Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 07:48:46
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall AVT100  (Prečítané 22380 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 09. December , 2005, 08:31:47 »

Ano, takmer, lebo ja nie som vlastnikom takeho aparatu :)
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 11. December , 2005, 11:58:10 »

Nazdar

Osobne mam Marshall AVT150 kombo (nie hlavu). Na moj vkus to znie velmi dobre, akurat mi vadi, ze to bzuci. Neviem, ci je to gitarou (mam Yamaha ERG121), ale potom som skusal aj RG Prestige, robilo to to iste. Haluz je, ze ked sa otocim s gitarou nejakym specifickym smerom, tak to bzucat prestane. A ked niekto vrta o 2 poschodia vyssie, tak to pocujem tiez, blesky tiez. Mozno by to vyriesila prepatova ochrana. MOZNO.
Dalsia vec, ze Clean channels su ooovela tichsie ako skreslene. Neviem, ci je to elektronkou, alebo cim.
Zapojenie efekt loopu neodporucam, znie to dost zle (nie som si isty, ci AVT100 to ma ale )
AVT150 je dobre kombo, co sa tyka AVT100, asi to nebude ine.
Mne sa s tym hra celkom dobre
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 11. December , 2005, 12:10:22 »

To otacanie sa s gitarou suvisi z roznymi elektromagnetickymi poliami, ci cim, ked prides s gitarou k monitoru, tak tam tolko svinstva na ten snimac naskace. To iste pracka, vrtacka atd, ale o 2 poschodia vyssie? Nejaky power conditioner, ako pises, mozno, kto vie :)
Zaznamenané

Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 11. December , 2005, 12:37:20 »

neo:

Ja mam 150 hlavu a tam nemam problem nadstavit hlasitosti medzi jednotlivymi kanalmi.ja mam na kazdy so 4 kanalov samostatne volume a potom este konecny master .s efektami ziadny problem teda loop cesta fici fajne.
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 11. December , 2005, 20:55:22 »

neo napísal:
Citácia
Nazdar

Osobne mam Marshall AVT150 kombo (nie hlavu). Na moj vkus to znie velmi dobre, akurat mi vadi, ze to bzuci. Neviem, ci je to gitarou (mam Yamaha ERG121), ale potom som skusal aj RG Prestige, robilo to to iste. Haluz je, ze ked sa otocim s gitarou nejakym specifickym smerom, tak to bzucat prestane. A ked niekto vrta o 2 poschodia vyssie, tak to pocujem tiez, blesky tiez. Mozno by to vyriesila prepatova ochrana. MOZNO.
Dalsia vec, ze Clean channels su ooovela tichsie ako skreslene. Neviem, ci je to elektronkou, alebo cim.
Zapojenie efekt loopu neodporucam, znie to dost zle (nie som si isty, ci AVT100 to ma ale )
AVT150 je dobre kombo, co sa tyka AVT100, asi to nebude ine.
Mne sa s tym hra celkom dobre


no suhlasim...ale hlasitost sa mi da vpohode nastavit ....sa mas na kanaly zvlast potenciometre na hlasitost takze v poho... mam AVT100 a je tam tiez loop :side:
Zaznamenané
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #35 kedy: 11. December , 2005, 21:29:26 »

no chalani,hram s neom v kapele..clean channel z tej AVT 150 lezie celkom pekny..hlavne ked sa poriadne zhaluje,co ma neo rad,ze neo?! Žmurk no a k tomu skresleniu..mne sa napr vobec nepacia tie nove valvstate rady..taku starisu hlavu marshallacku by som bral ale tieto novsie (lampaky aj tranzistory) sa mi nepacia..a to neove..no co vam poviem..ked napisal ze bzuci tak bzuci,doslova..jak ked sa vam dojebe ventilator na compe..a ten zvuk skresleny mi tiez moc nesmakuje,resp.treba sa s tym pohrat..bo ked to znie jak vypusteny ul,to nie je celkom to po com napr moje ucho tuzi :) ja osobne mam laney LC 50 II ..a som s tymto aparatikom vaazne spokojny..a ked teda just marshala,co uznavam ze ma cosi do seba,tak po dacom starsom sa radsej poobzeraj..ved kolegovci skusenejsi ako napr.jimi alebo rastis ti urcite budu vediet dat dake konkretne typy,sak ti uz daco poculi za svoj zivot :)
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #36 kedy: 11. December , 2005, 21:39:18 »

ondro napísal:
Citácia
kolegovci skusenejsi ako napr.jimi alebo rastis ti urcite budu vediet dat dake konkretne typy,sak ti uz daco poculi za svoj zivot :)

rasto, vidis? je na case rekapitulovat... je mi to luto ale v tvojom veku. vazne... hlavne sa nenamahaj.:woohoo:Popiskujem si
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #37 kedy: 11. December , 2005, 21:44:16 »

Ty mas svojho spoluhraca velmi rad, vsak?
Ale nie, preteky kto ma v kapele lepsi zvuk poznam;)
Ja som na tychto AVT-ckach hral v obchode a celkom slusny zvuk z toho liezol, aspon ked to bolo potichu.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #38 kedy: 11. December , 2005, 22:56:32 »

Osobne pouzivam JCM 900,ktoru mimochodom zacal Marshall znova vyrabat.Tie AVT su aparaty z ktorych sa da dostat dobry zvuk.Napr.Mr.Lado ma skutocne dobry hutny zvuk a to hra priamo do marshalla,takze ziadne skatulky.Marshall je vsak aparat,ktory treba trosku preskumat a prist na to,ako sa s nim pracuje.
Dalsia vec je rozdiel medzi aparatom a combom.Su isteveci,ktore sa oklamat nedaju a litraz je jedna z nich.O tom,ze marshallovska bedna je zo zadu zatvorena uz nehovoriac.

Ja som velky fanda marshallov,ale len tych ozaj dobrych a vysokych serii.Plexi,JCM800,900...to su ozaj aparaty,ale ak by som chcel combo,tak by to od marshalla bolo combo v cenovej relacii rovnej aparatom.Preto by som asi volil vox,alebo peavey.

Mam aj combo Valvestate od Marshalla a jeden kolega ma peavey bandit 112...ten bandit hra fakt lepsie....
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 12. December , 2005, 11:58:43 »

Tak som si pozrel zaciatok temy, ze o com sa keca... Dugo sa pytal na AVT100 za 20 litrov. Moj nazor na Valvestate, respektive mam taku skusenost, je, ze samo o sebe to hra obstojne. Aspon mne ten zvuk po chvilke hrania a rozumne nastavenych korekciach az tak neprekaza. Je to take trosku citlivejsie pod rukou, ako full tranzistor a netreba tak \"makat\" pre dobry ton, ako na trebars JCM900. Ale blbo sa to miesa s ostatnymi nastrojmi. Ak je v kapele jeden Valvestate a jeden lampovy amp, ten Valvestate bud nepekne trci alebo uplne zanika. A v nahravke tiez, aspon ja so svojimi malymi nahravacimi skusenostami som mal s mixazou Valvestate vzdy problemy. Skratka najlepsie to hra podla mojho nazoru v obchode. Hovorim o skreslenom zvuku, lebo mame Valvestate v kapele, gitarista na tom hrava na cisty zvuk SKAove druhe doby a jto je v pohode.

Lampove JCM a spol. nemam prilis rad. Pre dobry ton sa clovek dost namaka, pri niektorych slabsie skreslujucich verziach sa treba spekulovat s krmiacimi krabickami... Radsej mam aparaty, ktore hraju sami a s radostou. Ale zase su to lampy, a ako take maju vsetky veci, co tranzistory nie - dynamiku, zvuk, ktory dobre sedi v kapele/nahravke... ... A su to dobre tuningovatelne stroje. Hral som na zopar upravenych Marshalloch, ktore hrali jak vinko tak, ako boli a este celkom pri znesitelnych hlasitostiach...

Na a rada na zaver, nez AVT 100 za 20 litrov, tak radsej Valvestate 8080 alebo VS100R z druhej ruky za 10-12litrov. Serie 8xxx boli prva generacia Valvestete, serie VS druha, AVT su tretia. Podla mojho nazoru hraju vsetky rovnako. Za 20 litrov sa da kupit uz celolampovy amp.
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #40 kedy: 12. December , 2005, 20:39:38 »

Inak mal som combo Valvestate 8080  a bolo suprove  zvuk sa mi velmi pacil ale kedze mi nestacila sila aparatu musel som menit na Hlavu a bednu..Cize to kombo Valvestate 8080 tiez dobre hra.podla mna
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #41 kedy: 17. December , 2005, 14:11:27 »

a co vravite na hlavu valvestate vs 100 chcel by som pocut vas nazor
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 17. December , 2005, 14:23:58 »

vylo napísal:
Citácia
a co vravite na hlavu valvestate vs 100 chcel by som pocut vas nazor


Doteraz sa o tom kecalo :). Za este lepsie peniaze by sa mohla dat kupit hlava 8100. Je to stale to iste valvestate, len trochu starsie.

Ak mozem radit za seba a svoj vkus, Fender vyrabal svojho casu seriu aparatov Performer, neskorej pod novsim designom sa to volalo Roc-Pro. Tiez islo o technologiu s jednou elektronkou. Existovala aj 100W hlava, mozno sa to vyraba aj dnes, to uz neviem. Pacilo sa mi to ovela ovela viac, ako valvestate, skresleny zvuk menej pieskovy a stavnatejsi, cisty o dost brilantejsi. Ceny boli vzdy podobne, ako u Valvestate.



Naposledy upravil rastis, : 17.12.2005 o 14:25
Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #43 kedy: 17. December , 2005, 22:14:05 »

a co tak porovnat to s Laney TF 700 myslim ze je to tiez taka ista cena ako Marshall 8100 a neviem ci nie aj lacnejsie ale tiez to ma lampu v preampe tak ako hral na tom niekto?
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #44 kedy: 17. December , 2005, 23:50:16 »

Laney TF je dost divna vec...
Na kombach nestiaha reprak na basoch pri vyssich hlasitostiach, zvuk to ma taky celkom svojsky, ale pouzit sa to da. Aj ked gainu to nema nejako vela (co vsak nie kadzeho samozrejme musi zaujimat). Ale myslim, ze existuju aj podstatne lepsie volby v tej triede. Žmurk

Naposledy upravil MageZ, : 17.12.2005 o 23:52
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.