Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 22:22:53
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fixacia tremolovej paky  (Prečítané 5487 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 05. December , 2005, 15:35:42 »

Vobec nechapem... Bezne sa Floyd Rose znehybnit neda, ani ja nic take nemam. Existuje moznost pridat specialnu pruzinu dozadu, myslim, ze sa to vola black box. Lenze bud mas dostatocne velky otvor na pruziny a zmesti sa to tam alebo to musis zafrezovat. A je to dobre nato, ze ked hras na koncerte a jebne Ti struna, paka Ti nesadne dozadu a ty dohras na nerozladenej gitare. Negativum je, ze tato finta znemoznuje pakovanie dozadu, co by mne chybalo. Ziadny iny system alebo fintu ja osobne nepoznam...

Predpokladam, ze nehovoris o zamku miesto nulteho prazcu, pretoze bez doladovania na pake nemas sancu mat zamknutu a zaroven naladenu gitaru.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #16 kedy: 05. December , 2005, 17:34:11 »

Mam tu celkom chaos to pom co chcete, ale ja mam Hipshot tremsetter ktory dokaze fixovat tremola a floydy na presne pozadovanu volu. Za nejaky 500sk to kludne pustim..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 05. December , 2005, 19:18:56 »

roberto napísal:
Citácia
Mam tu celkom chaos to pom co chcete, ale ja mam Hipshot tremsetter ktory dokaze fixovat tremola a floydy na presne pozadovanu volu. Za nejaky 500sk to kludne pustim..




Vsak to je presne to, co som mal namysli. Patent na to ma ak sa nemylim firma Rockinger, uz od zaciatku 80-tych rokov to vyraba pod nazvom black box:



Znemoznuje to pohyb paky dozadu, da sa tam nasavit ako presne. Cize ked praskne struna, da sa hrat dalej. Da sa podladit gitara, neda sa ovsem nadladit. Znemoznuje to vsetky najlepise floydroseove figle.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #18 kedy: 05. December , 2005, 21:30:37 »

ja mám floyd bloknutý kúskom dreva, spravili mi to u neusera - pákovať dozadu sa nedá, podlaďovať áno, je to tvrdé ako pevná kobyla. floydovské struny ťahajú nadoraz, prasknutá struna vôbec nevadí, ... som spokojný


* kusok_dreva.jpg (45.44 KB, 600x450 - prehliadnuté 217 krát.)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 15:26:34 od Martinlm » Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #19 kedy: 08. Marec , 2006, 11:15:31 »

Rastis, pokial ma pamat neklame, tak s tym tremsetterom aj s blackboxom (dokonca ibanez to vyrabal tiez) sa da v pohode pakovat aj hore, naco inac by tam bola ta pruzina? Žmurk Nie je to pevny blok, ale len vyrava rovnovahu miesto strun. Nemam to vyskusane ale zda sa ze som to tak kdesi cital. Ibanez to riesi na S seriach tzv Zero Return systemom - pakovat sa da oboma smermi, ale ked ti drbne struna, taak sa nepodladi, pretoze protitah vytvara dalsia sada pruzin napnuta opacnym smerom..

Jo a este ten Jimoho problem - tie umelohmotne gumky na paku maju urcite v MADE, sam som sa o to zasluzil :) Treba ich vymenit a paka bude drzat kde ju das. Ja tam este obcas ked sa vysuchaju podlozim malicky kusocek papiera a vydrzi to dlhsie.

No a ten srob co je na ibanezackych tremolach nesluzi na dotiahnutie paky, ale drzi drot, ktory fixuje paku aby nevypadla..

Hej a este tu niekto pustil ze na gotoh to je inac. Vsetky ibanez tremola vyraba gotoh pokial sa nemylim.

Naposledy upravil midlo, : 08.03.2006 o 11:26
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 09. Marec , 2006, 17:34:31 »

midlo napísal:
Citácia
Rastis, pokial ma pamat neklame, tak s tym tremsetterom aj s blackboxom (dokonca ibanez to vyrabal tiez) sa da v pohode pakovat aj hore, naco inac by tam bola ta pruzina? Žmurk ...


No hej, neprekonatelny odpor to asi nebude mat. Ale take tie floydove finty a\'la Satriani alebo Vai s tym asi az tak dobre nepojdu. Respektive iste obmedzenia to asi mat bude predpokladam. Nehral som na gitare, kde by to bolo funkcne namontovane a nastelovane, ale mam pocit, ze prave ti vacsi pakovaci, co som spominal a im podobni to v gitarach nemavaju. Ci ako ?
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #21 kedy: 09. Marec , 2006, 19:31:09 »

Praveze to v gitarach ma aj Vai aj Satriani. Ale ne vo vsetkych Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 22 otázok.