:00 »

mne sa paka iba zasunie a zacvakne....nehompala, tak ako je tak bude navzdy :)

Skor ma zaujima, ci sa da nejako ta kobylka zamknut. Nieje to floyd je to Petrucci custom tremolo.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 30. November , 2005, 17:59:51 »

rastis napísal:
Citácia
astaroth777 - nie, s tym sa veru asi naozaj neda robit nic...


takze hovoris ze >>>> ORIGINAL FLOYD ROSE..... saq bude JACKSONA RR3 :woohoo:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 30. November , 2005, 19:46:26 »

iMbUS napísal:
Citácia
...Skor ma zaujima, ci sa da nejako ta kobylka zamknut. Nieje to floyd je to Petrucci custom tremolo.


He ? Jak zamknut ? Kde zamknut ?  Ako co by to malo riesit ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 30. November , 2005, 19:48:17 »

astaroth777 napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
astaroth777 - nie, s tym sa veru asi naozaj neda robit nic...


takze hovoris ze >>>> ORIGINAL FLOYD ROSE..... saq bude JACKSONA RR3 :woohoo:


Nemusi to byt prave original Floyd Rose. Kvalitne systemy vyraba napr. Gotoh, Schaller... Ibanez robi tiez niektore slusne tremola, len neviem, ci pasnu na hocijaku gitaru.
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 05. December , 2005, 12:11:05 »

no rasto ved normalne ako sa da znehybnit floyd, ako mas napriklad ty. Ked chcem preladit, by sa to hodilo.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 05. December , 2005, 15:35:42 »

Vobec nechapem... Bezne sa Floyd Rose znehybnit neda, ani ja nic take nemam. Existuje moznost pridat specialnu pruzinu dozadu, myslim, ze sa to vola black box. Lenze bud mas dostatocne velky otvor na pruziny a zmesti sa to tam alebo to musis zafrezovat. A je to dobre nato, ze ked hras na koncerte a jebne Ti struna, paka Ti nesadne dozadu a ty dohras na nerozladenej gitare. Negativum je, ze tato finta znemoznuje pakovanie dozadu, co by mne chybalo. Ziadny iny system alebo fintu ja osobne nepoznam...

Predpokladam, ze nehovoris o zamku miesto nulteho prazcu, pretoze bez doladovania na pake nemas sancu mat zamknutu a zaroven naladenu gitaru.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #16 kedy: 05. December , 2005, 17:34:11 »

Mam tu celkom chaos to pom co chcete, ale ja mam Hipshot tremsetter ktory dokaze fixovat tremola a floydy na presne pozadovanu volu. Za nejaky 500sk to kludne pustim..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 05. December , 2005, 19:18:56 »

roberto napísal:
Citácia
Mam tu celkom chaos to pom co chcete, ale ja mam Hipshot tremsetter ktory dokaze fixovat tremola a floydy na presne pozadovanu volu. Za nejaky 500sk to kludne pustim..




Vsak to je presne to, co som mal namysli. Patent na to ma ak sa nemylim firma Rockinger, uz od zaciatku 80-tych rokov to vyraba pod nazvom black box:



Znemoznuje to pohyb paky dozadu, da sa tam nasavit ako presne. Cize ked praskne struna, da sa hrat dalej. Da sa podladit gitara, neda sa ovsem nadladit. Znemoznuje to vsetky najlepise floydroseove figle.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #18 kedy: 05. December , 2005, 21:30:37 »

ja mám floyd bloknutý kúskom dreva, spravili mi to u neusera - pákovať dozadu sa nedá, podlaďovať áno, je to tvrdé ako pevná kobyla. floydovské struny ťahajú nadoraz, prasknutá struna vôbec nevadí, ... som spokojný


* kusok_dreva.jpg (45.44 KB, 600x450 - prehliadnuté 217 krát.)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 15:26:34 od Martinlm » Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #19 kedy: 08. Marec , 2006, 11:15:31 »

Rastis, pokial ma pamat neklame, tak s tym tremsetterom aj s blackboxom (dokonca ibanez to vyrabal tiez) sa da v pohode pakovat aj hore, naco inac by tam bola ta pruzina? Žmurk Nie je to pevny blok, ale len vyrava rovnovahu miesto strun. Nemam to vyskusane ale zda sa ze som to tak kdesi cital. Ibanez to riesi na S seriach tzv Zero Return systemom - pakovat sa da oboma smermi, ale ked ti drbne struna, taak sa nepodladi, pretoze protitah vytvara dalsia sada pruzin napnuta opacnym smerom..

Jo a este ten Jimoho problem - tie umelohmotne gumky na paku maju urcite v MADE, sam som sa o to zasluzil :) Treba ich vymenit a paka bude drzat kde ju das. Ja tam este obcas ked sa vysuchaju podlozim malicky kusocek papiera a vydrzi to dlhsie.

No a ten srob co je na ibanezackych tremolach nesluzi na dotiahnutie paky, ale drzi drot, ktory fixuje paku aby nevypadla..

Hej a este tu niekto pustil ze na gotoh to je inac. Vsetky ibanez tremola vyraba gotoh pokial sa nemylim.

Naposledy upravil midlo, : 08.03.2006 o 11:26
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 09. Marec , 2006, 17:34:31 »

midlo napísal:
Citácia
Rastis, pokial ma pamat neklame, tak s tym tremsetterom aj s blackboxom (dokonca ibanez to vyrabal tiez) sa da v pohode pakovat aj hore, naco inac by tam bola ta pruzina? Žmurk ...


No hej, neprekonatelny odpor to asi nebude mat. Ale take tie floydove finty a\'la Satriani alebo Vai s tym asi az tak dobre nepojdu. Respektive iste obmedzenia to asi mat bude predpokladam. Nehral som na gitare, kde by to bolo funkcne namontovane a nastelovane, ale mam pocit, ze prave ti vacsi pakovaci, co som spominal a im podobni to v gitarach nemavaju. Ci ako ?
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #21 kedy: 09. Marec , 2006, 19:31:09 »

Praveze to v gitarach ma aj Vai aj Satriani. Ale ne vo vsetkych Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.108 sekund, 22 otázok.