Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:49:18
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: DEATH METAL,a ostatne vypalovacky,ktore si zasluzia nasu pozornost a obdiv  (Prečítané 129801 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #60 kedy: 19. November , 2005, 15:55:32 »

Citácia
Originally posted by Progrocker Ved preto som aj ja vyssie napisal, ze by ma to na takom koncerte akurat srdecne rozosmialo, nechcel som aby to vyznelo, ze zatracujem cely tento styl, hoci pocuvat ho nebudem nikdy, nie je to proste pre mna ani v najmensom zaujimave. [/b]
neuraz sa ale teraz pises uplne, ale uplne odveci, ja som sem dal crustovu ukazku a ty tu zacnes vraviet ako by si sa smial apod. ... poprve Black Metal a Crust je priepastny rozdiel, to sa neda v zivote zrovnavat, a ak si to v zivote nepocul (pretoze to tak vyzera) tak neni o com... taktiez rozdiel v imidzi death, black, crustera atd. je iny... stagemaster: ...to je nazor... :ohgod: punisher: vedel som ze tu to moze dopadnut iba takto, ale budiz, svoju potrebu popisat trosku zaner som splnil, dalej sa tym uz nejdem zaoberat, kto chce pochopit, tak si tie riadky este raz dokladne precita, nieco si zozenie z tejto hudby a asi casom pochopi, kto nie - tak ten sa bude smiat a pisat uplne komicke prispevky bez akejkolvek co len uplne zakladnej orientacie v zanri... co uz... :no: nak do tejto temy pisu radsej ludia co sa o to zaujimaju alebo sa v tom vyznaju, death metal neni obetny baranok a ja si ho nedam takto hanobit :) rastis to vystihol celkom trefne a zastal pritom celkom diplomaticky postoj... inak Death (kapela) bol cisty death metal iba od zaciatku, potom to uz cim dalej, naberalo progresivnu a technickejsiu stranku, ktorej vrcholmi su posledne 4 studiove albumy (su to kultove zalezitosti)... oplati sa pocuvat, tam nejde ani tak o brutalitu ale o technicke prevedenie... Schuldiner bol vyborny skladatel... podla mna kazdy muzikant by mal mat aspon matnu predstavu o tom co je Death ako kapela, lebo je to jeden z vrcholov extremnej hudby...
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
stagemaster
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 444



« Odpoveď #61 kedy: 19. November , 2005, 17:53:17 »

Jolan: co sa ti nepaci?:)Ą... Nechcem sa hadat, skratka, to je moj nazor na tuto hudbu, nehovorim, ze si nevypocujem sem-tam nieco tvrdie, Death je naozaj v pohode, ale ako celok mi to nic nedava... Muzikanti su to vacsinou biedni a to je cele... Vsetci len drtia co najrychlejsie a na vyraz jakosi vsetci kaslu, to potom nie je o muzike ,ale o image(i)...a tak, no..
Zaznamenané

jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #62 kedy: 19. November , 2005, 18:06:26 »

:ohgod: uz sa nejdem zbytocne vyjadrovat :no:
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #63 kedy: 19. November , 2005, 18:26:02 »

Citácia
Originally posted by stagemaster Jolan: co sa ti nepaci?:)Ą... Nechcem sa hadat, skratka, to je moj nazor na tuto hudbu, nehovorim, ze si nevypocujem sem-tam nieco tvrdie, Death je naozaj v pohode, ale ako celok mi to nic nedava... Muzikanti su to vacsinou biedni a to je cele... Vsetci len drtia co najrychlejsie a na vyraz jakosi vsetci kaslu, to potom nie je o muzike ,ale o image(i)...a tak, no..
mylis sa kamo,veru mylis... presne toto iste hovoria diskofily na METAL,ze je to len vrieskanie a trieskanie do gitar,ale do p*či,pusti si taky deicide,abo CC-they deserve to die,je to brutalne tvrde,ale podla mna to je instrumentalny nadpriemer (ako toto su priklady,som zrovna kukol do playlistu,tak som napisal,ale chapete to hadam) jedna vec je kedsa ti ta hudba nepaci tym,ze ta to neoslovuje a ked to ocuvas sa ti to nepaci,mozno pre to ze to nema dvoj-minutovy refren,ci co,ale NAJPRV TO MUSIS OCUT,aby si neco take povedal,ty si nemohol ocut nic take ako death metal,alebo si zaujaty. ...ja mozem povedat ze jazz je len fidlikanie a obcasne brnknutie na ecko (ale to nehovorim,to je ako priklad),ale ne,aj ked ma blus neoslovuje,vypocujem si to,ked viem ze je to instrumentalne,alebo hociako inak nadpriemer. a death metal je "len" dalsi druh metalu a ked nekto povie ze je to len mlatenie do gitar,tak to bud v zivote neocul,ale´bo ako rastis povedal,neni hudobnik (ci ako to bolo)
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #64 kedy: 19. November , 2005, 18:32:46 »

a k tym maskam s tymi blackermi- nevim co je na tom nenormalne,sak kazdy hudopbny styl/kaplea mava nejake kostymy,napr MANOWAR byvali v kozusinach a obleceny ako nejaky vikingovia,kissaci vypadali vlastne jako taky buzerantskejsi blackeri (haha,sorry)..atd.atd. co je na tom spatne? radsej by som ukazal ako chodia nektory rappery vyobliekany-nohavice sirokee a doluuu,asi aby ked sa doseru aby to nebolo vydno,tricko vytahaneee,a celkovo........ strasne s vamy nektorimi
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #65 kedy: 19. November , 2005, 18:34:12 »

Jolan, ak mi je ta ukazka a show, ktoru tito a podobni hudobnici casto robia na smiech, tak nevidim dovod preco by som to tu nenapisal :), ved som tym dufam nikoho neurazil, ak ano, sa ospravedlnujem, nemal som to v umysle. Je to moj postoj a nemyslim si, ze tu tym hanobim Tvoj oblubeny zaner death metal. To ci je to crust alebo black metal alebo ja neviem co, to mi je jedno, reagoval som ako som uz pisal len na nu a nie na tieto zanre, ktore neviem rozlisit, kedze ich ignorujem. To, ze sa v nich nevyznam tym teda plne pripustam, ale svoj postoj tu hadam mozem vyjadrit. Ak by na tomto fore vsade pisali prispevky len ti, co sa v danej veci dobre vyznaju, tak by tu bola mozno 1/3 prispevkov a forum ako take by prislo o vela.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #66 kedy: 19. November , 2005, 18:38:44 »

no nevim co bolo na tom cruste smiesne,ale nektori ludia to jednoducho nepochopia:mad:
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
stagemaster
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 444



« Odpoveď #67 kedy: 19. November , 2005, 18:48:53 »

Punisher: Co stale mas s tou technikou? Ja som toho z tohoto zanru pocul naozaj dost, strasne vela kapiel black/death, priznam sa, ze si ani nepamatam vsetky nazvy tych skupin... Nic mi to nedalo, necitil som ziadny progres v mysleni, skratka nic... skus mi povedat, v com ti pomohla tato hudba v hre na gitare? myslim, ze len v tom, ze chces hrat strasne rychlo...a kto hra strasne rychlo je frajer?.... nemam nic proti tomuto stylu, len moj nazor...
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #68 kedy: 19. November , 2005, 18:53:36 »

Pozri, povedzme si na rovinu, po hudobnej stranke ta ukazka za vela nestoji, myslim, ze tu nemusim rozoberat preco. Navyse - ked pocujem tie rychle gulometne palby stale v 4/4 rytme, jednu skladbu ako druhu a stale tie iste ""vokaly"", ked si predstavim ich podiovu show a k tomu nazov Minulost, tak sa neviem ubranit smiechu. Co uz so mnou narobis? Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #69 kedy: 19. November , 2005, 19:07:21 »

Osobne mam tento styl rad.Samozrejme az na niekolko vynimiek to nie je u nejakych hudobnych vykonoch,ale paci sa mi taka ta pochmurna atmosfera,ktoru niektore kapely tohto stylu vedia vytvorit a to je svojim sposobom umenie.Avsak hranica medzi spominanym umenim a gycom je v tomto style velmi tenka a dost kapiel ju presvihlo,alebo to nedotiahlo k nej.
Zaznamenané

jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #70 kedy: 19. November , 2005, 19:55:17 »

Citácia
Originally posted by Progrocker Pozri, povedzme si na rovinu, po hudobnej stranke ta ukazka za vela nestoji, myslim, ze tu nemusim rozoberat preco. Navyse - ked pocujem tie rychle gulometne palby stale v 4/4 rytme, jednu skladbu ako druhu a stale tie iste ""vokaly"", ked si predstavim ich podiovu show a k tomu nazov Minulost, tak sa neviem ubranit smiechu. Co uz so mnou narobis? Žmurk
nebudem ti oponovat, crust neprekypuje nejakou instrumentalnou vyhranostou, to som netvrdil, ono kebyze poznas nejakych crusterov (no nechcem skatulkovat, ale povacsinou maju na hlave dready, vojenske veci ako BD-cka a tak... priblizne tak vyzeraju ako dost ludi co bolo na czechteku ak ste to videli) tam sa jedna hlavne o zivotny styl (su to casto vegetariani, ekologicky zalozeni a tak.) su to slusnejsi punkaci v podstate, ale nejdem to rozoberat... ja som reagoval na to ako si to zhrnul - proste tema je death metal a zrazu tu mame black a s nim podcenovanie death metaloveho zanru, ktory s nim nema nic spolocne... tu vec co si pisal o tom smiechu... no skusim ti to prelozit na konkretnych prikladoch, mne to pripadalo takto: ""...ja osobne ak by som bol na koncerte Linkin Park, tak by som uz urcite nesiel na Iron Maiden a ziaden iny thrash metal, imidz imidz LP mi pripada trapny, tak preto musia byt aj ajron trapni, ak by som sa tam opity dostal, tak cely cas by som sa tam len smial atd. ..."" ...na tomto pripade som chcel nacrtnut ze uplne si to pomiesal a rovno zaskatulkoval a hodil do jedneho vreca... napr. ocakavam ze aspon zakladne sa vies v hudbe orientovat, ale presne takto pripada rozdiel medzi ozzym osbournom a shakirou dakej starej babke z Horných Uličian časť Trnky, mozno si tiez pomysli ze je to podobne, lebo pozna dychovky, ludovky a potom modernu hudbu... no a dalej si napisal, ze ked si to predstavis - no sakra v zivote si nebol na ziadnom takom koncerte ako o tom mozes nieco vediet ako sa tvaria ?? ?? ?? ?? a preto sa snazme hodnotit veci konstruktivne nie prvoplanovo, treba si co - to vypocut az potom o tom pisat bludy, lebo to nesvedci zrovna o hud.rozhlade, ale na druhej strane mas pravdu, aj taketo prispevky musia byt :razz: inac by nebolo o com tocit :) ... a ja sa neurazam preboha, sak len diskutujeme a to ma bavi.... :))
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #71 kedy: 19. November , 2005, 20:07:02 »

Citácia
Originally posted by stagemaster ...a kto hra strasne rychlo je frajer?....
samozrejme ze nie... skus si vypocut Crematory alebo nieco od In Flames a povedz ze su to rychle skladby tak ja potom neviem... DM ma siroky zaber, mas melodicke deathove kapely s dvadsat minutovymi solami a vyhravkami a potom mas brutal death/grind na strane druhej... mas rychle klepacky a mas pomalsie deathove ""sladaciky"" na strane druhej... cize hodnotit to na zaklade niecoho, ze je to iba nejaky hon za rychlostou mi pripada absolutne nemiestne, nepravdive a strasne obmedzene :cool:
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #72 kedy: 19. November , 2005, 21:11:06 »

Citácia
Originally posted by stagemaster Punisher: Co stale mas s tou technikou? Ja som toho z tohoto zanru pocul naozaj dost, strasne vela kapiel black/death, priznam sa, ze si ani nepamatam vsetky nazvy tych skupin... Nic mi to nedalo, necitil som ziadny progres v mysleni, skratka nic... skus mi povedat, v com ti pomohla tato hudba v hre na gitare? myslim, ze len v tom, ze chces hrat strasne rychlo...a kto hra strasne rychlo je frajer?.... nemam nic proti tomuto stylu, len moj nazor...
sak hej-tvoj nazor,ok v pohode,len mi pripominas tych,co o necom hovoria ze to je blbost,pritom nist poriadne z toho neoculi....
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #73 kedy: 19. November , 2005, 21:57:42 »

No vsak uz to nerieste. Kazdy nech si pocuva to, co jeho uchu lahodi. Tak ako ja nechapem tuc-tuc a tie fetacke smazky, tak zas ini nechapu grcaci metal a tych ozranov satanistickych. Vsak ked niekto neche pocuvat death metal/etno/triphop/ambient/house... (dosdte si hocico podla lubovole), je to jeho problem, nech ma na to dovody akekolvek :) Druha vec zu rozne nezmysly typu, ze death metal je iba trieskanie, alebo ze death metal je iba o co najrychlejsom drteni.... Su to hluposti, ale zalozene na fakte, ze zdroj nerozumie problematike, takze vypoveda hodnota sa blizi nule. Žmurk Takze sme tam, kde sme zas boli - co a preco sa tu vlastne riesi? :))
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #74 kedy: 19. November , 2005, 22:05:49 »

MageZ: sme pri tom, ze je tazke pre blekacov a detakov pripustit, ze v globale vzate ma grcavy metal nizsiu umelecku hodnotu. nie je to ani tak o hudbe, ako skor o vsetkych tych veciach okolo toho. image (som strasne tvrdy, dam sa cely do plechu!), atmosfera (nech tecie krv!), zivotna filozofia (smrt! satan!) a spolocne konicky (palenie kostolov!). samozrejme: PREHANAM! ale hardrockove, progmetalov, jazzove a janeviemake kapely sa vacsinou davaju dokopy len a len kvoli muzike, ktoru chcu tvorit. makaju pri tom aj na sebe. nech sa snazim kolko chcem, pri 90% death/grind/crust (a ja neviem ake to ma odnoze este) metalistoch, si taketo snahy a motivatory naozaj neviem predstavit.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.111 sekund, 22 otázok.