Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. Apríl , 2024, 18:51:17
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: hudobné audio.. a videoškoly  (Prečítané 86182 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 15. Marec , 2006, 22:21:01 »

Zakky - Dorian má v tomto naozaj pravdu, počúvaj ho. Kam si sa ty dostal so samostatným cvičením, aké sú výsledky tvojich osobných skúseností??
Na začiatku je učitež vežmi dôležitý - ak si niekto myslí, že základy zvládne sám, musí mať naozaj dobré inštrukcie, ako na to. To znamená rady, literatúru, video a audio. Aj tam sa môže stať, že nejaký krok vo vzdelaní môže chýbať a už sa niečo naučí zle. Treba si všetko overiť, najlepší je na to dobrý učitež, v danej problematike skúsený.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 15. Marec , 2006, 22:34:30 »

Ale prosimta a kam sa dostal napr. nejaky dorianov ziak?? Myslim ze sa dost zaujimam o gitaristov tak by som o nejakom velkom uspechu vedel. A furt budem tvrdit ze ked clovek chce nauci sa aj sam, ked nechodi s klapkami na ociach a usiach tak toho pochyti dost vela aj bez ucitela. A oto viac v dnesnej dobe ked je internet plny vseliakych lekcii videii a podobne. A v konecnom dosledku ani netuzim potom aby bola moja hra dokonala. Vela uspesnych a uznavanych gitaristov ma tolko zlozvykov ze az a mozno prave aj preto su tam kde su dnes. Raz som cital od mojho oblubenca Nuna Bettencourta ze gitarista by mal robit hlavne po svojom :)
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #32 kedy: 15. Marec , 2006, 22:40:03 »

Lenze ako to chces robit posvojom, ked si tymto postojom tie klapky nasadzujes?!?!?!?!?!?!? Fuuha zíram
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 15. Marec , 2006, 22:46:19 »

a preco to mam tie klapky to mi vysvetli teda :) myslis henten Nunov vyrok?? to povedal on a nie ja, len som tym chcel poukazat na to ze aj taky gitarista to dotiahol dalej ako dost vela premudrelych a premakanych gitaristov

Naposledy upravil zakky, : 15.03.2006 o 22:50
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 15. Marec , 2006, 23:00:20 »

Zakky - kam sa chceš dostať na Slovensku??? Ide o to, čo sa kto naučí a je schopný aj prípadne zúročiť.
Určite tí známi a slávni gitaristi nie sú tam kde sú kvôli svojim zlozvykom. :) Iné to bolo v minulosti, kde si elektrická gitara hžadala svoje miesto medzi inými nástrojmi a každý druhý gitarista, ktorý keďže priniesol iný prvok, tak bol priekopnícky. Teraz je aj elektrická gitara nástroj ako každý iný, hra sa zdokonalila a kto chce byť dobrý, musí na sebe makať a najlepšie vychytanými a vychodenými chodníčkami, bez chýb, ktoré robili gitaristi v minulosti. Samozrejme výsledná je hudba. Ale na to niečo dobre zahrať (nmyslím na techniku jednoduchší žáner) treba aj niečo vedieť.
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 15. Marec , 2006, 23:01:38 »

Zakky- Si zober od kedy uci dorian. Dovolim si tvrdit, ze aj ked to neni moc dlho ma uz zopar ludi s ktorymi keby si si zahral, tak by si asi nemal z toho zly pocit veru a mozno by si aj kukal :) A k tym videoskolam, zasa by som zopakoval len to, co tu uz viac krat povedane bolo. Fakt len inspiracia...nic viac. Vela ludi si najde vlastny styl, si zober kolko ludi sa naucilo cudzi jazyk ako samoukovia a kolko v jazykovych skolach. A teraz predsa nebudem hovorit, ze jazykovky su blbost, ked si mozem kupit knizku a viem to ...Žmurk
Zaznamenané

izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #36 kedy: 15. Marec , 2006, 23:04:24 »

Za 1. Ja si myslim ze praveze nejde o to aby som spravne drzal trso a mal spravny ton. Ked sa niekto gitare venuje dostatocne tak si najde svoje drzanie svoj ton.

Za 2. A furt budem tvrdit ze ked clovek chce nauci sa aj sam, ked nechodi s klapkami na ociach a usiach tak toho pochyti dost vela aj bez ucitela.

Za 3.Raz som cital od mojho oblubenca Nuna Bettencourta ze gitarista by mal robit hlavne po svojom.

Za 4. ...myslis henten Nunov vyrok?? to povedal on a nie ja.


Mas vela protichodnych a alibistickych vyrokov. Mas nejaky zly zazitko zo skoly? (bez urazky) :woohoo:

A zaposledne: Ale prosimta a kam sa dostal napr. nejaky dorianov ziak?? Myslim ze sa dost zaujimam o gitaristov tak by som o nejakom velkom uspechu vedel.  - Myslym, ze to je aj otazka stastia a dalsej tvrdej makacky na sebe (nie len technickej ale hlavne vyrazovej). Dobry ucitel ta na to pripravi a pre ziaka je to len zaciatok. Ako sa hovori stastie praje pripravenym. A hladat x-rokov zaklady, ktore ti ucitel poskytne sa mi zda zbytocne plytvanie a nakoniec sa aj tak vratis na zaciatok. Ale aj to je cesta, ale da sa ist aj kratsou, ale s obetami, a to nie kazdy vydrzi. Žmurk
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #37 kedy: 15. Marec , 2006, 23:09:28 »

imho kto chce a snazi sa , sa nauci, ci s ucitelom, ci bez neho. ale kazdopadne sa skor ci neskor dostane k tomu ze konzultuje a bavi sa o tom s muzikantami, ktori toho uz viac preskakali ....
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 15. Marec , 2006, 23:10:33 »

zakky napísal:
Citácia
Tiez nevravim ze je zle chodit k ucitelovy ale myslim ze ten by mal nieco naznacit a uz to nechat na ziaka aby to uz dotiahol sam :)



myslim ze som netvrdil ze je iba cesla toho ze chalani serte na ucitelov a ucte sa sami, len vravim ze to nieje nutna podmienka toho aby som vedel hrat na gitaru

Naposledy upravil zakky, : 15.03.2006 o 23:13
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #39 kedy: 15. Marec , 2006, 23:15:49 »

Nakoniec budes mozno znamy prave tvojimi nazormi  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 15. Marec , 2006, 23:16:29 »

izi napísal:
Citácia
Za 1. Ja si myslim ze praveze nejde o to aby som spravne drzal trso a mal spravny ton. Ked sa niekto gitare venuje dostatocne tak si najde svoje drzanie svoj ton.

Za 2. A furt budem tvrdit ze ked clovek chce nauci sa aj sam, ked nechodi s klapkami na ociach a usiach tak toho pochyti dost vela aj bez ucitela.

Za 3.Raz som cital od mojho oblubenca Nuna Bettencourta ze gitarista by mal robit hlavne po svojom.

Za 4. ...myslis henten Nunov vyrok?? to povedal on a nie ja.


Mas vela protichodnych a alibistickych vyrokov. Mas nejaky zly zazitko zo skoly? (bez urazky) :woohoo:

A zaposledne: Ale prosimta a kam sa dostal napr. nejaky dorianov ziak?? Myslim ze sa dost zaujimam o gitaristov tak by som o nejakom velkom uspechu vedel.  - Myslym, ze to je aj otazka stastia a dalsej tvrdej makacky na sebe (nie len technickej ale hlavne vyrazovej). Dobry ucitel ta na to pripravi a pre ziaka je to len zaciatok. Ako sa hovori stastie praje pripravenym. A hladat x-rokov zaklady, ktore ti ucitel poskytne sa mi zda zbytocne plytvanie a nakoniec sa aj tak vratis na zaciatok. Ale aj to je cesta, ale da sa ist aj kratsou, ale s obetami, a to nie kazdy vydrzi. Žmurk


a zase je to tu, myslis ze ked vidis ze auta jazdia po ceste tak kedze som este nebol v autoskole tak pojdem stym autom na chodnik a vsetkych pozrazam??? myslim ze tak je to aj s gitarou.

a traumu zo skoly nemam ale sam viem ze vsetko sa aj tak musi clovek naucit sam a ci uz v skole alebo sam je len na tom jedincovy
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #41 kedy: 15. Marec , 2006, 23:19:08 »

No to je ako ta scena z toho filmu, ze ucitel ti ukaze dvere, ale prejst nimi musis sam )
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #42 kedy: 15. Marec , 2006, 23:21:44 »

martinlm: nepozeras vela filmov s kung fu tematikou ? Žmurk
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #43 kedy: 15. Marec , 2006, 23:22:18 »

Len aby to prezili ti v tom aute. A s tym druhym mas pravdu, skola by ti mala dat zaklady, na ktorych mozes stavat.
Zaznamenané
arpo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 162


« Odpoveď #44 kedy: 15. Marec , 2006, 23:27:25 »

ze ton nie je dolezity?? Neser ma! je len dobry ton a zly ton, ziadny vlastny nie je...

Naposledy upravil arpo, : 15.03.2006 o 23:31
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.