Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 22:43:25
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vinnie Moore  (Prečítané 12687 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #15 kedy: 30. Apríl , 2009, 11:54:53 »

Neviem ako Vy, ale ja zrovna ten neoklasicicmus a neobaroko v heavy duchu žerem.

ja ho tiez zeriem, ale davam si s nim pauzy, lebo sa mi zvykne rychlo prejest... inac Vinnie Moore poznam akurat meno, este som ho pokial viem nepocul hrat... musim si od neho nieco stiahnut... Na zdravie!
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #16 kedy: 30. Apríl , 2009, 13:14:59 »

ja ho tiez zeriem, ale davam si s nim pauzy, lebo sa mi zvykne rychlo prejest... inac Vinnie Moore poznam akurat meno, este som ho pokial viem nepocul hrat... musim si od neho nieco stiahnut... Na zdravie!

rad by som tu poopravil niektore informacie: na Hey Stupid hral J. Satriani, neviem, ci tam Moore nakrucal nejake solo, tam ale hraju tusim viaceri...
Co sa neoklasiky tyka, Moore mi vzdy pripadal taky citankovy gitarista - v zmysle postupov to boli take klise, ktore sice zahral velmi cisto a precizne,ale neboli to take zivelne smrste ako napr. u Malmsteena. Od Moorea sa mi napr. strasne pacila Air od Bacha, velmi pekne ju spracoval.
Casto ma mrzi, ak sa Malmsteen a jeho nasledovnici davaju do rovnakeho vreca, lebo to podla mna nie je spravne. Hlavne v tej starsej Yngwieho tvorbe je citit, ze on ma tu klasiku z prvej ruky, ze je tym nasiaknuty a ze ta hudba naozaj ovplyvnila jeho hudobne citenie...kym ti ostatni sa na klasiku hraju.  Z ich hry citit, ze oni skor maju naucene postupy, ktore zneju podobne ako u Yngwieho, ale hudobne je to isty posun. Uplne prve nahravky napr. Gilberta boli super, ale Yngwie to rozhodne nebol. Boli to tie postupy, ale vsunute do ineho zakladu. To sa v globale da povedat aj o Mooreovi, aj ked tym nechcem uberat na jeho preciznosti, je to urcite excelentny hrac. Vai ma dost jednoduche postupnosti, ktore zneju akoby z ineho sveta, ale tie skaly sa nehraju tazko. Je urcite originalny, a to vdaka Zappovi, ktory je ohladne jeho hudobneho citenia takym jeho krstnym otcom Na zdravie!
« Posledná zmena: 30. Apríl , 2009, 13:15:35 od yngwinier » Zaznamenané
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #17 kedy: 30. Apríl , 2009, 15:14:12 »

rad by som tu poopravil niektore informacie: na Hey Stupid hral J. Satriani, neviem, ci tam Moore nakrucal nejake solo, tam ale hraju tusim viaceri...
Co sa neoklasiky tyka, Moore mi vzdy pripadal taky citankovy gitarista - v zmysle postupov to boli take klise, ktore sice zahral velmi cisto a precizne,ale neboli to take zivelne smrste ako napr. u Malmsteena. Od Moorea sa mi napr. strasne pacila Air od Bacha, velmi pekne ju spracoval.
Casto ma mrzi, ak sa Malmsteen a jeho nasledovnici davaju do rovnakeho vreca, lebo to podla mna nie je spravne. Hlavne v tej starsej Yngwieho tvorbe je citit, ze on ma tu klasiku z prvej ruky, ze je tym nasiaknuty a ze ta hudba naozaj ovplyvnila jeho hudobne citenie...kym ti ostatni sa na klasiku hraju.  Z ich hry citit, ze oni skor maju naucene postupy, ktore zneju podobne ako u Yngwieho, ale hudobne je to isty posun. Uplne prve nahravky napr. Gilberta boli super, ale Yngwie to rozhodne nebol. Boli to tie postupy, ale vsunute do ineho zakladu. To sa v globale da povedat aj o Mooreovi, aj ked tym nechcem uberat na jeho preciznosti, je to urcite excelentny hrac. Vai ma dost jednoduche postupnosti, ktore zneju akoby z ineho sveta, ale tie skaly sa nehraju tazko. Je urcite originalny, a to vdaka Zappovi, ktory je ohladne jeho hudobneho citenia takym jeho krstnym otcom Na zdravie!

pises velmi, velmi spravne... Žmurk
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #18 kedy: 30. Apríl , 2009, 21:47:01 »

Vinnie ma par pesniciek dost neoklasicky, citankovo nudnych, ale ma dost podla mna vynikajucich a velmi podarenych skladieb. Mne sa paci, ze robi to co ho bavi. Aj ja by som velmi rad. Kaslat na to ze mu to ofrflete alebo ze to neleti. Beeee

The Journey, Message in a Dream, As Time Slips By, While My Guitar Gently Weeps, April Sky, Echoes, From Now On, Time Traveler, She's Only Sleeping, Am I Only Dreaming, Cryptic Deams, Watching From The Light, Rain, In The Healing Garden, Fear And Trepidation, Out And Beyond, If I Could,

su podla mna velmi podarene skladby a so zvukom gitary, ktory sa mi strasne paci. Pacia sa mi od neho v podstate vsetky, ale tieto su u mna naj. Som za vodou kámo
Zaznamenané

miob
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #19 kedy: 06. Máj , 2009, 23:56:44 »

Ja mam od Vinca asi vsetky albumy, dokonca mam aj Live video od jedneho amika
skoda ze to neni lepsia nahravka, je to z koncertu len tak natocene, ale aj tak mam dost, je to blazon Pomoooc!
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #20 kedy: 12. November , 2012, 07:33:49 »

teraz ho zacinam objavovat a To the Core je super :) aj starsie pocuvam...
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 22. November , 2018, 23:33:31 »

V sobotu 17.11. bol Vinie v Blue Note v Novom meste nad Váhom a tak sme sa boli pozreť. Nejak aktívne ho nepočúvam, ale tak je to známy gitarista a aj na klub som bol zvedavý, no tak sme šli.

Mali predkapelu, boli to taliani. Mali to fajn spravené a spevák bol výborný, takže sa na to dalo "pozerať".

 https://www.facebook.com/2037285623203161/posts/2177490032516052/

Vinie bol skvelý, vyzerá to byť totálne pohodový chlapík a to sa mi asi páčilo najviac zo všetkého. Z toho čo som počul lebo ozvučenie bolo na p*ču, sa zdalo, že tie svoje lietačky po hmatníku hrá pekne čisto, uvolnene a ešte aj s feelingom Žmurk. Sprievodná kapela boli asi tiež taliani a aj aparáty, na ktoré hrali, vyzerali byť podľa názvu talianske. Tuším Brunetti, asi som to ešte ani nepočul. Vlastne na tie isté aparáty hrala aj predkapela. Tak neviem posúdiť či to bol amp, na ktorý Vinie bežne hráva. Zdá sa mi, že skôr nie, že to boli ampy tej predkapely a Vinie na to proste zahral, neviem. A asi aj sprievodná kapela tiež nebola jeho origoš, s ktorou bežne hráva, ale "pozbieraní chalani z talianska". Ale boli to super hudobníci. Vinie mal v kapele aj ďalšieho gitaristu, ktorý hral beglajty a občas sóla. Inak veľmi šikovný, zvládal tie jeho divočiny. Ale práve v porovnaní s týmto gitaristom bolo vidno ako hrá Vinie čito a ľahko ... Inak zvuk toho Brunetti aparátu sa mi nepáčil. Stredy zneli nejak umelo, ako na tranzistorovom kombe typu line6. Inak nemal natočené mega veľa gainu, čo mi bolo celkom sympatické. Aj keď to bolo napiču nazvučené, hlasné ako sviňa, teda aspon z tej pozície kde som sedel sa mi to tak javilo, tak to bola fasa akcia. Už len zdielať priestor, v ktorom sa nachádza takáto gitarová hviezda bolo fajn :)

https://www.facebook.com/BlueNoteMusicClub/videos/897917057264557/
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 24. November , 2018, 22:18:22 »

Vinnieho som mal veľmi rád, veľmi melodické pekné postupy. Bol aj v Bratislave pred dávnymi rokmi, videl som ten koncert, super!
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.