Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 18:01:48
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako na fx loop v celolamových Ampoch?  (Prečítané 4241 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #15 kedy: 18. Máj , 2007, 19:21:01 »

Moze mi prosim odpovedat niekto na otazku ako moze zmenit zvuk v lampovom ampe zapojenie prepajacieho kabla do slucky? Na niektorych forach som cital vraj ak sa nepouziva slucka, je dobre prepojit send a return kratkym kablom...
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #16 kedy: 18. Máj , 2007, 21:07:56 »

no to by aj mna zaujmalo, uz som to videl par krat na obrazku,ale neviem aky to ma ucel
Zaznamenané

WEIRD THRASH
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #17 kedy: 19. Máj , 2007, 00:10:30 »

Moze mi prosim odpovedat niekto na otazku ako moze zmenit zvuk v lampovom ampe zapojenie prepajacieho kabla do slucky? Na niektorych forach som cital vraj ak sa nepouziva slucka, je dobre prepojit send a return kratkym kablom...
podla mna je to hlupost. skor to moze byt na skodu. To v pripade ak mas nastavitelnu uroven vstupu a vystupu slucky (seriovej). tam signal leze cez dalsie obvody "naviac" a zlym nastavenim to mozes aj prebudit. Ked tam kabel nie je malo by to byt bypassnute. Pri paralelnej slucke je to uplne jedno. A je blbost nieco take riesit, ved vyskusaj a uvidis.. Je to frajer
Zaznamenané

FALLGRAPP
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #18 kedy: 19. Máj , 2007, 06:32:37 »

Robí sa to hlavne z jedného dôvodu.Keď máš  slučku tak signál ide cez prepínacie kontakty konektorov send a return.Niekedy bývajú tieto kontakty unavené a stáva sa že amp akoby vynechával/raz hrá dobre,potom tichšie bez basov atď.../.To preto,že sa v podstate prerušuje signál z preampu do konca.Vtedy prepojíš slučku prepojkou a problém je vyriešený.Jedná sa v podstate o takmer všetky ampy s pevne zapojenou slučkou  sériovou,v niektorých prípadoch aj paralelnou.
« Posledná zmena: 19. Máj , 2007, 07:25:24 od ffamp » Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 22 otázok.