Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 11:18:12
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cort X-2  (Prečítané 6424 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« kedy: 26. November , 2005, 10:28:30 »

neviem ci sa to tu uz preberalo, prichadzaju vianoce, a ak este za mesiac nieco nasetrim, tak idem kupovat asi tuto gitaru, co myslite, oplati sa? (stoji cca okolo 9 000,- ) necakam, ze to bude gitara ktora bude na cely zivot, ale zo par rockov by mohla :) na co si mam dat pozor pri jej kupe, a davam sem aj specifikacie, ak by ste sa pozreli, co tam okolo dreva apod. veci, bol by som rad, takze nazory... Mam na nu zalusk uz od minuleho roku, ale uz sa konecne moje financie blizia k urovni, kedy to mozem zrealizovat. k dostaniu je aj lacnejsi model x-2 (2xHB, bez zamkov), ale ten ma snimace powersound, ktore som pocul na lacnych ibanezkach GIO a zlakol som sa... tak radsej zvolim tento model, kedze ma este aj zamky... ...takze toto su blizsie specifikacie, pomozete mi prosim? :razz: X series ------------------------------------------------ MODEL X-6 BODY Basswood NECK Maple FINGERBOARD Rosewood CONSTRUCTION Bolt-on SCALE 25 1/2\"\" FRET 24 / Jumbo PICKUP MightyMite MMHG-MMS-MMHG (H-S-H) Tuners Die cast BRIDGE Double locking CONTROLS 1vol, 1tone (w/ push pull), 5way s/w HARDWARE BK Color BK, GM, CBS diky moc.

Naposledy upravil jolan, : 01.12.2005 o 17:44
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 26. November , 2005, 11:25:14 »

Skusim to zhrnut v kratkosti (podla mojich skusenostiach s firmou Cort). Na gitare CortX6 som uz parkrat hral. Vsetko je na nej v pohode. Zvukovo je to podobne Ibanezu aj vdaka lipovemu telu. Ale cena je 1/2 z Ibanezu. Za 9tisic nezozenies lepsiu gitaru. Tod moj nazor.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #2 kedy: 26. November , 2005, 12:25:42 »

za 9000 by to mohlo byt uplne dobre. podla mna dobry vyber.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 26. November , 2005, 14:06:42 »

Jo, a moj postreh je este taky, ze Floyd Rose na gitare jedine ak naozaj chces pakovat. Nie iba trochu obcas, ale naozaj. Pretoze Floyd Rose na gitare je starost, mat to nezamknute = permanentne rozladena gitara, mat to zamkunte = cela kapela sa musi ladit podla Teba a skratka starosti. Ak Ti praskne struna = nedohras na koncerte ani skladbu dokonca. Nechcem znechutovat, sam mam a pouzivam zamykaciu gitaru, ale zhodou okolnosti som mal teraz doma po sebe dva floydroreove Jacksony. Obaja nestastni majitelia chceli po mne vyriesit, aby sa to spravalo co najviac ako pevna kobylka, pretoze vlastne ani nepakuju a maju s tym iba problemy navyse... Inak co som drzal v ruke nejake Corty, boli to seriozne vyzerajuce nastroje. Lipa je pri tomto type gitar bezny material...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 26. November , 2005, 14:08:51 »

Citácia
Originally posted by jolan ...ale ten ma snimace powersound, ktore som pocul na lacnych ibanezkach GIO a zlakol som sa...
Toto vobec neries.
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #5 kedy: 26. November , 2005, 15:47:22 »

asi by som sa bal kupit gitaru s floydom za 9 litrov,ale dufam ze sa ti kupa vydari...za tu cenu to vyzera fajn
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #6 kedy: 30. November , 2005, 21:20:16 »

no tak nakoniec som si kupil ten zakladny model X-2 - mam ho v ciernej farbe... vyzera moc pekne, avsak namiesto zamkov ma taku pofidernu mechaniku, nejaky medziclanok medzi pevnou a floydom, videl som to aj na ibanezoch... moc pakovat nebudem som sa rozhodol, nikdy som to nepotreboval, a ked to clovek ako ja casto pouziva nevie kedy ma dost ha ha ha a kazi vysledny efekt a dobre naladenie gitary Žmurk
moje dojmy zatial su: povrchova uprava bezvadna, ani jediny skrabancek, navyse pekny tvar a secko okolo, snimace maju lacny zvuk avsak su zatial uplne ticho a konfiguraciuktora mi max. vyhovuje to je 2xHB a celkovo za tu cenu co to stalo 5 700 SK som asi na lepsej gitare v tejto cenovej nehral (ked beriem do uvahy napr. gitary stagg, kde gitary brneli pri cene okolo 6 000 na gitarach, tak ze sa to na vytavenom aparate nedalo pocuvat, squiery a ibanez gio GRX, ktora stoji nad 7000 a je to horsie od mojej...) :woohoo: Cprty maju vyborny pomer cena/vykon Popiskujem si

Naposledy upravil jolan, : 30.11.2005 o 21:26
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #7 kedy: 30. November , 2005, 21:52:25 »

sa mi zda ze som na nieco podobne hral...malo to jednozvratne tremolo a miesto zamok dake valceky na orechu...chlapik v hudobninach mi vravel,ze to je daky wilkinson ci co...ale ruku do ohna by som za to nedal

vie o tom niekto daco viac???

inac corty mam rad...gratulujem k novej laske...kepp rockin\'
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #8 kedy: 01. December , 2005, 00:32:58 »

na tej X-2 som hral.ma prijemny krk - sirku,hrubku,radius hmatnika.vse ok. len ako si aj Ty Jolan pisal-tie snimace zneli ozaj lacno,ale sak to je najmenej. vela uspechov s tou gitarou Žmurk
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 01. December , 2005, 00:47:53 »

Wilkinson tremolo je dobra vymyslenina, aby netrebalo zamykat struny a aby sa aj dalo pakovat bez rozladovania. Aby to pracovalo, treba aby bol miesto obycajneho nulteho prazcu specialny prazec s valcekm (roller nut), po ktorych sa moze struna dobre klzat. Ovsem co je osadene na spominanom Corte netusim...
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 14:52:46 od Martinlm » Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #10 kedy: 01. December , 2005, 00:55:05 »

no na tej corte X2co som ja hral ten roller nut urcite nebol. bol tam klasicky umely nulty prazec aky som si pred tyzdnom kupil v made za 18sk Žmurk

ten roller nut moze byt zaujimave riesenie. maju to aj ine gitray? ci len corty to pouzivaju?
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 01. December , 2005, 01:14:43 »

Mavaju to fajnovejsie nastroje bez Floyd Rose s Wilkinson tremolom. Videl som to tusim aj na drahsich Cortoch.
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 01. December , 2005, 06:50:27 »

Osobne by mi tam vadil ten stredový singel ten tam neznášam a o floyde sa ani nevyjadrujem.Ale Corty vyzerajú slušne.A sú za celkom prijatežné ceny.
Zaznamenané

tatko fóra
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #13 kedy: 01. December , 2005, 09:42:17 »

to admin: no jolan kupil teda nizsiu radu a tam su iba 2x humbuckre

to rastis: diki za info...ak to nema zamky tak sa musi fest rozladovat,nie?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 01. December , 2005, 10:38:13 »

No vacsinou ak tam je iba obycajny nulty prazec, rozladuje sa to. Ale je rozdiel, ci je ten prazec z plastu alebo u drahsich nastrojoch z kosti. Kost je ovela tvrdsia, takze ked su tam dobre drazky, struna lepsie klze ako po makkom plaste. A zalezi velmi, ako tie struny prechadzaju prazcom - ci idu pekne rovno na mechaniky ako na Stratocasteroch alebo ci su tam este nejake prudke uhly do stran a dozadu, ako na hokejkach. Ak je dobry kosteny nulty prazec (pripadne mosadzny), nie prilis velke uhly na prechode strun, udrzuje sa to mazanim grafitom alebo silikonovou vazelinou, je kvalitne tremolo a je to seriozne vystelovane, malo by sa s tym dat ako-tak bezpecne pakovat. Vsak su taki gitaristi co pakuju na nezamykacich tremolach - Malmsteen, Blackmore...
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.