Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 12:16:24
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Murray/Gers/Smith  (Prečítané 22387 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« kedy: 18. November , 2005, 17:20:54 »

Caute!! Nejako mi medzi tou globalnou gitarovou spickou chyba moj oblubeny triumvirat Murray/Gers/Smith z Iron Maiden. Ja viem, ze sa najdu aj presnejsi hraci, ako Gers, rychlejsi, ako Smith a tvrdsi, ako Murray, ale myslim si, ze tieto tri legendy stoja za zmienku. P.S...Som tu novy, ale ak na tuto temu bude dostatocna odozva, zacnem novu o svojom uplne naj naj naj gitaristovi...uvidime
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 19. November , 2005, 00:21:00 »

trochu som ti pozmenil nazov temy, snad nevadi. Tema iron maiden uz je v kapelach.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #2 kedy: 19. November , 2005, 01:13:28 »

Spraaaavne!Muraya s Gersom dokazem odlisit pomerne tazko-hraju dost podobne.Smith...to uz je nieco ine :) ale mam velmi rad vsetkych troch...aj Maiden,ako kapelu
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 19. November , 2005, 02:46:26 »

aale gersa s murraoyom sa da rozlisit kedy barz kedy. Hlavne nazivo...murray hra o 106 a gers smudle, susti a hadze si gitaru do vzduchu. No ale aj na albumoch...tam sa vie aj gers ukazat. Ja uz poznam jeho fory aj murayove....to su tie roky pocuvania maidnu ....(oops, dva? )
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 19. November , 2005, 12:44:42 »

Ako skuseny Maidenolog by som rad vniesol trochu svetla do tejto temy...Naozaj nieje problem tychto troch hracov odlisit...Na starych albumoch hral Murray vylucne na Stratocaster, zatialco Smith striedal JAcksony a Les Pauly. Rpozdiel vo zvuku je dost jasny. Na novsich CD je to trochu problem, lebo vsetci traja hraju na Strakace. Murray je podla mna kral priklepov, malokto ich hra rychlejsie. Dost improvizuje a ma taky bluesovity okruhly zvuk, skoro ako Steve Morse. Gersova gitara hlavne na koncertoch znie, ako keby mal hrdzave struny (odporucam vypocut si Real Dead One, kde Gers hra Smithove sola). No a Smith hra uplne presne to, co v studiu..teda vacsinou. Ale zase neimprovizuje, a pri solach na rozdiel od Murraya pouziva zadny snimac, takze aj so strakacom ma taky tensi, kovovejsi zvuk, o Jacksonoch ani nehovorim. Tolko slovo hlavneho maidenologa, ocakavam reakcie...
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #5 kedy: 19. November , 2005, 13:19:17 »

Ja som skor myslel na styl hry a stavbu sola.Na starsich albumoch sa dali skutocne odlisit viac.Na tych novsich uz to chce viac pozornosti-nie je to aicke,ze okamzite vies who is who,ale isto je to ine pre cloveka co si pusti Maiden raz za cas a pre niekoho kto ich ma dokonale napocuvanych.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 19. November , 2005, 13:29:02 »

No...co sa tyka napocuvanosti, tak Maiden aktivne zerem uz asi 10 rokov a na strednej skole som isty cas zil podla pravidla ""ani den bez Ironu""..teda kazdy den som si nasiel cas na vypocutie aspon jedneho CD. Co sa tyka stylu hrania troch gitaristov, tak Murrayov styl by som zhutnil ako vela improvizacie, gulaty zvuk, vela priklepov a casto aj vela pentatoniky. Smith casto hra klasicke sekvencie, rad pouziva mixolydicky mod a z posobenia po boku Roya Z z Dickinsonovych soloviek si odniesol aj obcasne pouzivanie exotickych stupnic, to som u neho predtym nepozoroval. Gers hra velmi rockovo a velmi rychlo. Tiez ma rad pentatoniku. Ma zopar typickych grifov, ktore neviem celkom presne popisat, ale lahko ich spoznam pri pocuvani.
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 19. November , 2005, 14:12:27 »

co je to ta pentatonika???
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 19. November , 2005, 14:19:51 »

Sakra brko, hžadaj v technike a teórie, niekde medzi stupnicami, prípadne použi vyhžadávanie hore!! Nebuď negramotný. Prípadné otázky adresuj v téme na to určenej - stupnice a pod. Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 19. November , 2005, 16:04:06 »

Chcel som dat nieco k veci, ale Brko ma zabil :)) Ale ne - dobra tema, dobri gitaristi... Najmenej sa mi lubi Gers, hrava gulase, ale nevadi. Fear of The Dark sa mi gitarovo velmi lubi, obaja gitaristi hraju skvele...
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #10 kedy: 19. November , 2005, 17:01:34 »

V maidne som podla zvuku nikdy nevedel ktory solo hra. Skoro som to pocuval len pasivne. Koncert som videl len ten z ria ale v blbej kvalite. Strasne sa mi pacila ich pociatocna tvorba. Inac vzdy sa my zdalo ze jeden gitarista je trosku slabsi. Asi to bude ten co rastis hovoril lebo trosku tam chybala hlava a pata. Inac fantasticky muzikanti. Ak je tolko gitaristov v kapele je zarucena velka tvorivost.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 19. November , 2005, 18:31:09 »

Ono v pripade pana Gersa je pocut vyrazny rozdiel medzi hrou v studiu a na podiu. Mam dojem, ze on ked chce, tak hra aj cisto a presne, ale kedze na podiu lieta z jednej strany na druhu, tak to hranie aj tak vyzera. Brko! To si usadeny uzivatel gitaroveho fora?? Sa nehanbis takto na verejnosti sa pytat, ze co je to pentatonika???:rotfl:rotfl:rotfl ...nic v zlom, sorry
Zaznamenané

Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 19. November , 2005, 18:43:14 »

Ja si myslim ze je lepsie ked robia show na podiu a zabavaju ludi aj ked hraju s chybami ako keby mali sediet na stolickach a hrat uplne bez chyby. Pre takyto zvuk su predsa studiove nahravky
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 19. November , 2005, 18:48:18 »

Nemali by ste vysmiat kazdeho kto nepozna gitarovu teoriu. Ja som to tiez nevedel kym som nezacal chodit na toto forum (som totiz sanouk a nemal mi to kto vysvetlit). Ale Brko by mal pozornejsie citat :)
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 19. November , 2005, 18:51:12 »

Ja som sa nesmial, ze nevie co je pentatonika...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.