Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 11:18:06
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Akustickí gitaristi  (Prečítané 24504 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #15 kedy: 24. November , 2005, 22:59:28 »

SWORDY:Rozsir si pohlad.Kedze pracu s internetom asi zvladas tak,ked niekoho nepoznas,necakaj kym ti to niekto naserviruje,ale si ho natukaj do vyhladavaca.Niet nad vlastnu skusenost:) http://www.fenderplayersclub.com/artists_lounge/hall_of_legends/tedesco.htm http://www.artistdirect.com/nad/music/artist/listenwatch/0,,500527,00.html#artist_name
Zaznamenané

Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 24. November , 2005, 23:11:29 »

odpadol som s koncertu co mal Pako /Al dimeola /McLaughlina Neviem jak sa to volalo ale to je pecka vazna Mam to doma nahrate a jeden cas som na tom fical dost dlho
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #17 kedy: 24. November , 2005, 23:26:34 »

....veru...to je velka nakladacka....:)
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 25. November , 2005, 00:12:06 »

pitu- dobre, nadavaj mi do trapkov, si myslis, ze som tie mena nedal do vyhladavaca? Teraz som myslel na to, ze ked niekto da gitaristu tak napise, ze preco a zaco. Zaujimave ze niektori to tak robia. A ked je forum, tak sa mao nich aj kecat, nie len vypisat, zoznam. Ak niekoho obtazuje napisat niekolko slov, (ty si napisal,dakujem) tak za taky prispevok dakujem. A to si aj sam mozem natukat do googla , ze ""acustic guitar"" a vyhodi mi to milion mien, ale sme predsa na FORE a tak rozpravam, nie? Co by sa stalo keby ste napisali take prispevky aspon ako ten pituov, alebo HotRodov? Ale prepacte, ze chcem povas, aby ste namahali svoje gitarove prstiky... Ach jaj,zasa dalsia znechutena tema...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 25. November , 2005, 00:17:30 »

A rypnem si aj ja :). Ak niekto napisa, ""...kua, ten Meola je bohovy !..."", kto ma preboha ziveho cakat, ze niekto bude na to meno cumet, ako Jelen ?? Jasne, nikto nepadol z neba nabuchany informaciami. Vlastne uz Imbus nam to niekolko krat predviedol :). (Uz druhy Dorianov ziak Žmurk ). Ale ne, sorry... :).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 25. November , 2005, 00:24:11 »

No a nech len netlacham do vetra, hodim aj ja nejake meno, aj ked v akustickych gitaristoch sa takmer vobec neorientujem. Ralph Towner hraval v 70-tych rokoch s kapelou Solstice. Hral na 12-ku akustiku a na klavir. Hrali veeeelmi pohodovy vzdusny jazz. Nehral ziadne virtuozity, ale jeho hra bola aspon pre mna dost zaujimava a originalna. V neskorsich obdobiach hraval s kapelou Oregon, kde hral predovsetkym (alebo iba ? ) na klavir. V oboch kapelach bol ustrednou postavou. www.ralphtowner.com
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 25. November , 2005, 00:26:56 »

Do prdele, mne nejde o Meolu, poznam ho celkom dobre, mne ide o tie prispevky. Uz ma nebavi sa doprosovat o vase ctene nazory, aby ste ma potom poslali do riti a mali za K....A. Ja sa mozem na taku robotu vykaslat. Vyborne pani gitaristi, tolko arogancie. (zasa dalsi zbytocny prispevok, lebo sa spravate arogantne a namyslene)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 25. November , 2005, 00:33:53 »

swordy - jedine meno bez vysvetlenia hodil Jimi, to si este reagoval s usmevom. Dalsie meno bolo Meola a vtedy si sa rozcertil. Povedz synu, o co ide ? Neboj, mne to mozes povedat Žmurk.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 25. November , 2005, 00:40:12 »

Celkovo sa mi ale zda, ze v poslednom case je tu tak 20% prispevkov len o vzajomnom napominani a zbytocnom prekarani sa. K veci pani :). Z akustickych gitaristov mam velmi rad Jana Akkermana, ktory hral v kapele Focus a potom so vselikym moznym a od konca 70tych sa vydal na solovu drahu. Jeho akusticka hra pomerne silno vychadza zo stredovekej (renesancnej) a skorobarokovej hudby a casto hra na lutne aj. Bol to sice viac elektricky gitarista, ale jeho akusticku hru povazujem za brilantnu. Samozrejme okrem neho aj vyssiespomenutych, ale tohto som spomenul naschval, kedze je menej znemy. Dalej odporucam prveho gitaristu z Genesis - Anthony Phillipsa, jeho solovu tvorbu, ktora tiez dost vychadzala z anglickeho folku a stredovekej hudby.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 25. November , 2005, 00:41:42 »

postrehol si tam jeho nazor?Huh! ja nie a urcite potom dojdu dalsi a napisu: Juan Serrano je super...., Potom dojde dalsi a povie : ja nemozem z Bariosa Mangoreho... Kurnik povymazavaj tieto prispevky moje , lebo uz sa 100. kret opakujem, NAAAAAZOR. AHA NA PROGROCKAAACA, ON TO POCHOPIL
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 25. November , 2005, 01:36:22 »

Tak ešte raz sem dávam ten istý príspevok: Paca mám vežmi rád, jeho videá žeriem. Acoustic Anthology od Al di Meolu je vežmi pekný akustický album. Namakaní sú francúzski cigáni Rosenberg, Lagrene a ďalší - hrajú štýl Django Rainhardta. A nemôžem zabudnúť Tommy Emmanuela - ten má strašne premakanú techniku pravej ruky s náprstkom na palci a krásne skladbičky pre jednu akustickú gitaru. Nahradí celé kapelu. :) Neuveritežný je Bryan Sutton - vychádza z bluegrassu, má strašne drtivú techniku a hrá krásne. Párkrát už získal Grammy za najlepšieho bluegrassového gitaristu, ale hrá na akustike všetko. Keď na toto swordy napíše, že nikto nič nenapíše o tých gitaristoch, tak už neviem. Swordy miesto zbytočného rozčužovania sa radšej na toho gitaristu, ktorý ťa zaujal, opýtaj, lebo mám pocit, že si sa sem došiel len hádať.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 25. November , 2005, 09:38:54 »

:)) Ja som dal vyhladavat ""Meola"" na stranke a nic nenaslo. Kto by si bol pomyslel, ze bude napisany ako ""Meolu"". Cize som tiez pozeral, ze nikto o nom nic nenapisal :) A akustickych gitaristoch sa neorientujem, pacia sa mi akusticke gitary na Opeth - Damnation alebo Oldfieldovom Guitars.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 25. November , 2005, 11:06:35 »

Citácia
Originally posted by rastis Ralph Towner
Citácia
Asi 5 a viac rokov naspet som bol na koncerte. Normalne prisiel do posratych levic. Som kukal ci mi nahodou nej..e. Hral sam na akustike, ktoru mal pichnutu do racku s neuveritelnym mnozstvom "svetielkujucich" zariadeni..... vysledkom bol ocarujuco cisty, prirodzeny zvuk.... veeeelmi velka parada... keby som mohol, zozeriem ho :)
Zaznamenané

max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #28 kedy: 25. November , 2005, 12:35:56 »

Ja len tak na okraj k vyhladavaniu.Ja googlujem skoro vsetko co potrebujem vyhladat, ale je dobre si premysliet co napisat do okienka. Ked tam clovek capne len jedno meno tak dostane tisice az desat tisice odkazov a to je podla mna to iste ako ziaden, moze sa stat ze prvych par bude o niecom uplne inom a akurvat to cloveka znechuti. Pouzivanie uvodzoviek, plus a minus znamienok & viac slov moze znacne zuzit pocet stranok a zvysit sancu ze rychlo najdem to co skutocne chcem. Ked sa bavime o hudobnikoch, myslim ze najlepsi zdroj informacii je obycajne ich webstranka (alebo fan club stranka. Odporucam aj www.vh1.com. Po natukani mena do vyhladavaca je zvycajne najdenych slusne mnozstvo informacii, bio, diskografia a obcas aj ukazky z albumov. Je vsak fakt ze niekedy nie su informacie aktualizovane, co sa da pochopit pri tak obrovskej databaze. Popritom forum je forum a ako take sluzi aj na vymenu informacii, to znamena ze informacie sem treba davat. Ked pisem o niecom co pokladam za vseobne zname tak nebudem zatazovat. Ak sa niekto spyta, tak mu 1. odpoviem 2.nechce sa mi vela pisat, dam mu odkaz kde to najst ale medzi 1 a 2 by mal byt dost velky odstup. Ufff, to som toho navalal, co. Tak uz dost. :wink
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 25. November , 2005, 13:17:44 »

pitu-myslis Ivana Rosenberga? on hra ale na dobro nie? Ale naozaj prijemna hudba. Ja uz dlhsie zhanam nejakych gitaristov, taka nejaka dynamicka, rytmicka a zaroven melodicka hudba, podobnych Laughlinovi.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.