Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 07:21:56
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitara na Heavy/Thrash metal  (Prečítané 17697 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 26. November , 2005, 00:02:02 »

Chcem poradit. Planujem si kupit novu gitaru. Kedze mam rad heavy a thrash tak urcite sipka a musi mat 24 prazcov, floyd rose a 2xHum. Bohuzial nic take na trhu som nenasiel.... ESP ..v muzikeri som nic poriadne nevidel... Uvazoval som nad Jackson RR3 a pod...pekna asymetricka sipka ale ma iba 22 prazcov... ina vyhovuje vo vsetkom.... viete este aj o niecom inom?
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 26. November , 2005, 00:41:18 »

pozri jackson, to su metlacke gitary. A tvoje poziadavky myslim ze splna kazda druha ich gitara :) teda tie sipkove
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #2 kedy: 26. November , 2005, 01:20:31 »

Kup si Rhoadsa od Jacksonu.Mam ju ja aj nas druhy gitarista a su uzasne!Presne na tvoj styl.Ta gitara je stelesnenie thrash metalu!!!
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 26. November , 2005, 13:21:32 »

Ved Rhoads nehral thrash, ci ano ? :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 26. November , 2005, 14:12:49 »

Citácia
Originally posted by Astaroth777 ...a musi mat 24 prazcov, floyd rose...
Co sa tyka 24 prazcov, tak osobne poznam tak percento zo vsetkych gitaristov, nie len thrashovych, co to vyuziju. Floyd Rose pouzivas ? Neviem, co a ako hras, preto sa pytam... Inak Jackson je dobra volba, robia nastroje vo viacerych cenovych hladinach a vsade su hodne svojej ceny.
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 26. November , 2005, 15:24:11 »

ale rastis, chapes...image musi byt. Predsa nepojde hrat thrash s LesPaulom :cool:
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 26. November , 2005, 15:27:29 »

Sak pohoda, Jacksony su dobre gitry, jedna s frajerskou stoporenou hokejkou dohora mi akurat visi za chrbtom. Ja len na tie prasce som sa pytal...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 26. November , 2005, 15:33:39 »

No problem je prave v tom ze Rhoads ma 22 prazcov a ja xcem 24... viem ze sa to moc nepouziva ale predsa obcas... napriklad ked hram solo od Judas Priest - one shot glory alebo nejaky Gamma ray, viete je to blbe ked si daco nemozete zahrat kvoly tomu ze vam chybaju 2 prazce... co sa tyka Floyd Rosu tak ho vyuzivam velmi casto ci vo veciach ktore hravam od inych kapiel ale aj vo vlastnych solach... mozno je to aj tym ze som ovplyvneny Manowarom a Children Of Bodom a Vaiom... takze teraz nevim... neexistuje verzia Rhoadsu s 24 prazcami...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 26. November , 2005, 15:44:30 »

Klikni na obrazok a opocitaj, ci Ti prazcov bude stacit...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 26. November , 2005, 16:17:20 »

jojo o tejto viem .... to ej asi jedina moja moznost... dokonale by to bolo keby bola este asymetricka... ale to neva
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 01. December , 2005, 09:39:20 »

no ale netreba zabudat ze ak mas 24 prazcov, tak sa ti posunie krkovy humbucker blizsieku kobylke takze nebude na tom spravnom mieste a nebude mat tak typicky zvuk predneho HB. Hovoril o tom aj Steve Morse raz asi tak ze ked si dal do pomeru ze ci chce radsej lepsi zvuk alebo 24prazcov ktore pouzije fakt len obcas hned mu vyslo ze je to lepsie s 22oma. Neviem ako dlho hras na gitaru, ja ked som si kupoval gitaru tak tiez musela mat 24prazcov :) ale myslim ze to je zbytocne pretoze raz ta aj tak prestane bavit hrat sola presne ako su v songoch a uz ta to ze tam hra niekto 24ku trapit nebude. A este posledna vec :) podla mna sa na tych poslednich prazcoch hra aj tak na pikachu. neviem preco ale mne to furt nevychadza pre 24prazcov Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 01. December , 2005, 10:28:37 »

zakky napísal:
Citácia
...no ale netreba zabudat ze ak mas 24 prazcov, tak sa ti posunie krkovy humbucker blizsieku kobylke takze nebude na tom spravnom mieste a nebude mat tak typicky zvuk predneho HB...


Hej, toto je svata pravda.

Naposledy upravil rastis, : 01.12.2005 o 10:29
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 01. December , 2005, 16:39:04 »

ja hram tiez aj thrash a hram to na LesPaule, ono to je asi aj v podstate jedno (pokial to neni jazzova gitara, zamerana na cisty zvuk) tenke hmatniky koli rychlim behom, silne snimace koli zvuku,... ked si clovek uvedomi, ze aj arpeigia idu aj na klasickej gitare tak isto aj rychle behy, snimace sa daju prakticky hocikde vymenit, a zvuk dreva je ajtak prekrity distortionom, takze podla mna najviac ajtak zalezi od vkusu...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 01. December , 2005, 16:55:45 »

Les Pauly povazujem osobne za jedni z najuniverzalnejsich nastrojov, ale inak suhlasim so Swordym - na thrash nemusia byt hokejky pre specialny zvuk, ale vzhlad :).
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #14 kedy: 01. December , 2005, 18:43:23 »

no rychly krk nemusi byt na zavadu...najma v tomto style

vyhodu 24 prazcov vidim najma v tom ze sa mi lahsie hra okolo 20. teho ako ked hmatnik konci na 22.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.