Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 05:46:45
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kamil Greben  (Prečítané 59729 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #105 kedy: 15. November , 2014, 14:47:33 »

ak staci malo a uleti Ti na SG ci LP hlava, je to konstrukcna chyba ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #106 kedy: 15. November , 2014, 14:49:57 »

ak staci malo a uleti Ti na SG ci LP hlava, je to konstrukcna chyba ?

A co potom take lutny, ktore maju mnohe kolme zalomenie hlavy? Aj tym by mal Greben odstranit chyby. Bavím sa skvele

A btw., Grebenove Les Pauly nemaju zalomenu hlavu? Ci maju aspon teda krk z javora? Lebo ak nie a maju z mahagonu a nemaju aspon volute, tiez su chybne. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 15. November , 2014, 14:55:30 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #107 kedy: 15. November , 2014, 15:03:30 »

ako ja nechcem obhajovat niekoho reci a dokonca ani Grebenovu pracu az tak dobre nepoznam. faktom ale je, ze ozaj sa da vymenovat par veci, ktore mohli pred tymi rokmi vymysliet chytrejsie... zapakujes nadoraz dole a naspat a gitara total rozladena... vybendujes strunu o pol ton, ostatne struny Ti o stvrt ton klesnu... to len o Strakaci... a dalo by sa menovat na hocijakej gitare, ake ma konstrukcne ... nenazval by som vady, skorej muchy :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #108 kedy: 15. November , 2014, 15:08:15 »

inak sa tam Greben odvolava na Fedora F. on  mal svojho casu obdobie, ked sa vyrobe venoval docela intenzivne a mal tam take obdobie, ked razil teoriu dvoch vyztuzi v krku rovnobezne vedla seba. par takych gitar aj vyrobil, dva sroby sponovaku na hlave ci u tela vyzerali jak dekel do ponorky :) zmyslom malo byt eliminacia moznosti dostat sa krku do vrtule. lebo keby nejaka vrtula chcela nastat, tak dvoma vyztuzami sa to da zase dorovnat... cize toto je presne priklad "konstrukcnej chyby"... samozrejme v praxi vrtulovy problem neni az taky vypukly a aj Fedor sa nakoniec vratil k beznej jednej vyztuzi... :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #109 kedy: 15. November , 2014, 16:18:55 »

tak teraz sa skor davaju uhlikove vyztuze ku klasickej na spevnenie krku samotneho a eliminacie krutenia krku
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #110 kedy: 15. November , 2014, 22:02:57 »

ako ja nechcem obhajovat niekoho reci a dokonca ani Grebenovu pracu az tak dobre nepoznam. faktom ale je, ze ozaj sa da vymenovat par veci, ktore mohli pred tymi rokmi vymysliet chytrejsie... zapakujes nadoraz dole a naspat a gitara total rozladena... vybendujes strunu o pol ton, ostatne struny Ti o stvrt ton klesnu... to len o Strakaci... a dalo by sa menovat na hocijakej gitare, ake ma konstrukcne ... nenazval by som vady, skorej muchy :)

Ako jasne, len si uvedom, ze tieto "muchy" postupne vyplavali na povrch az neskor. V 50tych rokoch na Stratoch moc divebomby hraci nerobili vzhladom na to, co sa vtedy hralo. Pokial viem - prvy, kto zacal v tomto na Straty picovat, bol az Hendrix.

Takisto trebars Gibson Les Pauly boli gitary prvotne konstruovane pre jazzmanov (vid tvar a proporcie tela, menzuru atd.) a si vezmi ake su to nadcasove konstrukcie, ked bez zmien pretrvali dodnes 60 rokov a tesili sa a dodnes tesia oblube v takom mnozstve zanrov.

Cize presne ano, muchy alebo konstrukcne nedostatky z dnesneho pohladu - ako pises. Ale nazyvat to chybami, co ja viem... :)
« Posledná zmena: 15. November , 2014, 22:03:49 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #111 kedy: 16. November , 2014, 10:49:49 »

...Cize presne ano, muchy alebo konstrukcne nedostatky z dnesneho pohladu - ako pises. Ale nazyvat to chybami, co ja viem... :)
Definuj rozdiel medzi nedostatkom a chybou.

Poznám Kamila osobne, tak viem, že je to seriózny človek, nie som odborník na gitary, ale mám dojem, že tie jeho sú celkom dobré. Myslím, že s tými nedostatkami sa trochu nešťastne vyjadril. Verím, že keby tie pôvodné konštrukčné chyby presnejšie konkretizoval, tak by ste s ním viacerí súhlasili.
Trochu osobného marketingu: Keď som sa rozhodol vyrobiť "najlepšie" kvákadlo, tak som začal zbieraním nedostatkov rôznych pedálov a potom som v tom mojom všetky skrátka vynechal. Mám dojem, že niečo teké chcel Kamil povedať.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #112 kedy: 16. November , 2014, 11:49:00 »

Andrej.. ako clovek, ktory nie je hudobnik, ako mozes povedat 'podla mna su tie jeho gitary dobre'? to nema nejaku vypovednu hodnotu resp hovori to 'Kamil je kamarat, tak tie jeho nastroje budu urcite super'...
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #113 kedy: 16. November , 2014, 11:51:02 »

Definuj rozdiel medzi nedostatkom a chybou.

Pisal som nedostatky z dnesneho pohladu. Vtedy, ked tie gitary boli dizajnovane, to este za nedostatky povazovane nebolo vzhladom na iny styl hry, ine struny atd. Proste v 50tych alebo zaciatkom 60tych rokov sa na Stratoch robili vibrata len decentne (asi ako na Bigsby vibratach) a teda mozne nasledne rozladenie asi moc gitaristov netrapilo. Toto zacalo v podstate az Hendrixom.

Za chybu by som skor povazoval napr. slaby spoj krku a tela na uplne prvych SGckach atd, co sposobovalo okrem velkej citlivosti a zranitelnosti aj problemy s ladenim a riadnu nestabilitu krku. Gibson to sam postupne upravil. U napr. Les Paulov alebo ES335 podobnu chybu neviem najst. :)


« Posledná zmena: 16. November , 2014, 11:54:24 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #114 kedy: 16. November , 2014, 13:33:29 »

Andrej.. ako clovek, ktory nie je hudobnik, ako mozes povedat 'podla mna su tie jeho gitary dobre'? to nema nejaku vypovednu hodnotu resp hovori to 'Kamil je kamarat, tak tie jeho nastroje budu urcite super'...

ja mam pocit, ze Andrej cele roky fungoval ako basgitarista v nie neznamej kapele...
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #115 kedy: 16. November , 2014, 13:37:15 »

Dovolím si aj ja pár poznámok.
1, V roku 2007 som si došetril na môj prvý "seriózny nástroj". Chcel som kvalitný jazz bass, mal som presnú predstavu o tom, čo chcem a z čoho to chcem. Fender som zavrhol, v obchodoch aj tak nemali ani jeden ktorý by mi aspoň trochu sadol a objednávať naslepo som nechcel. Rozhodol som sa osloviť nejakého slovenského výrobcu a poznal som vtedy iba dvoch. Grebeňa a Sivčáka. Keďže je Grebeň v BA, padla voľba na jeho nástroj. Poslal som mu moju predstavu s konkrétnymi prvkami a materiálmi s tým, že ho prosím o zaslanie predbežnej cenovej ponuky. Odpísal mi, že jazz bass mi nespraví, lebo už nekopíruje nástroje - robí iba vlastné modely. Trochu ma to zaskočilo, lebo som týždeň predtým držal v rukách Yxov Precision, ale akceptoval som to. Dalo sa to pochopiť. Čo ma ale nasralo, o pol roka neskôr sa basák kapely Vetroplach pochválil novučičkým Precisionom z Kamilovej dielne! Jemu kópiu spravil, mne kategoricky odmietol. Divné, jedine že by boli dobrí kamoši a chalanisko ho ukecal...Oslovil som Ruda, navštívil ho a mám parádny jazz bass na ktorý nedám dopustiť a s odstupom času som veľmi rád, že to dopadlo práve takto
2, Môj učiteľ chcel od Kamila 5strunovku atypického tvaru, s 27 pražcami. Dal zálohu a potom to začalo. Prečo nechceš 4ku? Na čo ti je 5ka? Moderní basáci už nehrajú na 5ky lebo vedia čo je dobré...Na čo ti je 27 pražcov? Čo s tým preboha chceš hrať? A blablabla až sa kamoš nasral a objednávku zrušil. Kamil sa urazil a aby toho nebolo málo, ukecal aj Urbana aby kamošovi nikdy nezobral basu do servisu.


« Posledná zmena: 16. November , 2014, 13:38:21 od FakyGrobian » Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #116 kedy: 16. November , 2014, 13:42:45 »

Mimochodom mám Fender 55 Precision s dvomi kameňmi na kobylke a tá basa ladí perfektne. Kde urobil zlý ujo Leo chybu?
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #117 kedy: 16. November , 2014, 14:10:27 »

z nejakeho dovodu sa vo Fendri aj v Gibsone k samostatnym kamenom na kazdu strunu museli dopracovat. predpokladam, ze ich k tomu dohnal tlak zakaznikov, ktori s ladenim problem mali... ci ?
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #118 kedy: 16. November , 2014, 14:13:25 »

Wilkinson keeps his designs classic without being forced into “nostalgia corner” as he describes it—the phenomena of guitar players snubbing useful innovations in exchange for blind loyalty to Fender and Gibson designs.  According to Wilkinson, Leo Fender himself was a victim of this phenomenon. “In conversations I had with Leo,” Wilkinson says, “he could never understand why people held his early guitars in such reverence, when in his mind the [G&L] guitars he built before he died were far superior to his previous guitars. He couldn’t understand that he’d already created that nostalgia.”

http://www.premierguitar.com/articles/14638-builder-profile-trev-wilkinson

Nehadam se s vericimi fanatiky, protoze to nema smysl (nastesti uz me nemuzou upalit).
Akorat jsem chtel upozornit, ze zesmesnovani Grebena za pravdivy vyrok, je .... kazdy at si dosadi podle sveho svedomi a intelektualniho rozhledu.
Zaznamenané

FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #119 kedy: 16. November , 2014, 14:47:47 »

Ja ho nezosmiešňujem, iba som napísal svoju skúsenosť. Rastis, chcel som tým druhým príspevkom povedať iba toľko, že dva kamene na kobylke neznamenajú hneď zle ladiaci nástroj, to je všetko.
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 22 otázok.