Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 06:55:52
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Miloš Klas  (Prečítané 33903 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« kedy: 25. Jún , 2004, 12:16:48 »

Tak sem pridávam Miloša Klasa, ktorý mi vyrobil 2 nástroje, 8 strunnú gitaru ( http://www.silentduo.sk/8strunka.htm ) a elektrickú mandolínu, ktorej fotečky sem dám čochvíľa. Stránku má starú, za nejaký čas, keď mi donesie fotečky nástrojov, ktoré robil (okrem iných bezpražec pre Jura Grigláka, 3 jazzové lubovky pre Matúša Jakabčica a 1 pre Jura Buriana) ju budem aktualizovať. Aspoň kontakt tam má teraz funkčný.

Fungujuca stránka: http://milosklas.silentduo.sk
« Posledná zmena: 19. Marec , 2007, 15:14:38 od Martinlm » Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 25. Jún , 2004, 19:44:46 »

no jasne, to je chlapik z muzikusu. v dakom starsom cisle bol s nim rozhovor. ze co mi je taky znami. tie gitarky su fakt pekne...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 27. Jún , 2004, 12:02:21 »

Tiež ma oslovil ten článok s ním v staršom Muzikuse, že je schopný dokonca vyrobiť gitarku na základe prinesenej nahrávky, popočúva zvuk a snaži sa podža neho nájsť primeranú kombináciu dreva. Samozrejme len v ojedinelom prípade, väčšinou má aj tak každý už nejakú predstavu, ako má tá gitara vyzerať. V tom období som akurát hžadal vhodného výrobcu na moju gitarku, tak ma oslovil.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 28. Jún , 2004, 05:21:52 »

Super ďalší slovenský gitarár to sa mi páči už má konečne aj stránku (pekné logo).Gitary vyzerajú skvele,ale asi nebudú lacné ale nemusel by som sa dlho prehovárať. A ešte robí aj klasické nástroje klobúk dolu.
Zaznamenané

tatko fóra
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 30. Jún , 2004, 05:32:21 »

Pitu cenu svojej gitarky si už splietal a zahováral ešte by ma zaujímalo kožko ju vyrábal-vyzerá že dala zabrať
Zaznamenané

tatko fóra
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 30. Jún , 2004, 09:13:54 »

Dala zabrať dosť, robil ju asi pol roka, ale v podstate ešte nie je úplne hotová. Respektívne, tak ako je, je hotová, len sa tam ešte musí pridať aktívna elektrika na piezzosnímač(musím zatiaž používať takú starú, čo som mal doma od Budinského), dokonca pridám jeden snímač Bartoliny, ale len gitarový, čiže na 6 strún, kvôli ešte väčšej kombinácii zvukov. A do budúcna(teda keď sa podarí našetriť) plánujem tam dať aj snímač na git. syntezátor, ale to ešte potrvá. A ešte tam budú trošku aj nejaké drobné úpravy. Tesne pred ňou mi urobil elektrickú mandolínu.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 30. Jún , 2004, 20:58:16 »

pitu. milan ciz vyroby za rok desat a opravy dvesto gitar. preto sa mi zda ,ze ta tvoja sa robila dako dlho. tiez mam kolegu ,ktory za den zrovna a ohrubkuje pat dosiek. vravy ,ze to robi pomali ale predcizne. mojim odhadom ,by sa dala spravit za jeden mesiac a to pri maximalnej predciznosti. myslim ,ze najviac dali zabrat plany na tuto gitarku /v porovnani s inym modelom rovnakej konstrukcie/. ale aj to sa da zvladnut za tyzden... venoval sa nepretrzite len tvojej gitare ,alebo zbucha za pol roka viac kusov naraz... milan ciz http://www.mcguitars.euweb.cz
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 30. Jún , 2004, 21:08:53 »

mohol by si daco o menzure. aku ma najvyssia a najnizsia struna...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 30. Jún , 2004, 23:49:32 »

Keby sa niekto venoval pol roka len jednej gitare, tak by asi umrel od hladu. :) Samozrejme robí stále aj iné kusy.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 01. Júl , 2004, 16:35:46 »

zase su aj vyrobcovia ,ktory sa venuju jednej gitare aj pol roka kazdy den. ale to su konstrukcne ine gitary ako ta tvoja a trochu viac zdobene. samozrejme aj ta cena je ina... inak ,aky nazor mas na to ze rucne vyrabana gitara od slovenskeho vyrobcu ,ktory je profesional a ma patricne vzdelanie ,je lacnejsia ako seriovka strojovej vyroby zo zapadu, ktora sa doslova vyrobi za den. myslim ,ze keby boli vyrobcovia doceneny tak ako sa patri ,tak im staci vyrobit styry gitary za /tu som sa pomylil ,malo tu byt za rok a nie za den/
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 02. Júl , 2004, 05:43:07 »

Marian nič v zlom ale prečo píšeš do fóra Miloš Klas odkaz na Milana Číža ak ho lepšie poznáš založ novú tému bude to vhodnejšie nie?
Zaznamenané

tatko fóra
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 05. Júl , 2004, 01:07:56 »

Nemyslím si, že slovenský výrobca môže niekomu ponúknuť výrobu dobrej gitary za 15000,- Sk, to potom neviem, kde berie materiál. Snímače, mechanika aj elektrika sú za babku a za robotu si vypýta vežmi málo - musel by mi vežmi vysvetžovať. A v podstate nechcem mať nástroj s lacnými komponentami, na ktoré sa nemôžem spožahnúť a nefungujú na 100%.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 05. Júl , 2004, 10:59:10 »

Viem si predstavit dobry kvalitne prevedeny nastroj za 15 000,- , no je jasne, ze jedine s azijskym v podstate docasnym hardware...
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 05. Júl , 2004, 11:30:48 »

Ano dá sa povedať že standart korea je dočasný hardware ale ako ktorý osobne nemám až také zlé skúsenosti z tzv.Jim Ho ladiaca drží kobylka sa nešúcha samozrejme kamene budú mäkké ale stačí časom sa to dá pomeniť a ak je kvalitne spracované drevo nie je o čom dá sa tým pádom spraviť dobrá gitara ale z horšími komponentami taký malý dočasný kompromis.Hrať sa dá a časom sa vyvie super nástroj výmenou komponentov. Vec prístupu.Ale kvalitný gitarár čo sa tým živý take kompromisy nerobí.Platí to len pre koníčkárov.
Zaznamenané

tatko fóra
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 05. Júl , 2004, 12:15:25 »

pitu,neviem na co si reagoval. ale ked napriklad milos klas vyroby stratokastera ,tak stoji dajme tomu 20 az 30 tisiciek. pri tom je celi vyrabany rucne a jeho vyrobca vie o kazdom stvorcovom minimetri tejto gitarky. kdez to firma napriklad fender vyraba gitary zvacsa strojovo vo vyrobnych linkach a ich cena sa pohybuje okolo 50 tisic. no a ten moj nazor je taky ,ze cena gitary ,ktoru vyroby milos klas ,by mala byt ovela vyssia ako cena gitary fender stratocaster standard usa... guitman. nemyslim ze by toto tu mala byt daka komercna reklama pre milosa klasa. v suvislosti prave s klasom som spomenul milana ciza a pre tych ktory ho nahodou nepoznaju ,som uviedol jeho adresu ,aby vedeli s kym ho vlastne "porovnavam". ako si si mohol vsimnut niak blissie som sa k nemu nevyjadril. inak to by si mohol napisat do kazdej temy ,je tu v tom totiz dost bordel ,co mne osobne nevadi...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.