Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 22:07:21
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vyrovnavac/stabilizator napatia  (Prečítané 12849 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 30. Október , 2007, 03:27:10 »

Ja by som na to isiel uplne inak nez kupov praciek, stabilizatorov a kadecoho ineho....

V budove aspon od dakeho hlavnejsieho rozvadzaca budu tahane stare hlinikove rozvody. Hlinik "tecie" a casom v rozvodnej skrinke straca spoj lebo srobik sa uvolni... A teda vyhodit hlavy vypinac. Zobrat poriadny srobovak a riadne podotahovat vsetky sroby v skrini, aj v tych rozvodniciach (skatilkach) co su na stenach a je na nich len take biele viecko Tie hlavne byvaju problematicke. Budete sa divit ako jednoducho otocite srobovakom aj 3 krat bez vacsieho odporu kym sa kontakt poriadne nedotiahne....

Tych 245V sa mi moc nezda. Raz som sa tiez takto zlakol. Nameral som napatie 260V. Doma som zistil ze v mojom meraku bola slapsia aterka. Lacne digi meraky proste meraju viac ked starne baterka a nieje to niako vidiet a ani signalizacia vybitej baterky nefunguje. Takze zmerat aj napatie doma a tak zistit ci je merak ok....

Inak ak by ste mali problem len s predpatim (ktore moc nekolise) tak staci do serie so spotrebcom zapojit sekundar trafa napr 220V/24V (ak chceme odcitat prave 24V) a to tak aby sa napatie sietove 240V a zo sekundara24 vzajomne odcitali.... PRimar toho trafa bude napajany klasicky zo siete. Je to bezny figel. RObi sa to takto casto... Trofo by malo byt aspon 100-200W...

A tiez sa nebat dakeho prepatia napr 242V.  V sieti ma byt normalne podla novej normy 230V. KEd je tam napr 242V tak je to len mali percentualny narast. To ako keby ziarovku na 12V napojite na 12,6V nic sa nestane.....

Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #31 kedy: 30. Október , 2007, 07:48:34 »

Tolerancia sieťového napätia bola tuším okolo +-10%,už si to presne nepamätám.Takže napätie mohlo byť od 207V po 253V a bolo to v norme.Ale neviem ako je to presne teraz.Ďalšia vec je taká,že čím bližšie si k transformátoru,tým máš vyššie napätie,čím ďalej tým nižšie.Musíš počítať aj s kolísaním siete.V konečnom dôsledku ešte aj rôzne rušenia,tak pokial by som chcel mať všetko košer,tak jednoznačne kvalitný stabilizátor.Hlavne pre lampové ampy.S doťahovaním spojov-tam neni o čom.Hliník je kua drát,to treba raz za čas skontrolovať.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #32 kedy: 30. Október , 2007, 11:04:19 »

prepinat si nieco na aparate podla aktualne nameranej hodnoty nema zmysel.

Skusal som prepnut z 225V nastavenia na mojom ampe na 245V nastavenie a zmena bola pomerne citelna. Na 245V nastaveni amp hral o nieco tichsie a cistejsie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 30. Október , 2007, 11:36:05 »

ale to su uz podla mna Tvoje filingologie... vsak to sa zhodneme - stav v zastrcke zvuk ovplyvni... ale aby som skumal, ze ci mam prepnut 225 alebo 245 voltov, tak na to by som sa vysral. esteze taky gombik ani nemam. "normalni" vyrobcovia vedia, preco to tam nedavaju... ale zase co by si ty riesil bez firmy Hiwatt ?  Ja som čert.. ani si nedokazem predstavit  ha ha ha
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #34 kedy: 30. Október , 2007, 11:39:41 »

ale zase co by si ty riesil bez firmy Hiwatt ?  Ja som čert.. ani si nedokazem predstavit  ha ha ha

Stary Marshall. Žmurk

Rasto, ked budes u nas, tak Ti to predvediem a uvidis, ze to budes hned pocut. Preco by som to nevyskusal? Mna bavi skusat, co sa len da.  ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #35 kedy: 30. Október , 2007, 11:53:32 »

ja verim, ze tam rozdiely budu. ale aby som sa tym zapodieval ? aj tak neovplyvnim co bude v zastrcke tam, kde s tym zrovna hram... faktor "ako som sa zrovna dnes vyspal" sa mi zda smerodatnejsi :)
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 23 otázok.