Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 20:58:30
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vinnie Moore  (Prečítané 12653 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« kedy: 09. Júl , 2004, 09:24:42 »

Oficiálna stránka Ak sa nemýlim gitarista Alice Cooper's Band,alebo spolupracoval... Hral aj s inými kapelkami asi bude dobrý. Myslím že ďalší ktorý rozšíri radu mojich obžúbených gitaristov práve počúvam jednu inštumentálku z albumu Defying Gravity a je skvelá.Neostáv mi nič iné ako si zaobstarať ďalšie albumy :o)) Nejaké ukážky sa dajú stiahnuť z jeho stránky aj zo spomínaného albumu odporúčam. Sounds keďže som o ňom našiel aj niečo po slovensky môžte si prečítať http://music.box.sk/news.php3?id=2422
Zaznamenané

tatko fóra
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 09. Júl , 2004, 10:46:38 »

Vinnie je super, na jeho fore som si s nim viac krat napisal. Boli sme skoro dohodnuti ze sa stretneme v Prahe, ale nic z toho nakoniec nebolo. Co sa tyka Alice Coopera, tak nahral mu gitary na "Hey Stoopid", ale do bandy nepatri. a navyse ma rovnaku gitaru ako ja, ale naopak ak chcete. teraz som si konecne spomenul ze ten album co sa mi od neho tak paci je Time Odyssey .
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 09. Júl , 2004, 21:38:35 »

Poznam ho letmo, par razy mi niekto pustal jeho albumy. A stiahol som si tych par ukazok. Klobuk dole ! Ale uprimne - takych uz bolo, je a bude. Jeho hudba je neoriginalna, obohrata a predvidatelna. Pripadne mi to, ze je to komponovane prave s tym zamerom, aby sa do toho dobre hodili rozklady, aby do toho dobre vychadzali behy... Neviem Smútim ... Presne ten isty pocit som mal u inak vsade prechvalovaneho Jasona Beckera, Marty Friedmana... Hovorim - klobuk dole pred nimi, no ja ich hadzem do jedneho pre mna nezaujimaveho a navzajom tazko rozoznatelneho vreca...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 10. Júl , 2004, 10:20:27 »

Hudba u Vinnieho, Malmsteena, G. Howa, Beckera a ďalších je rovnaká, však v podstate sa jedná o neoklasicicmus a neobaroko v heavy duchu. Majú podobné témy, skoro rovnaké aranžmá v každej skladbe. Ale čo sa týka gitarovej školy, tak Vinnie Moore sa vo svojej naozaj predviedol, má vežmi pekné a premakané riffy. Odporúčam.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #4 kedy: 10. Júl , 2004, 10:23:41 »

to si mal tu skolu od Ysheyho na tom DVDcku? Alebo si si zohnal nieco ine? Viem ze vydal nejake dve skoly. Mna ta jedna moc neoslovila, budem si ju musiet pozriet ked mi Yshey vrati DVDcko..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 12. Júl , 2004, 10:01:37 »

Mám obidve školy, v podstate sú podobné. Neviem, čo ťa tam neoslovilo - ide predsa o to, naučiť sa, čo ti ukazuje. :) A má tam pekné postupy.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 12. Júl , 2004, 10:13:38 »

rastis si nejaký skeptik v tom vrecovaní všetko je podža teba tá istá vodička ja neviem všetci sa ti zdajú rovnaký mne nie ja hžadám práve rozdiely.No a keď niekto hrá podobný štýl je to jasné nohami som zatiaž nikoho na gitare hrať nevidel a vymyslieť niečo nové v technikách sa asi už tiež moc nedá.Jasné individualita sa buď cení alebo odsudzuje v podstate je to vždy to isté 100x obmenené ale inak interpretované nie? :guit
Zaznamenané

tatko fóra
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 14. Júl , 2004, 22:37:26 »

Guitman - vsetci sa mi nezdaju rovnaky, iba Dream Theater a gitaristi tohto typu :) A nehovorim o technike, ani o tom ci niekto hra nohami. Hovorim o hudbe a originalita sa veru najst da a nevidim dovod, preco by to malo byt niekedy inac. Argumenty typu, ze aj tak tu uz vsetko bolo su iba klise a vyhovorky... Tot moj nazor !
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #8 kedy: 15. Júl , 2004, 12:01:49 »

ked som mal gitary asi druhy den tak som sa dostal k tym jeho video skolam. nejak ma to vtedy nezaujalo. akurat som vobec nechapal ako je mozne ze si vobec netlmil struny a znelo mu to cisto:)
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 15. Júl , 2004, 12:28:37 »

Rastis budem Ti oponovať sú gitaristi ktorí majú podobný priam totožný štýl Satriani/Vai Moore/Malmsteen/Romeo, ale keďže som na Petrucciho zaťažený dobre poznám jeho štýl hrania jeho sóla a nepoznám gitaristu jeho razenia, v ktorého hre by som počul tie grády ako u Johnyho.Vyveď ma z omylu počul som aj iné projekty v ktorých hral a je jedinečný.Tak Ako Santana a iný štýlovo odlišujúci sa gitaristi-samozrejme môj subjektívny názor počúvam čo sa mi páči a čo ma osloví a je mi jedno či je to štýlovo podobné alebo nie hlavne že je to nekomerčného razenia, a tak trochu vymikajúce sa normálu. :ghost Petrucci je môj gitarový vzor a vždy Ti budem oponovať Ty máš aký vzor nech môžem ofrflať alebo sa priučiť a na DT mi nešahaj :guit na ten som zaťažený PS:rastis som rád že a tu mám veď keby tu boli samí fandovia DT debata by bola asi značne subjektívna potrebujeme rôzne uhly pohžadu... :lease
Zaznamenané

tatko fóra
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 15. Júl , 2004, 22:36:44 »

Guitman - aj ja som tu rad :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 15. Júl , 2004, 22:48:40 »

Co sa tyka gitaristov - ovplyvnilo ma ich samozrejme viac. Nechcem hovorit akoze o svojich vzoroch, pripada mi to, akoby som ich chcel napodobnovat alebo ich dohanat, pripadne sa s nimi zrovnavat a tak to samozrejme nie je. Ale odjakziva som mal rad napriklad Hendrixa. Do dnes milujem Jeff Becka, pocuval som ho vzdy viac, ako ostatnych. Vela som pocuval John McLaughlina, aj ked od neho som asi nepochytil nic - je to uplne iny svet. Rad si vypocujem Satrianiho. A jednym z najvacsich oblubencov je okrem Becka Steve Vai. Paradoxne ho povazujem za nedoceneneho gitaristu. Mam pocit, ze vela ludi si cez jeho techniku a narcisisticke vystupovanie nevsimne, aky pristup ma k hudbe ako takej, co sa v ramci jeho kompozicii vlastne odohrava. Ze to nie su prave tie obohrate postupy a melodie, ktore ma bavili pocuvat naposledy u Ritchie Blackmora a mozno chvilku este u Malmsteena, ale to je 20 rokov dozadu !
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 16. Júl , 2004, 07:39:35 »

Jeffa Becka nepoznám a Hendrix ma nikdy nelákal(hlavne to je spojenie s...) Takže budeme asi názorovo odlišný.Aj tak sa mi páčia tie tvoje kritiky s tou istou vodou a vrecom.Keď čítam iné tak sa dočínam napr. na Dream Theater ..."podpísali s nimi zmluvu kvôli naprosto jedinečnému a inovačnému soundu[/b]"... http://rockforum.host.sk/nahlad.php?id=64 a na Yngwieho Malmsteena podobne ..."V podstate som sa nikdy vežmi nezaujímal o to, čo hrajú iní. Vždy som šiel svojou vlastnou cestou; neprispôsobujem sa trendom, ktoré prídu a zase odídu. Ak sa niečo, čo vytvorím, stane trendom, je to fajn[/b]"... čo tvrdí sám http://rockforum.host.sk/nahlad.php?id=96 som ale rýpak čo :werman Čo sa týka Steva Vaia nie je to len showmen je to gitarový virtuóz a čo sa týka kompozície a nápadov je naozaj skvelý a nedocenený,každý hodnotí jeho zjav a predvádzanie to je pravda
Zaznamenané

tatko fóra
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 16. Júl , 2004, 09:33:35 »

Locksmith - ťažko budeš chápať nejakú videoškolu, keď máš gitaru 2 dni. :) Dream Theater ma tiež zaujali preto, že hrajú inak ako ostatné kapely, viac sa pohrajú s rytmom, majú skladby premakané do jedného tónu. Jediné, čo by som im vytkol, je - skoro žiadne vokály. Ale sólo spev je super. Vždy sa mi na iných špičkovo muzikantsky zohratých kapelkách páčilo, že nepodceňujú spevy a tiež ich poriadne vymakajú - napr. Toto, Queen, Boston.., ale aj Kiss, Bon Jovi...A to ma napadol aj starý dobrý Beatles, no tam to už o virtuozite nie je.
Zaznamenané

lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #14 kedy: 30. Apríl , 2009, 11:46:19 »

Hudba u Vinnieho, Malmsteena, G. Howa, Beckera a ďalších je rovnaká, však v podstate sa jedná o neoklasicicmus a neobaroko v heavy duchu. Majú podobné témy, skoro rovnaké aranžmá v každej skladbe. Ale čo sa týka gitarovej školy, tak Vinnie Moore sa vo svojej naozaj predviedol, má vežmi pekné a premakané riffy. Odporúčam.
Neviem ako Vy, ale ja zrovna ten neoklasicicmus a neobaroko v heavy duchu žerem.
Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.