Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 12:30:19
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: DEATH METAL,a ostatne vypalovacky,ktore si zasluzia nasu pozornost a obdiv  (Prečítané 129641 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 17. November , 2005, 13:39:52 »

martinLM: preto som tam napisal, ze "V TOMTO SMERE" dnes je este stale zauzivana hra v 4/4, ci 3/4, takze ak niekto zacne vyuzivat tie ostatne, JE to pokrok. MageZ: ved ja som ani slovko nepovedal o tom, ze speedovi bubenici su tym pravym prikladom kreativity. a to, ze niekde v style black/death sa najde jedna svetla vynimka, este neospravedlni ten zostavajuci kamion plny rachotilkov. k tomu meshuggah : ked ma niekto MALO (resp. "par sa najde") sol, to je takmer, ako keby nemal, no. to bol co za argument? :)
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #31 kedy: 17. November , 2005, 14:11:55 »

zaujimalo by ma ze v ktorom style su podla teba vsetci hudobnici perfektni a nieje tam kamion rachotilkov. nenarazam teraz konkretne na bubenikov. v kazdom style sa najdu perfektni a inspirativni hudobnici a zaroven ich opaky.
Zaznamenané

o-yep sro
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 17. November , 2005, 14:14:55 »

Iggy: citujem "skoda, ze tam nie je spev, ani sola." Takze ako vidim, formalna logika ti asi nic nehovori. :) Žmurk Co sa tyka death metalu, tak to o jednej svetlej vynimke dost nechapem....teda ak predpokaldam, ze death metal nepocuvas, tak neviem odkial take nezmysli beries.. :hm: :) Vsak len skusim vymenovat par kapiel a skus si nieco pozistovat o tych bubenikoch... Nile, Hate Eternal, Vader, Behemoth, Morbid Angel, Opeth, Death, Decapitated, Spawn Of Possesion, Cynic, Atheist, Brodequin, Dying Fetus..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 17. November , 2005, 15:41:46 »

Ja si myslim, ze muzikant by mal mat vseobecny rozhlad a vseobecne pochopenie aj pre veci, ktore sa mu subjektivne nepacia. Nazvat spevacky prejav v style, ktory sa mi nepaci grcanie je skorej detinske, ako seriozny nazor. Chraplavy hlas sa nosil odjakziva, uz bluesmani aby boli "naozajstni" museli spievat akoby fajcili 300 cigaret denne. Chraplavy hlas odjakziva patril aj k rocku - Lemmy Kilmister z Motorhead tiez spieva akoby grcal ? To je taky isty argument, akoby niekto tvrdil, ze vysoke heavy metalove hlasky pripominaju vykastrovancov. Death Metal bol len dalsi krok vo vyvoji blues -> rock & roll -> rock ->hard rock -> heavy metal -> thrash metal -> death metal -> az po sucasne slepe ulicky ako vselijake tie grind core na jednej strane a nu-metal na opacnej strane. Ono kazdy styl, ktory sa prilis osobite definuje a prilis skatulovo oddeluje sa stava slepou ulickou. Ale zase ten death metal sa hra uz pomaly 20 rokov, srtale sa tesi oblube, tak co treba este riesit ? Ak niekto tvrdi, ze vsak na to ani cvicit netreba, tak bud este naozaj nic z takej muziky poriadne nepocul a tym nema jeho nazor ziadnu hodnotu alebo ak toho pocul dost a napriek tomu to tvrdi, nie je asi muzikant. Osobne nepocuvam hudbu podla zanrov, ale podla kapiel/muzikantov/skladatelov. Takze aj v death metale mam zopar oblubenych kapiel a je tam kvantum kapiel, ktore by ma unudili k smrti - takisto, ako je tomu v inych zanroch. Tymto som nechcel povedat, ze najdite si kazdy svoju oblubenu death metalovu kapelu. Chcel som tym naznacit, ze mnohe z predoslych prispevkov su tazko, ale fakt tazko od veci.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #34 kedy: 17. November , 2005, 15:55:56 »

rastis trafil klinec po hlavicke:)
Zaznamenané

o-yep sro
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 17. November , 2005, 16:18:44 »

ok, asi si stiahnem nejaky Death. Niekde som to tu uz pisal, ze ked som bol v Bulharsku tam bola interaktivna hudobna televizia (nieco ako MusicBox), kde nebolo ziadne zanrove obmedzenie. Za bieleho dna ste mohli sledovat Puffa Dadyho, Nirvanu, Death, Backstreet Boys, Madonnu, Iron Maiden, Aqua, Dj Tiesto, Cradle Of Filth :) no a to som tym chcel povedat, ze som tam zhliadol asi dva klipy death a ta hudba mala nieco do seba.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 17. November , 2005, 16:42:49 »

Osobne mi občas taká brutálna kapelka nevadí, niekedy na festivaloch mi to príde ako fajn oživenie - keď má takáto kapela dobrú pódiovú show a spevák dokáže zo seba občas aj melodicky (ale dobre) okrem toho chrčania (ktoré ale tiež musí mať gule) niečo vylúdiť. Inak ale väčšinu toho, čo som počul, bol dobrý grc, kapela rachotila ako sa dalo. V tom hukote a reve nebolo počuť ani náznaky rytmu a melódie. Alebo teda len málokedy. :) Doteraz ma celkom chytilo vystúpenie tak 4 kapeliek v tomto žánri, kde kapely naozaj šlapali a speváci vedeli aj dobre zarevať, ale aj dobre zaspievať. Neboli to ale slovenské kapely. Zo slovenských čo som počul, tak to malo vežmi ďaleko za dobre zohratou kapelou, speváci naozaj len chrčali, jeden rovný tón vedel zo seba dostať málokto, nito ešte aby bol počúvatežný. Pre mňa osobne ale jeden z najväčších drive-ov v speve má Bruce Dickinson, mimo toho, že je skutočný spevák.
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 17. November , 2005, 16:59:39 »

Death - Crystal Mountain Je to z albumu Symbolic, rok 1995. Zostava: Chuck Schuldiner - gitara/spev Bobby Koelble - gitara Kelly Conlon - basa Gene Hoglan - bicie Myslim, ze k tomu niet velmi co dodat. Pocnuc zvukom, konciac instrumentalnou strankou.
Zaznamenané

Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #38 kedy: 17. November , 2005, 17:21:41 »

mageZ-haha,samozrejme, crystal mountain mam uz napocuvane,mne sa z symbolicu najviac paci asi zero tolerance...alebo crystal mountain?:)...album symbolic mam,ako aj asi dalsich 5+zostatok v PC.....
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #39 kedy: 17. November , 2005, 21:49:31 »

z tohto stylu jedine Death mozem..ehm...teda musim...pecka
Zaznamenané

stoka!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #40 kedy: 18. November , 2005, 09:42:39 »

Skutocne dobre na koncertoch death metal zo slovenskych kapiel podla mna hraju: Craniotomy, Eternal Bleeding, Typhoid. A dalsie, ktore som nevidel.
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #41 kedy: 18. November , 2005, 10:59:48 »

som rad ze tento styl mi nic nehovori. pocul som vsak Death revival, slovenský, nazivo a to bolo celkom ze dalo sa to vypocut.
Zaznamenané
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #42 kedy: 18. November , 2005, 12:26:43 »

Citácia
Originally posted by viktor som rad ze tento styl mi nic nehovori.b]
preco si rad?
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #43 kedy: 18. November , 2005, 12:48:49 »

nicim ma to nepritahuje a je to dost extremizmus zaujaty smrtou, skazou, destrukciou, pesimizmom, negativizmom, bolestou, morbidnostou. citujem zo slovnika : morbid chorobný morbid nezdravý morbid patologický
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #44 kedy: 18. November , 2005, 14:24:09 »

Mna tiez death nikdy nezaujal ale nemozem povedat ze je to zla muzika. Urcite to chce vela cvicenia a umenia.Hlavne tie kapely ktore su fakt instrumentalne na urovni ne nejaky garazovy death metal to fakt nemusim. Vacsina mladych kapiel si totiz mysli ze ked budu trieskat do gitar ze to bude zniet ako death metal a pritom to vobec nieje pravda. Vacsinou ked mam moznost si pustit death metal tak si ho nepustim. Nemam to proste rad. Som makkys. Najtvrdsie co mozem je metallica.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.