Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 05:05:21
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Salamunska otazka ohladom kombinacie driev na Les Paule  (Prečítané 2589 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 16. November , 2005, 02:28:23 »

Co myslite, aky bude rozdiel v zvuku Les Paulu ktory ma telo mahagon/javorova doska, krk z mahagonu a hmatnik z palisandru a Les Paulu s telom celomahagon, krk tiez mahagon a hmatnik eben? Lebo vseobecne sa tvrdi, ze javorova doska prida brilanciu a jasnost tonu. Pritom celomahagonove telo na druhom Les Paule by malo produkovat trosku maksi, menej uderny ton, ale zas ebenovy hmatnik ton oproti palisandrovemu viac zostri a prida mu udernost a rychlejsiu odozvu. Ak by ste si vyberali Les Paul, aku kombinaciu by ste si zvolili?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 16. November , 2005, 09:46:47 »

Mal som celomahagonovu gitaru s ebenovym hmatnikom a zvukovo ma velmi zaujala, ale bola len ""one trick pony"". Myslim ze obe gitary maju vlastny vynimocny zvuk. Ja sam beriem druhu variantu s ebenovym hmatnikom. Zvuk je taky zivsi, sice posadeny do stredov, ale dobry snimac to dokaze kompenzovat a vyuzit najlepsi charakter dreva. :) Tematiku dobreho snimaca, nechajme tak. Ps> beriem to v teoretickej rovine, pretoze gitary typu LP nemam rad.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #2 kedy: 16. November , 2005, 14:57:27 »

a co tak mahagon+javor na telo, javor+eben na krk+hmatnik? :)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 16. November , 2005, 16:14:42 »

Skusal som rovnaky typ gitary s roznych driev a to: 1. telo: celomahagon, krk: mahagon+palisander. Tato kombinacia hrala dost sladko a makko v stredoch, basoch aj vyskach. Zvuk bol celkovo posadeny do stredov. 2. telo: mahagon+javor, krk: mahagon+palisander. Na tejto gitke narastli basy a vysky. Bola aj ostrejsia, ale stale makka. 3. telo: mahagon+javor, krk: javor+palisander. Tuto kombinaciu by som si vybral ja. Zvuk je hodne konkretny, menej makky, skor tvrdsi ton. Attack bol taky stredovyskovy. 4. telo: lipa+javor, krk: javor+palisander. Dost moderny sound, iny ako LesPaul. Tiez tvrsi ton s vyrazne stredovym attackom.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 16. November , 2005, 16:16:19 »

Ja mam telo mahagon, krk javor, hmatnik palisander, ak sa nemylim, ale neviem o tom moc povedat, este som to neporovnaval, takze na to nemam ucho :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 18. November , 2005, 13:07:43 »

Je to naozaj salamunska otazka. Osobne si netrufnem k tomu nic napisat, pretoze taketo materialove vplyvy by aj mna velmi zaujimali. Keby sa niekedy naskytla moznost testu gitar rovnakej konstrukcie, najlepsie z rovnakej dielne, kde by boli k dispozicii modely mahagon/javor+mahagon/palisander a mahagon+mahagon/eben, pripadne este zopar dalscich variacii, bol by som velmi zhavy :). Samozrejme by mali byt dodrzane veci ako jeden druh mahagonu a pod. Inak mame tu vo fore aj skveleho gitarara Igora K., takze by nam mohol nieco napisat zo svojej praxe...
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #6 kedy: 21. November , 2005, 07:37:22 »

Ahoj Rasto, prosim ta, aky ma nick? Vdaka.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 21. November , 2005, 13:05:37 »

igork
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.057 sekund, 23 otázok.