Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 08:52:50
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zhavenie elektroniek aneb sumenie lampovych apatatov  (Prečítané 4298 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« kedy: 20. November , 2005, 01:08:28 »

Tak som vytvoril takuto zaujimavu temu nech sa nieco dozvieme o udrzbe. Mne sa v poslednej dobe zda, ze mi moj aparat prilis sumi. Viem ze lampy sumia, ale moj hadam aj viac ako by sa patrilo. Moze to byt tym, ze by boli stare elektronky, alebo ze zhavim tak okolo 5 minut, kedy ako.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 20. November , 2005, 01:43:38 »

Moze to byt aj kablami, sam som bol prekvapeny, ako sa mozu lisit v hladine sumu. Takisto si daj skontrolovat kondenzatory (capacitors, dufam ze tu nesplietam), tie ak su stare, zvyknu sposobovat zvysenu hladinu sumu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 20. November , 2005, 02:23:52 »

kablami to nebude, lebo to sumi, aj bez zapojenia gitary alebo hocijakeho kablu
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 21. November , 2005, 09:31:57 »

Mozu byt zle kontakty na paticiach. Uz davno to tu riesil tusim Kaco na nejakom H&K.
Zaznamenané

sanraal
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #4 kedy: 25. November , 2005, 18:41:19 »

tak ja len k tomu zhaveniu elektroniek :-) kopec ludi nadava na niektore marshall komba, ze odchadzaju elektronky prilis casto... nikto si vsak neprecita navod a ani len netusi naco je ten STANDBY switch :D
Zaznamenané

Keep on rockin in the free world! :-D
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #5 kedy: 25. November , 2005, 22:03:45 »

hm, tak to by som rad vuidel experta co zapne aparat hned zostra Žmurk :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #6 kedy: 25. November , 2005, 22:31:31 »

no ja jedneho poznam. kamos nezhavil, lebo mu v obchode povedali ze netreba. tak aj dopadol.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #7 kedy: 25. November , 2005, 23:58:20 »

tak okrem toho kamosa by som este rad si podal ruku s tym predavacom co mu dal tu radu nad zlato :) to nebola ta teta z mady? :)) do paze, sak to je uplne v riti, ked si niekto takto posere aprat Smútim :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 26. November , 2005, 14:31:36 »

Citácia
Originally posted by iMbUS ...Viem ze lampy sumia, ale moj hadam aj viac ako by sa patrilo...
Mas nejake porovnanie s niecim inym ? Ked som mal Tvoj aparat v skusobni tak som si bol zajamit s kamosom a trochu som ten zazrak potrapil a nemal som pocit, zeby sumel viac, ako je pri takych skresleniach/hlasitostiach bezne. (a teraz nepovedz, ze som Ti ho urcite pokazil :) ). Inak je to aj o elektrike, pamatas, ako nam v skusobni niekedy vsetko brumelo. A je to aj o ovzdusi. To som pocul uz od viacerych vyrobcov/opravaroch lampovyc veci. Jednoducho mame v BA agresivny vzduch, z ktoreho rychle oxiduju kontakty na paticiach, cim tam vznikaju ine odpory, na ake to bolo povodne nastelovane, rychlejsie odchadzaju lampy, v aparatoch pocut sum vetru, mora a vsetkeho dalsieho. Tranzistorom je to jedno, ale lampy su na taketo vplyvy pomerne citlive. Cize treba sa zmierit, ze o lampovy aparat sa treba starat viac, ako o hocijaky iny,
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 26. November , 2005, 15:29:34 »

No pravdupovediac som to porovnaval len s Iggyho aparatom, lebo ten sumi minimalne. Ale vcera sme si uvedomili jednu vec. On ma na svojom aparate iba cisty zvuk a ten nema preco sumiet. Kdezto ja sumim a mam gain na maxime. Ked stiahnem gain tak nesumi. (teda o dost menej)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 26. November , 2005, 15:35:07 »

Citácia
Originally posted by iMbUS ...Ale vcera sme si uvedomili jednu vec. On ma na svojom aparate iba cisty zvuk a ten nema preco sumiet. Kdezto ja sumim a mam gain na maxime. Ked stiahnem gain tak nesumi. (teda o dost menej)
Ci boha, vy ste normalne borci, na takuto vec prist Žmurk. Nakrmte Iggymu aparat bustrami do porovnatelneho skreslenia ako mas ty a uvidis. A sumia aj VSTi aparaty...
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.