Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 18:04:26
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako na fx loop v celolamových Ampoch?  (Prečítané 4242 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« kedy: 12. August , 2004, 12:33:53 »

mam od roberta kopiu marshall jcm 800, ale nieje tam fxloop, ktory potrebujem kvuoli delayu a reverbu a takimto srandam, viete poradit?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 12. August , 2004, 13:23:33 »

Viem, ale potrebujem vediet kopiu ktoreho modelu mas. Pokial mas schemu, tak ti ju tam prikreslim. Pocitam, ze chces klasicku seriuvu slucku. Ja mam kopiu JCM8001987Plexi a mam tam aj slucku.
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 12. August , 2004, 13:49:50 »

čo presne znamená seriová alebo paralelná FX loop,Ja mám na ampe urobenú takú vec že rozpájam cez jacky spojenie preampu s powerAmpom to nie je fx tá funguje inak nie?
Zaznamenané

tatko fóra
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 12. August , 2004, 18:42:09 »

seriova je taka, ked zvuk cez zariadenie, potom do externeho zariadenia a spat do zariadenia... a paralelna je taka, ze signal prechadza celym zariadenim a v jednom bode sa rozdvoji a jeho kopia ide do ext.zar. a potom sa primiesava spat do povodneho signalu (vo vybranom pomere) ... ci sa mylim? prosim vysvetlit.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #4 kedy: 14. August , 2004, 13:48:01 »

kubros, jednotlive efekty mozes davat aj medzi hlavu a bednu. napr(d) delay
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 14. August , 2004, 19:38:30 »

Roberto - a prave toto by som veeeelmi neodporucal. Je to najlepsia cesta, ako odpalit nespravnou impedanciou koncak. Medzi koncakom a bednou uz nema co byt, len kratky netieneny kabel Si píš!!!
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #6 kedy: 14. August , 2004, 20:48:46 »

ked to robil Eddie (Van Halen) tak to moze aj Kubriel. Je to ale risk..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 14. August , 2004, 21:22:29 »

A Hendrix palil gitary - hor sa Slovac k vatre Si píš!!! :razz:
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 14. August , 2004, 22:13:01 »

to som zvedavy co to mal za efekty, ked zniesli par 100W na vstupe, z powerampu :)
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #9 kedy: 14. August , 2004, 22:21:36 »

vraj mu tak bezalo paskove echo. viac neviem, ostatne efekty mal hned za gitarou. Multiefekt by som tam urcite nevopchal. To ze Eddie odpaloval Marshall za Marshallom je viac ako zname.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 15. August , 2004, 09:14:06 »

marian.. mala by to byt kopia marshall jecm 800 lead series, ale je mozne, ze od marshalla su tam nejake odchylky, ako vravel majo, no neviem... delay by som urcite za hlavu nedaval... netieneny kabel? to akoze klasicka dvojlinka? fajn, iny ani nemam..
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 15. August , 2004, 18:01:55 »

Hej, dvojlinka :cool:
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #12 kedy: 16. August , 2004, 08:58:13 »

kubriel: pokial nemas schemu, skusim ju stiahnut a poslat ti ju mailom. Dufam, ze to budes mat zapojene tak. Vyznas sa trochu v elektrike? Mas dve moznosti spravit ju pred korekciami a za korekciami. Poslem ti jednu aj druhu moznost. Ta ""po korekciach"" sa mi zda byt lepsia.
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 17. August , 2004, 10:46:53 »

budem moc vdacny.. do elektriky sa moc nevyznam, ale ak si nebudem vediet poradit, tak poznam odbornika.. pomoze. posli na kubriel@centrum.sk
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 08. Marec , 2007, 11:52:47 »

Medzi koncakom a bednou uz nema co byt, len kratky netieneny kabel Si píš!!!

Preco musi byt netieneny?
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #15 kedy: 18. Máj , 2007, 19:21:01 »

Moze mi prosim odpovedat niekto na otazku ako moze zmenit zvuk v lampovom ampe zapojenie prepajacieho kabla do slucky? Na niektorych forach som cital vraj ak sa nepouziva slucka, je dobre prepojit send a return kratkym kablom...
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #16 kedy: 18. Máj , 2007, 21:07:56 »

no to by aj mna zaujmalo, uz som to videl par krat na obrazku,ale neviem aky to ma ucel
Zaznamenané

WEIRD THRASH
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #17 kedy: 19. Máj , 2007, 00:10:30 »

Moze mi prosim odpovedat niekto na otazku ako moze zmenit zvuk v lampovom ampe zapojenie prepajacieho kabla do slucky? Na niektorych forach som cital vraj ak sa nepouziva slucka, je dobre prepojit send a return kratkym kablom...
podla mna je to hlupost. skor to moze byt na skodu. To v pripade ak mas nastavitelnu uroven vstupu a vystupu slucky (seriovej). tam signal leze cez dalsie obvody "naviac" a zlym nastavenim to mozes aj prebudit. Ked tam kabel nie je malo by to byt bypassnute. Pri paralelnej slucke je to uplne jedno. A je blbost nieco take riesit, ved vyskusaj a uvidis.. Je to frajer
Zaznamenané

FALLGRAPP
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #18 kedy: 19. Máj , 2007, 06:32:37 »

Robí sa to hlavne z jedného dôvodu.Keď máš  slučku tak signál ide cez prepínacie kontakty konektorov send a return.Niekedy bývajú tieto kontakty unavené a stáva sa že amp akoby vynechával/raz hrá dobre,potom tichšie bez basov atď.../.To preto,že sa v podstate prerušuje signál z preampu do konca.Vtedy prepojíš slučku prepojkou a problém je vyriešený.Jedná sa v podstate o takmer všetky ampy s pevne zapojenou slučkou  sériovou,v niektorých prípadoch aj paralelnou.
« Posledná zmena: 19. Máj , 2007, 07:25:24 od ffamp » Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 22 otázok.