Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 14:08:02
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: DEATH METAL,a ostatne vypalovacky,ktore si zasluzia nasu pozornost a obdiv  (Prečítané 129144 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #45 kedy: 18. November , 2005, 15:02:30 »

Citácia
Originally posted by Tomino . Najtvrdsie co mozem je metallica.
:grr: haha,ale ne,no kazdy ma tu hranicu tvrdosti a dostupnosti inde......
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #46 kedy: 18. November , 2005, 18:53:04 »

Citácia
Originally posted by viktor nicim ma to nepritahuje a je to dost extremizmus zaujaty smrtou, skazou, destrukciou, pesimizmom, negativizmom, bolestou, morbidnostou. citujem zo slovnika : morbid chorobný morbid nezdravý morbid patologický
no lebo thrash tymto tiez nie je v urcitej miere zaujaty, ze jo? :mad: toto je extremna hudba... neviem kto sa tu pytal na crust?? takze: crust je v podstate extremna zmiesanina punku a grindcoru... su to rychle kratke uderne pesnicky (vacsinou v trvani od 20 sekund do minuty :) ) vystrieda sa tam par jednoduchsich gitarovych liniek, ale celkom chytlavych a spev ktory je este dalej ako BM skrekot... je to doslova stekot... texty byvaju o spolocnosti, ekologii, biznise a nesu v sebe urcite posolstvo... toto je jedna z tych kludnejsich skladieb (a najdlhsia z albumu) od Zvolenskej kapely Idiots Parade (hraju crust/grind)... nie su zatial nejaka brutal kultova kapela, ale pre ilustraciu zanru sa mi to zda ako vhodne... Idiots Parade - Minulosť
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #47 kedy: 18. November , 2005, 19:05:42 »

a esce jedna vec: vacsina tu hodnoti cely zaner death metal ako jednu skatulku, lenze neuvedomuje si popritom,ze nezasvateny clovek, ktory to nepocuva by si nemal trufat hodnotit to ako grcanie kedze je to aspon tak siroke clenenie ako Heavy... heavy (power,speed,gothic....atd atd), death (melodeath, svedsky, us brutal death, europsky, potom extremne formy ako grindcore atd. a tie sa este medzi sebou kadejako miesaju...) taktiez technika spevu je u jednotlivych podzanrov strasne siroka skala (murmur, growling, skrekot...) "normalnemu" cloveku sa na prve pocutie zda vsetko to iste, ale az po urcitom vypocuvani a zabehnuti zisti rozdiely a zacne poznavat rozdiely medzi kvalitou a odpadom a zisti "ahaaaa, tak toto tiez treba vediet aby to clovek robil dobre :hm: ", tak ako to byva koniec-koncov vsade, nie je to totiz hudba, ktora je kupovana a pocuvatelna pre masy ludi, ale UG!
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #48 kedy: 18. November , 2005, 22:05:57 »

Tak ta ukazka ma fakt pobavila, fakt duchaplna hudba, nic v zlom. :)) Ja neviem, ako toto moze niekto brat vazne, ja by som sa na takomto koncerte akurat dobre vyrehotal na tych skrekoch, aj to by som musel byt na opity, aby som tam ostal dlhsie ako 5 min.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #49 kedy: 18. November , 2005, 22:31:31 »

no niektori ludia su jednoducho MAKKY a jednoducho to NEPOCHOPIA..... (lebojudas priest neni pistanie,ze?)
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #50 kedy: 18. November , 2005, 22:45:37 »

:hm: ?? "ze nezasvateny clovek, ktory to nepocuva by si nemal trufat hodnotit to ako grcanie kedze je to aspon tak siroke clenenie ako Heavy... heavy (power,speed,gothic....atd atd), :hm: death (melodeath, svedsky, us brutal death, europsky, potom extremne formy ako grindcore atd. a tie sa este medzi sebou kadejako miesaju...) taktiez technika spevu je u jednotlivych podzanrov strasne siroka skala (murmur, growling, skrekot...)" ?? ----------------------------------------- Ha, ha a to je akoze technika spevu ? A strasne siroka v com ?? Nie je to skor sutaz kdo vyludi co najhorsi a najmenej zrozumitelny pazvuk? Kto su ti "zasvateni ludia" nejaka zvlastna sekta s umelo vylepsenim vnimanim alebo osvietena vyssou mocou ? Skatulky, zanre - nie su az take dolezite, /mozno tak pre hudobnych kritikov a zurnalistov aby sa mali cim zaoberat a zivit/. Neviem ako iny ale myslim ze my normalny , "nezasvateni" vystacime v zasade s daleko menej kategoriami na hudbu. Taketo mam ja. 1. Vyborne, mozem pocuvam casto a rad, prakticky stale 2. Vyborne ale musim mat na to naladu 3. Moze byt ale musim byt stimulovany alkoholom (alebo niecim) 4. Nevadi mi, moze byt aj tak robim nieco ine 5. Vadi, vypinam zdroj zvuku alebo stisujem alebo unikam 6. Neznasam - nemozem ani pocut Ked sa mi nieco paci tak nebadam nad tym ci to je goth alebo speed alebo trash alebo ako to niekto zrovna pomenuje. Aj tak skoro nikto nehra cisty zaner, vsetci sa inspiruju (alebo vykradaju) roznymi druhmi muziky. Popritom, bohu vdaka (ako hovorime mi ateisti), kazdy clovek je iny a paci sa mu nieco ine a vdaka tomu existuje taka roznoroda muzika na svete. Vnimanie hudby je subjektivne, a ako hovoria u susedov niekto ma rad holky a druhy zase dolky. Nieco sa nam paci cely zivot, z niecoho obcas vyrastieme. Videl som tu napriklad spustu negativnych reakcii na punk (az opovrhovanie) a potom zase absolutne zboznovanie metalu od tych istych ludi. Pritom zrovna tieto dva zanre nie su od seba az tak daleko a mnohokrat sa prelinaju. OK punk mozno vystaci s tromi akordami a metal pouzije 4 i 5 (6 ked sa muzikanti odtrhnu z retaze) ale zase im vacsinou stacia dva prsty na gitare a sup tam poriadne skreslene kvinty hore dole po krku. Tymto len chcem naznacit ze je scestne vyvysovat jeden zaner na druhym alebo nedajboze opovrhovat ludmi ktory nezboznuju to co ja.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #51 kedy: 18. November , 2005, 23:24:03 »

neviem co tym chcel basnik povedat.... a ako co je zle na tom speve v cannibal corpse?...(naprikllad)
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #52 kedy: 18. November , 2005, 23:38:24 »

Citácia
Originally posted by Punisher no niektori ludia su jednoducho MAKKY a jednoducho to NEPOCHOPIA..... (lebojudas priest neni pistanie,ze?)
Nikdy som netvrdil ze mam rad Judas Priest. Ja len reagujem na tu vyssie uvedenu ukazku a tam nech sa akokolvek mozem snazit, nic muzikalne zaujimave nenajdem. Ale mozno som ozaj MAKKY, tak mi unika dobre skryta podstata. :))
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #53 kedy: 19. November , 2005, 02:49:08 »

uz sa mi to nechce vsetko citat, ale ten Death som si stiahol a je to fajn. Ani spev mi az tak nevadi, horsie som pocul predvcerom v tej novej metlackej relacii na Radiu FM. Tam pustali teda ine hovadiny... no a ten death..bolo to dobre..zvuk dobry, aj istrumentalne...zozeniem si nieco.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 19. November , 2005, 10:17:35 »

Citácia
Originally posted by Progrocker Tak ta ukazka ma fakt pobavila, fakt duchaplna hudba, nic v zlom. :)) Ja neviem, ako toto moze niekto brat vazne, ja by som sa na takomto koncerte akurat dobre vyrehotal na tych skrekoch, aj to by som musel byt na opity, aby som tam ostal dlhsie ako 5 min.
Vsak mnohe podobne kapely vznikaju len preto, aby to bol poriadny ""narez"" na koncerte. Vsak to neber ako Gentle Giant ci co :) (ukazu som sice nepocul, ale snad nepisem uplne mimo :) )
Zaznamenané

Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #55 kedy: 19. November , 2005, 10:24:27 »

ozaj,ja som zabudol,ako je to s tou metlackou stanicou?...mozem si ju zapat aj teraz? (a asi ste vazne makkyse;) )
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #56 kedy: 19. November , 2005, 10:29:19 »

MageZ: formalna logika, jaaaaj :)) to, co rastis napisal, bude asi do znacnej miery pravda, s tym, ze podla mna medzi deathovymi kapelami je toho odpadu skratka viac. mozno podobne ako s punkom. je to asi taky nejaky atraktivny zaner, ktory pritahuje zacinajuce kapely, ktorym sa od neho potom nechce nikam pohnut. ak sudim, tak sa samozrejme snazim byt objektivny, napriklad o mnohych gothic / blackovych kapelach, som uz davno povedal, ze by mi ten zaner celkom sadol, ale proste ten ""spev"" nezvladnem prekusnut. neda sa to skratka pocuvat. najtvrdsie, co znesiem je Icon od Paradise Lost. ze to nazyvam skrekot / grcanie, ma presne ten dovod, ktory uviedol pitu. napriklad minule sme hrali na koncerte s dalsimi 5-6 kapelami, ktore teda neviem co hrali, ci to bol grind, ci death, ci crust, fakt netusim. ich vystupenie malo ""gule"" cely klub fajn undergroundovu atmosferu, prislo mi to cele take mile, ale keby som to mal sudit optikou muzikanta, tak zle-nedobre. a moj nahlad sa potvrdil v momente, ked jedna z kapiel zaradila song od Misfits ""Last Caress"", ktory sa da najst na Garage, inc. od Metalliky. totalne, ale TOTALNE falosne zaspievany. Ak robi metalu zle meno death (s tym, ze vacsina nezasvatenych si mysli, ze metal = death metal), tak zle meno tymto tvrdsim stylom robia prave kapely, ktore hrat nevedia. bohuzial, tu si nemyslim, ze by to bolo niecim inym, ako tym, ze je ich v tychto zanroch VACSINA. O tych brutalnych pozach, ktore struhaju blackeri radsej pomlcim (ano aj heavymetalisti sa stylizuju, ale myslim, ze black je totalny maskarny ples) a necham prehovorit link: http://ruthlessreviews.com/top10/10blackmetal.html
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #57 kedy: 19. November , 2005, 10:35:10 »

Citácia
Originally posted by Iggy O tych brutalnych pozach, ktore struhaju blackeri radsej pomlcim (ano aj heavymetalisti sa stylizuju, ale myslim, ze black je totalny maskarny ples) a necham prehovorit link: http://ruthlessreviews.com/top10/10blackmetal.html
Ved preto som aj ja vyssie napisal, ze by ma to na takom koncerte akurat srdecne rozosmialo, nechcel som aby to vyznelo, ze zatracujem cely tento styl, hoci pocuvat ho nebudem nikdy, nie je to proste pre mna ani v najmensom zaujimave.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stagemaster
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 444



« Odpoveď #58 kedy: 19. November , 2005, 11:13:42 »

zalozme temu jazz, to ma ovela vacsi zmysel ako toto... Tu sa len drti a prd z toho, osvedecena kombinacia ""buster""-páka:)
Zaznamenané

Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #59 kedy: 19. November , 2005, 11:52:11 »

....:ohgod: :no:
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.