Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 02:40:50
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: DEATH METAL,a ostatne vypalovacky,ktore si zasluzia nasu pozornost a obdiv  (Prečítané 129282 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #210 kedy: 17. Apríl , 2007, 20:17:59 »

vpohode az na to nudne petruchiho solo...

.. trochu podpichnem, ked tu niektori vravia ze slash je priemerny gitarista, tak co potom petruchi?(nehodnotim teraz samozrejme techniku) Podla mna su teda jeho sola ovela menej invencne ako slashove

Pekné sa takto chytiť blbosti... :)
Citácia
ja len poopravim - to nie je petrucciho solo, ale hamettovo solo :-)

Zatiaľ ma Petrucciho sóla nijako neotravovali, neviem čo tu proti nemu furt niečo máte poniektorí...  Popiskujem si
Je to veľmi šikovný gitarista, maká stále na sebe, dosť toho aj dosiahol, jeho sóla sú premyslené, výborne zahraté, netrčí  v kapele, ale hrá pre celok. Mal by byť príkladom pre všetkých mudrlantov odtiaľto..  Som frajer
Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #211 kedy: 18. Apríl , 2007, 07:48:42 »

no, pitu,

budes uz proste musiet akceptovat fakt, ze posluchacom sa neda nadiktovat jednotny vkus...

ja trochu nechapem, co tu poniektori maju proti plichtovi ?

to je uz druha diskusia, (co som cital), ked bol jeho prispevok, alebo tema oznacena za "blbost"...


Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #212 kedy: 18. Apríl , 2007, 09:25:30 »

yesfan - teraz neviem, akým smerom reaguješ... :)
Nepísal som, že Plichto napísal blbosť, ale, že sa chytil blbosti - Petrucci zahral dobre nezaujímavé Hammettove sólo a Plichto z toho spravil príklad nezaujímavého hrania na gitare. To je všetko, čo som mal na mysli, nemám nič proti Plichtovi...  Je to frajer
Inak ty si tam dal poznámku o tom sóle, citoval som ťa... Žmurk
« Posledná zmena: 18. Apríl , 2007, 09:32:42 od Pitu » Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #213 kedy: 18. Apríl , 2007, 10:19:39 »

jasne, prepac, zle som  to pochopil :-), suhlasim, ze solo po kirkovi vylepsil
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
plichto
Hosť
« Odpoveď #214 kedy: 18. Apríl , 2007, 14:22:59 »



Zatiaľ ma Petrucciho sóla nijako neotravovali, neviem čo tu proti nemu furt niečo máte poniektorí...  Popiskujem si
Je to veľmi šikovný gitarista, maká stále na sebe, dosť toho aj dosiahol, jeho sóla sú premyslené, výborne zahraté, netrčí  v kapele, ale hrá pre celok. Mal by byť príkladom pre všetkých mudrlantov odtiaľto..  Som frajer
ja nemam nic proti petruchimu- ma niektore riffy dobre, dokonca aj par sol sa mi paci, ale asi by som ich spocital na prstoch na rukach....... proste ja si len myslim, ze ked mu dojde inspiracia na to aby vymyslel nejaku melodiu, tak zacnu honicske orgie, niekedy pekne dlhe, a dost casto ma to donuti prepnut na dalsiu skladbu


a pitu co by si nazval vytrcanim, ak nie 5 minutove ultrarychle samoucelne solo(toto je samozrejme povedane obrazne)
« Posledná zmena: 18. Apríl , 2007, 14:41:02 od plichto » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #215 kedy: 18. Apríl , 2007, 14:32:23 »

plichto - ked si das editovat tvoj prispevok, tak uvidis, ze hore mas dva krat [quote.... a v strede len jedno [/quote.... Musis ich pocet vyvazit, aby sa tie citacie spravne zobrazili. Odporucam ti pod to jedno [/quote.., co tam je, vlozit este jedno a bude to ok.

Pisem [/quote... aby to nerobilo problemy, snad je jasne, ze to ma byt

Kód:
[quote] a [/quote]
Zaznamenané

plichto
Hosť
« Odpoveď #216 kedy: 18. Apríl , 2007, 14:41:21 »

uz som opravil
Zaznamenané
ravenarium
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« Odpoveď #217 kedy: 22. Apríl , 2007, 02:03:51 »

Oukej chlapi, tak kedze som tu po dlhom case cital som to uplne od zaciatku a paci sa mi to, teda tema a vela prispevkov.

Reakcia na death metalove vokaly, su pre mna fajn, beriem to paci sa mi to, a ked sa najde dalsia technika ci styl spevu je to ako dalsia farba vo vyjadrovani sa v
 hudbe. Najlepsi su ale ty ktory maju dobru vyslovnost a zvuk im neznici artikulaciu, lebo je jednoduche chytit mikrofon rukami uplne dookola a rucat ako blazon, no spev si ziada dobre prevedenie zvuku, rytmiky a zrozumitelnosti.

Na zaciatku tu niekto spomenul Meshughah ze dm, no oni sami si vybrali svoju "slepu cestu" skatulky ze cyber trash, no uz z nej je dost dalsich vysliapanych chodnickov dalej. {za mesiac uvidim opat Textures}

Pozrel som si tu nejake fakt pekne ukazky, ten CC bez spevu ma nasliapol, velmi sa mi paci ako oni hraju, to je clasika dm.
Solo bubenika z Cryptopsy bolo dost vybusne a take volne, ruky ma dost sialene.
Japonska dievcenska kapela, super, je vidiet ze velmi chcu hrat, drzim im palce.
A dalsie.

Takze ja death metal proste musim, naplna ma a vela ma naucil a stale ma inspiruje vykonavat dalsie veci na nastrojoch. Mam pocit ze potrebujem aj dost silne ruky aby som zahral veci zlozitejsie ci rychlejsie.
Nile {videl som toho Koliasa,uff naprirodzene},
Morbid angel, Deicide, Cryptopsy,
Necrophagist {s Marcom za bicimi to bude sialene},
Suffocation {teraz som videl nazivo super},
Spawn of possession {odporucam album dobry zvuk aj gitarove riffy no bicie fakt super }
to su fakt tvrde death metalovky

kapela Death samozrejme naveky pecka.
Cynic, toho casu nadcasova zalezitost, genialne.
Fuzie su dobre veci.
Waltary, death metal symphony, moja srdcovka, bajecna kompozicia vazna hudba a death metal.
Virulence, jazz death grind, odvazna hudba a tazka na pocuvanie no mne sa paci jak svina, dalo mi to dalsi rozmer a odvahu skusat a hladat nove veci.
Contrastic, bola ceska death trochu grind plus techno drum base kapela, vyborne hrali nazivo a techno programoval bubenik paci sa mi, pocuvam do dnes.
Teraz som natrafil na kapelu Otep, zenska spieva a kapela ide ako hodinky su tam dost prvky death metalu, a baba aj repuje aj spieva melody aj murmur aj skrek, super vec, musim si to zohnat cele.
{odporucam pre light-erov postupnost skladieb 3,2,1}
{a pre hard-erov 1,2,3}




Boli tu spomenute aj blackove veci, tak u mna jednoznacne vedie Ihsahn a Emperor, mimochodom solovku mu nabubnoval bubenik zo Spiral Architect, nema to moc dobry zvuk no veci su tam velmi pekne melodie riffi a spevy.

Dakujem za pozornost, na zaciatok staci.
Feda

Zaznamenané

Chapman Stick, touch guitar technic, extrem drumming, sofisticated inteligent brutality
ravenarium
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« Odpoveď #218 kedy: 23. Apríl , 2007, 20:57:22 »

Spawn of possession aste raz, videoclip. Dost blaznive, tym co nestihaju pocuvat rychle veci neodporucam.


No a toto je Britney Spears a death metalove prevedenie, dobry clip.

Bavte sa.
« Posledná zmena: 23. Apríl , 2007, 21:15:33 od ravenarium » Zaznamenané

Chapman Stick, touch guitar technic, extrem drumming, sofisticated inteligent brutality
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #219 kedy: 02. Máj , 2007, 23:03:26 »

18 rocny chlapik bubenik hrajuci Necrophagist, celkom mu to ide :)

http://youtube.com/watch?v=2dqOoEwEPRU
Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #220 kedy: 16. Máj , 2007, 19:25:03 »

 podla mna si death metal nezasluzi nic..nieto este nejaky obdiv...sak to nema nic rytmus melodiu nic... parik drbov ruciacich jak jelene a nic nehrajucich Bacha na vec kamo! Bacha na vec kamo! Bleee Bleee
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #221 kedy: 16. Máj , 2007, 20:09:23 »

podla mna si death metal nezasluzi nic..nieto este nejaky obdiv...sak to nema nic rytmus melodiu nic... parik drbov ruciacich jak jelene a nic nehrajucich Bacha na vec kamo! Bacha na vec kamo! Bleee Bleee

pekne povedane  Bavím sa skvele silne suhlasim  Na zdravie!
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #222 kedy: 16. Máj , 2007, 20:10:24 »

Horsi je uz len hip hop.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #223 kedy: 16. Máj , 2007, 20:27:50 »

a Dream Theater
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #224 kedy: 16. Máj , 2007, 21:37:12 »

a Dream Theater
Bravooo  Bravooo  Bravooo  ha ha ha  ha ha ha  ha ha ha
rastik toto bolo dost dobre :D musim s tebou suhlasit
Zaznamenané

Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 23 otázok.