Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 04:16:39
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Re:MXR D+  (Prečítané 3088 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 25. November , 2005, 11:26:50 »

Zacni tym, ze skontrolujes napajaci zdroj. Dalej by som vyskusal IO (asi tam bude nejaky operacny zosilnovac, ten mozes otestovat ako sumator, ci co, staci na to multimeter), tranzistory (niektore multimetre tuto funkciu maju). Viac mi nenapadne, nevenujem sa tomu. Teda je vela sposobov, idealny by bol osciloskop. A ta ledka je zapojena ako? Asi cez rezistor na napajaci zdroj nie? Daj sem presne tu schemu, link, prezeral som to a zdalo sa mi, ze su tam dve, a mozno nieco vymyslime.
Zaznamenané

tibi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 102


« Odpoveď #1 kedy: 25. November , 2005, 12:09:23 »

Takze je tam operak LM 741 a neviem ako ho otestovat... neviem ako tento rok sa to ay budeme ucit na skole toto je na projekt schema plosak :) diagram ak ste niekto tento efekt robili tak mi pls napiste akz ma zvuk :) dik lebo mam Ibanez DS7 ale je to hroza a chcem sa opytat ci tento ma lepsi zvuk :) dik za rady
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 25. November , 2005, 12:38:38 »

To s tym sumatorom bol mozno trochu hlod :) Hlavne treba brat ohlad na to, ze efektova krabicka je len nepodstatna cast celeho zvukoveho retazca. Cize necakaj, ze lepsia krabicka znamena super zvuk. Zapojenie tohto MXR je velmi jednoduche, urcite to nebude zniet lepsie ako ten Ibanez. Nechapem, ako to moze byt Distrotion, ked to ma len jeden zosilnovaci stupen. Je to asi skor vhodnejsie na ""dokrmenie"" lampoveho zosilnovaca. _____ Prave som pozrel ten LM741, je to skutocne smiesne, je tam len jeden operacny zosilnovac. V takom Marshall Shredmaster, ktory ma ako take skreslenie, rovnako aj v tom DS7 je ich daleko viac. Toto je pedal na blues, mozno na dokrmenie toho lampoveho aparatu. (proti comu vsak svedcia diody na vystupe, ktore signal skreslia). Toto si podla mna vybral nie moc vhodne zapojenie. Zasa podla toho, co ocakavas.
Zaznamenané

dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« Odpoveď #3 kedy: 25. November , 2005, 16:13:14 »

Mam ten MXR Distortion Plus,aj DOD Overdrive 250 postaveny z tej istej web stranky.Su to vlastne vežmi podobne zapojenia.Použil som čipy JRC 741.Mne funguje všetko OK. Neprispajkoval si ten čip opačne?Neprehrial si ho pri spajkovani?Skús ho vymeniť(novy napr.UA741 stoji 14,-Sk)a použi radšej objimku na IO.A ešte záleží či si to správne prispájkoval k prepínaču.Ktorý prepínač si použil?Ja som ten originál 9 PIN prepínač nezohnal. Je to ťažko takto na diažku radiť,keď to nemám pred sebou.
Zaznamenané
tibi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 102


« Odpoveď #4 kedy: 25. November , 2005, 21:57:14 »

Takto prispajkoval som ho podla toho diagramu a ide o to ze mi vsetky suciastky vysli tak ze boli s tej nevyleptanej casti akurat ten LM 741 som musel dat s tej strany vyleptanej lebo inak to nevychadzalo neprehrial som ho ...lebo mam na to tu paticu ci jak sa to vola. ale ked som ho zapojil do reprakov isiel brum a mrtne rychlo sa ten 741 zahrial na dost vysoku teplotu tak som to vypol takze som ho mozno odpalil Smútim .... prepinas com pozul taky co prepina klasicky dve polohy na jedno stlacenie prepne polohu... t.j. vsetky tri riadky zlava stredu prepne do prava stredu chapes... a neviem si uz rady ci som takz loser alebo co lebo chodim na elektrotechnicku a na praxi spravim secko ok podla schemi ale taketo vlastne veci mi vobec nejdu ... Smútim
Zaznamenané
tibi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 102


« Odpoveď #5 kedy: 25. November , 2005, 22:00:24 »

a este jedna otazocka ako ti ten efekt hra aky ma zvuk?a v porovnani s tym DOD 250 je tam velky rozdiel v zvuku lebo chemi su fakt velmi podobne..
Zaznamenané
dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« Odpoveď #6 kedy: 26. November , 2005, 13:11:47 »

Citácia
Originally posted by tibi a este jedna otazocka ako ti ten efekt hra aky ma zvuk?a v porovnani s tym DOD 250 je tam velky rozdiel v zvuku lebo chemi su fakt velmi podobne..
tibi:poslal som Ti súkromnu správu.

Naposledy upravil dulla, : 29.11.2005 o 16:03
Zaznamenané
tibi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 102


« Odpoveď #7 kedy: 30. November , 2005, 22:11:04 »

nic mi nedoslo Smútim
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.