Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 17:49:39
Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: hudobné audio.. a videoškoly  (Prečítané 86073 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 02. Január , 2006, 00:33:17 »

Creon:Ja by som ti odporucil Fera Griglaka je to uz trosku starsie ale pri troche snahi sa to da zohnat,vysvetluje tam pentatoniku,arpeg.taping proste vsetko co by si sa mal naucit a hlavne je to v slovencine,mne to kedisy dost pomohlo.
Zaznamenané
Duri112
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 05. Január , 2006, 20:08:13 »

no k tomu Gilbertovi...ja mam jednu jeho skolu, vola sa to Paul Gilbert-Intense Rock Sequences and Technigues...on tam vlaste 56 minut stale rozprava a zaroven ukazuje techniky...taby sa objavuju v tom videu cize k tomu nie je ziadna kniha...mozno...ja ju aspon nemam...ma tam aj nieco take ako Guitar tricks :lol: tam napr kuzli s gitarou a pod vecicky :)...podla mna je to velmi dobra skola...
Zaznamenané
nenadt
nováčik
*
Príspevkov: 22



« Odpoveď #17 kedy: 15. Marec , 2006, 08:03:29 »

Je vela dobrych skol ale malo takych ktore vas naozaj nieco naucia.Zvacsa su to konkretne behy a postupy jednotlivych gitaristov. Skola od M. Friedmana je prilkadom kde ukazuje svoju techniku takze neviem ci by to bolo vhodne pre zacinajuceho hraca .... mozno tak na ozivenie ale celkom dobre tam ukazuje hru arpeggii cez dve struny a pod. takze pre skalnych odporucam aj ked jeho technika je dost osobita a napodobnit ju tazko nie je to klasicky standard (hlavne ta jeho zlomena trsatkova ruka  :lol:  ). skor odporucam knihy s Cd ... je to lepsie ako stale cumiet do bedne ... aj ked je prevda ze raz vidiet je lepsie ako sto krat pocut. Z takychto knih je fajn Terrifying technique Instruccional Book je tam kopec cviceni rozdelenych do casti podla obtiaznosti a sposobu hrania. toto by som odporucal zaciatocnikom. keby niekto nieco potreboval nech si napise isto bude spokojny  Žmurk
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 15. Marec , 2006, 13:17:24 »

podla mna pre zaciatocnika je dobry ta skola Petrucciho, a este aj tie gilbertove su velmi dobre
Zaznamenané
nenadt
nováčik
*
Príspevkov: 22



« Odpoveď #19 kedy: 15. Marec , 2006, 13:56:13 »

od Petrucciho myslis videoskolu ROCK DISCIPLINE alebo audio skolu WILD STRINGDOM? myslim ze aj jedno aj druje moze byt ale audioskola sa mi paci viac Žmurk
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 15. Marec , 2006, 14:11:18 »

to rock discipline. ale ono celkovo je dobre vidiet/citat/pocut toho co najviac a potom si ztoho vybrat co sa mi paci
Zaznamenané
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #21 kedy: 15. Marec , 2006, 15:23:49 »

Videoskoly su dobre az pre pokrocileho hraca, co ma zvladnutu zakl. techniku pod dozorom. Pod pojmom zakladna technika myslim drzanie gitary, plectra, zakladne stupnice, vypracovany ton , vibrato a teoriu akordov a stupnic. Potom sa moze clovek pustit do videoskoly. Bez tychto zakladnych veci sa sice nauci postupy ale tak zle, ze to bude musiet cele prerobit. Videoskola ta nebude v kuse buzerovat ako to mas technicky hrat, ze mas zly ton a blbo drzis trso. Tak ze tak...Beeee Beeee
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 15. Marec , 2006, 16:04:18 »

Ano a potom zneho vyrastie taky Petrucci. Ja si myslim ze praveze nejde o to aby som spravne drzal trso a mal spravny ton. Ked sa niekto gitare venuje dostatocne tak si najde svoje drzanie svoj ton.
Zaznamenané
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #23 kedy: 15. Marec , 2006, 17:14:43 »

Zakky-ako myslis, nenutim ti nazor, rozumel by si si s Robertom. Ten tiez nepotrebuje ucitela a sam \"uci\". Co si o tom myslim?? Nepoviem, len mi je luto toho ziaka..
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 15. Marec , 2006, 17:33:59 »

Tu musim suhlasit s Dorianom. Je par geniov, ktori maju ton hned, nikto im nic nemusi ukazovat a hraju jak dabli. Vacsinou su to ti, co tu hru dokazu aj posunut vpred, priekopnici...

A potom su tu mraky nas pod/prie/nadpriemernych (kazdy nech sa uprimne zaradi sam), ktori ten ton sami od seba nemaju, pracovat so zvukom nevedia a musi im to niekto ukazat. A komu to nikto neukazal, na tom to aj pocut.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 15. Marec , 2006, 17:55:59 »

Ale sak nie tak ze chytim gitaru a hram, ale tak zahram si s niekym vidim jak nieco hra, vidim ze je lepsi donuti ma to cvicit nieco sa ho spytam a pojde to. Ak cloveka gitara fakt bavi tak sa k tomu dopracuje aj \"sam\". ale nie ze teraz bude nadomnou niekto stat a vraviet ze tak sa to nedrzi, to sa hra inak a podobne. Tiez nevravim ze je zle chodit k ucitelovy ale myslim ze ten by mal nieco naznacit a uz to nechat na ziaka aby to uz dotiahol sam :)

Naposledy upravil zakky, : 15.03.2006 o 18:00
Zaznamenané
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #26 kedy: 15. Marec , 2006, 18:15:43 »

Zakky-mas pravdu a aj ja to tak robim s mojimi ziakmi. Dospeju do urciteho (polovirtuozneho) technickeho bodu a potom ich posielam svojou cestou. Skoda, ze to vidrzi len tak malo ludi. Ale niekedy aj jeden je dost. Ide o to, ze k videoskole, ak to teda niekto naozaj chce, sa ma uchylit clovek, ktory je pripraveny. A to som uz rozpisal vizsie. Je jasne, ze to vedie k plagiatu, ale zalezi, ci dany clovek ma tolko \"filipa\", aby si len nieco vybral, alebo je taky blb a bude stahovat vsetko. No a tu som sa dostal k zaveru, ze videoskoly su na hovno, lebo najlepsia skola sebaobjavovania je pocuvanie, obcasne stahovanie a znazenie sa o vlastny prejav. Tak ze, naozaj dobry ucitel, cvicit, cvicit, pocuvat a potom hrat sam seba:whistle: Popiskujem si
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
arpo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 162


« Odpoveď #27 kedy: 15. Marec , 2006, 18:27:44 »

skoda, ze tych dobrych ucitelov je tak malo a je vela neucitelov... Bud to robia len pre peniaze al. nevedia o tom nic a aj tak ucia... Potom sa lahko moze stat, ze nejaky mlady chalan si najde ucitela a dostane kurevsky zle zaklady... Potm neskor ak zazrak da na to pride a bude sa ich snazit prerobit co je este tazsie ako sa naucit nieco nove...
Nemyslite, ze by sa tu mala vytvorit nejaka databaza (kvalitnych) ucitelov gitary z celeho SVK? o nich na tomto fore nic nie je...
Inac tie video-skoly, neviem, mne to nic nehovori...
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 15. Marec , 2006, 18:31:21 »

som za nazor doriana.

Mna ucitel tiez naucil zaklady stupnice atd. potom mi dal odkukavanie z CD  a potom ma vyhodil  nech sa formujem sam Beeee  a je to tak lepsie.Ked si s niecim neviem rady poradi mi. Treba byt samostany
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
nenadt
nováčik
*
Príspevkov: 22



« Odpoveď #29 kedy: 15. Marec , 2006, 19:20:11 »

Dorian ma pravdu videoskoly su pre pokrocilejsich pripadne mozu sluzit ako dobra motivacia ked niekto vidi ciel \"takto chcem hrat\". ja mam skol plnu prdel ale som som v tomto skor ako zberatel zbieram noty a skoly a videa proste vsetko okolo gitary.ale pouzivam to tak maximalne na motivaciu pre ziakov.ja som samouk a vsetko co som sa naucil som si poriadne vydrel a teraz sa snazim tieto znalosti dat svojim ziakom. hlavne aby neopakovali chyby ktore som robil ja. ale stale sa najde nejaky majster sportu co na moje rady kasle a tam sa neda pomoct. potom sa to pracne musi preucat!ale ako sa vravi kazdy si je strojcom vlastneho nestastia! Beeee
mimochodom .... tych skol ktore naozaj stoja za to je velmi malo a nie je nad stahovanie nahravok od ucha
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.