Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 02:39:03
Strán: 1 [2] 3 4 ... 31 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rudo Sivčák Soller Guitars  (Prečítané 144753 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #15 kedy: 28. Marec , 2004, 19:01:40 »

ale nebola to gitara typu 'vydam zo seba vsetko aj keby som mal dusu vypustit'? v ziadnom pripade nekritizujem kelerovu tvorbu (skor to cele obdivujem) ale bude kvalitna aj gitka do 15tisic? ja viem ze za malo penazi malo muziky ale predsa... bolo by to pekne.
Zaznamenané
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #16 kedy: 31. Marec , 2004, 06:51:19 »

Na tych hand made girarach je parada,ze ten co to robi sa pekne so vsetkou pozornostou postara o tu vasu lasku.Seriovky sa robia ako na beziacom pase,kazda je ina a v do obchodov ide skoro vzdy nenastavena.Co ked sa Vam na nej nieco poserie?Mozete ju akurat tak prist do shopu kde robi starsia pani ktora vie o tom prd a ta ju posle na reklamaciu niekam do prdele a kys sa vam vrati tak mozte zosediviet.Kdezto za gitararom pridete kedykolvek ked sa vam nieco nezda a te vsetko da do poriadku.Preto ked by som chcel gitaru(poriadnu) tak by som dobre zvzil ci kupit kusovku ale si dat spravi,napriklad aj u Sivcaka
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #17 kedy: 01. Apríl , 2004, 21:40:54 »

to s tou starsou pani... ked som bol v leviciach na vandrovke, tak som tam po krvopotnych hodinach hladania nasiel zrejme jediny muzik shop. a predavala tam presne taka osoba. uplna haluz. alektricke gitky, komba, bicie a za pultom teta strikuje:) nic proti len nezvyk. tu v ba su dobre obchody s dobrou obsluhou. s vynimkou auparku. moj nazor.
Zaznamenané
Kaco
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« Odpoveď #18 kedy: 13. Apríl , 2004, 10:07:26 »

No, ja som mal povodne Yamahu Pacifica. To bol akoze tvar Strat, ale malo to HB a taku lepsiu kobylku. Bol som ju vyberat vo Viedni aj s jednym kamaratom, ktory je profesionalny vyrobca gitar a okrem toho na gitaru aj hra. Do toho obchodu sme chodili asi pol roka, vzdy, ked mali novy tovar. Lebo on vravel, ze tieto seriovky su jedna skvela a hned ta vedla nej sracka. Takze mi sme cakali na tu skvelu. Toto vlastne vymyslel on, ja som chcel povodne, aby mi gitaru spravil on, ale povedal mi, ze na zaciatok mi to bude takto stacit. A ze seriovka by ma vysla v takej kvalite viac, ako ta Yamaha za cca 18tisic. A hlavne hovoril o jednej veci. Kym nevies, co vlastne chces, co potrebujes a co sa ti paci, nekupuj si handmade. Ten uz totiz tak lahko nepredas a ked ano, bude to o dost lacnejsie. Seriovku predas lahko.... A mal pravdu. Ja som za tu Yamahu dal tych 18tisic a to bolo z velkoskladu a este so zlavou, pretoze tam robil kamarat. No a po roku hrania som tu gitaru prestal mat rad a hadajte, za kolko som ju predal??? 18tisic :-) Potom som si kupil seriovku od Ibanezu. Tiez nemozem povedat, ze by personal, od ktoreho som kupoval bola stara teta. Vlasaty metalista, ktory mi ochotne zapol ""Mesac"", ze tu si to vyskusaj. Vyskusal som toho tiez dost... Ked som po par hodinach vybral asi dvoch-troch favoritov, manik prisiel, nastavil mi vsetky tri, ku kazdej nieco povedal, dal nejake tie rady a zase ma asi zavrel do pivnice s tym ""Mesacom""... A nakoniec som si vybral a som celkom rad. Inak odvtedy, co som ju tam kupil som tam uz par krat bol, ten chalanisko si ma stale pametal a vzdy, ked som potreboval nejaku radu, ako na Floyd Rose, vsetko mi ukazal a nastavil. Teraz zacinam rozmyslat, ze by som si nechal spravit nejaky handmade. Pretoze by som potreboval este aspon jednu gitaru, ktora by bola inak ladena ako tato. Sivcaka (Sollera) som rovno zavrhol, za to, co chcem by si vypytal aspon 40tisic. Skusim kontaktovat Kellera a uvidim. Chcel by som nejaky pekne ""ostry"" tvar, napriklad Jackson... Dost sa mi pacin Warrior. No a handmade by som chcel iba preto, pretoze na original Jackson by som nemal prachy. Nie preto, ze by to bol handmade. Tak daleko, ze by som si sam navrhol gitaru este nie som.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #19 kedy: 13. Apríl , 2004, 18:56:39 »

Igor uz staval jednoho jacksona warriora. Taka zvlastna kremova farba s ciernym hardwarom a floydom Schaller. Snimace boli EMG 60 a 81 a ten clovek bol spokojny ako blcha. (keby ten floyd nestal 4500kc a snimace 3000kc/kus tak by to bolo v pohode)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #20 kedy: 13. Apríl , 2004, 20:04:51 »

kaco: kde sa ti prosim ta stalo, ze ti vlasaty metalista zapol ''mesac'' a bol ochotny? ja som sa za tie roky musel naucit citat medzi riadkami, drviva vacsina predavacov cakaju na nejakeho miliardara ktory tam bude ako brunejsky sultan chodit po obchode a prstom ukazovat co mu maju zabalit. ale aby mi niekto gitaru nastavil... v zivote nikdy. mal som v ruke hromadu gitiek, (sam idem kupovat desiatu, takze nie som nejaky homeless ktory len obsmrda) ale ochotny vlastne nebol skoro nikto. len ten jeden prvy predavac, nakoniec vzdy vsetko kupim u neho. uroven predajcov u nas vobec nezodpoveda tomu co hovoris, i ked to zelam kazdemu a rozhodne chcem vediet kde sa toto stretnutie tretieho druhu stalo. volakde vyssei som pisal ze tu v ba mame dorbu obsluhu ale ani v pate ma nenapadlo ze vlastne moze byt az takato dobra:) pod dobra som rozumel ze ma nezbiju ked vojdem do shopu. kaco, dakujem za svetielko nadeje.
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #21 kedy: 27. Apríl , 2004, 00:56:37 »

Mne v hudobninach dali vyskusat nastroj len raz (v ziline) a aj tak to bolo naprd lebo peavy ciako sa to pise neznasam a tu mesinu by som tiez rad vyskusal hadam sa mi to dade postasti ale najviac ma stve ze tu nic nemaju v tom obchode iba na objednavku a to je na shit lebo ked chcem daco vyskusat tak namaju a kupovat macku vo vreci (pri mojej sucasnej situacii) si nemozem dovolit
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #22 kedy: 27. Apríl , 2004, 15:43:33 »

prave si napisal najdlhsiu vetu v tomto fore, navyse bez ciariek a ostatnych zbytocnosti.. Beeee
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
mrtWosh
okukávač

Príspevkov: 0


bassociopath


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 29. Apríl , 2004, 15:35:29 »

asi chcel, aby ste mu zaplatili ešte jedno pivo...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 05. August , 2004, 16:23:16 »

Mne sa, čo sa týka nákupu, osvedčil internetový shop, ale tam treba dať na to pozor, akú gitaru si vyberáte. Napríklad v živote by som si nekúpil cez internet taký Fokus H alebo Squier ... tam kvalita kolíše kus od kusu a možno natrafiť na skvelý kúsok a rovnako na totál shit. Jedným z kritérii, pre ktoré som sa pre moju Yamahu RGX420S rozhodol, je malý až zanedbatežný rozptyl kvality ... aj keď to možno znie neuveritežne, tieto gitary sú kus od kusu úplne rovnaké, vyber si ktorúkožvek a hrá dobre, potvrdilo mi to aj pár fajnšmekrov, ktorí už vystriedali hromadu gitár. Preto sa oplatí práve Yamahu kúpiť cez internetovú objednávku. Distribútor Yamahy Muziker ponúka na tento druh gitary vežmi dobrú cenu, plus donesú ju až domov zdarma. A keď navyše si človek pozrie Harmony Central a dočíta sa, že táto gitara je viac než dobrá alternatíva Ibanezy RG570, niet čo váhať ... za takú žudovú cenu človek lepší nástroj nezoženie nikde. Vyzerá jednoducho, fakt totálne účelový dizajn, nijaké parádičky, ale tie možnosti - ukážte mi trebárs gitaru, ktorá má výškovo štelovatežný zámok. Ibanez Prestige séria? Ale tá je o iných prachoch. A navyše floyd chodí čisto a presne, vráti sa nazad ako má. V tejto cenovej kategórii bomba! Vraj tie Yamahy robia kompletne na plne automatizovaných CNC mašinách (človek iba zloží hotový kus z dielov, skladajú ich ako autá, preto tá žudová cena ...) a výstupná kontrola nevypustí do predaja ani jeden kus, ktorý je nevydarený. Druhá vec, prečo je cena oproti konkurencii nižšia, je renomé, značka, public relation - Yamaha je v povedomí muzikantov zafixovaná predovšetkým ako výrobca klávesových nástrojov a gitary tejto značky nemajú také meno ako výrobky legendárnych firiem. Preto ponúka solídne nástroje za low-endovú cenu. Neviem, ale viem jedno, že tá gitara hrá skvele. A prišla aj výborne zoštelovaná, stačilo iba o chlp znížiť kobylu a bolo to presne ono! Nežutujem. Fakt netreba podceňovať sériovky, niekedy aj lacná môže byť výborným nástrojom, ktorý neurazí ani náročného hráča. Dodo Doležal vraj tvrdí, že hral už napríklad na strata za 2000$, ktorý znel ako z bakelitu, a rovnako mal v ruke kadejakú kóreu, ktorá hrala ako ďas, až sa divil!
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 06. August , 2004, 06:17:42 »

Samozrejme že sériovky robia na plne automatizovaných CNC linkách veď o tom je sériová výroba.ažko povedať je to všetko o subjektívnom názore pocite.Ja by som si gitaru cez Internetový obchod nekúpil,ani omylom mám vlastnoručne(až na krk) robenú gitaru a som spokojný účel plní možno má pár nedostatkov a nemá nádherný lesklý lak bez chybičiek ale som s ňou spokojný.Nie som profi hráč ani nikdy nebudem mám to ako koníčka a bavilo ma si ju vyrobiť.Baví ma si aj kúpiť veci ale je to na hlavu postavené kuúpovať si drahé veci na domáce hranie zvlášť keď nie sú zbytočné peniaze a človek má stanovené priority.Keď budem mať vlastný dom a auto alebo sa budem živiť hudbou tak si kúpim alebo dám spraviť rack ako má John Petrucci, ale načo aby som sa chválil.Takto sa pochválim tým že som si to urobil a mám z toho super pocit.Pozrel som si tu YAMAHU a Ty to chváliš akoby to bol Hand Made za 100l proste Ti sadla možno nepoznáš iné ja neviem v tej cene tam bude štandart Korejsky hardware takže časom zistíš že ho je treba vymeniť.Píšu že licenced Floyd dobre ale aký.Shaller,Gotoh? v tej cene tam asi nebudú super snímače môžem sa aj mýliť ale rátam že nákupná cena tej gitary je do 10 000Sk ak nie menej a pochybujem že keď Yamaha robí prevažne klávesové nástroje bude prerábať na kvalitných komponentoch na priemerné nástroje.Je pravda že je to vežký gigant a majú na to a majú aj iné nákupné ceny.Ak je to tak klobúk dole.Len prečo potom blbý mexický fender tožko nestojí žeby značka je to možné.Ja som v tomto prípade trošku skeptický a uletený a proste mám rád aj nedokonalú ale ručnú prácu a hlavne originalitu a vlastniť gitaru čo má na svete X-žudí nič pre mňa Žmurk ale mať originálny jedinečný kus starej éry alebo nejaký Handmade tak to ma berie.Ja som totiž dosť zvláštny človek a keby som nebol tak nemám toto fórum ani svoj špecifický názor.A tým je to že hudobný nástroj nie je auto je to nástroj ktorý musí mať nazvime to "duša", ktorú jej nedajú ani CNC linky ani gitarista ale v prvom rade výrobca.Predstav si Stradivárky vyrobené CNC krásne presné ale... Myslím žeby ani nehrali.A čo gitara je podradnejší nástroj.Gitarista môže "dušu" vypustiť a dať jej ten správny feeling.A táto kombinácia robí potom divy.A každý lepší gitarista si svoju gitaru dáva vyrobiť podža svojich predstáv nie podža predstáv výrobcu tým nechcem povedať že som skvelý,ale zato ma to baví.To je môj názor.
Zaznamenané

tatko fóra
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 06. August , 2004, 07:30:55 »

No neviem, ale moje skúsenosti ma nútia stotožniť sa s Doležalovým názorom. Mal som už v rukách 4 originál US Fender straty (naposledy som jeden skúšal pred týždňom) a z toho hral dobre JEDEN!!! (ale to už bol fakt super kúsok). Ten, čo som skúšal pred týždňom, nebol celkovo nič moc, moja Yamaha mala sustain lepší a celkovo bola aj zvukom variabilnejšia. A to ten strat stál 40 papierov! To už vôbec nespomínam komfort hry na moju gitarku, 24 pražcov, Floyd, tvar krku .... Proste prišiel som na to, že keď niečo je hodne drahé a značkové, nemusí to vôbec hrať ako má. A nemusí ani sadnúť. A fakt nástrojov som už vyskúšal kvantá, drahých aj lacných, rôzne Ibanezy (vrátane tých drahých), Fendery, Kramery, Squiery, Fokusy, Arie, Epiphony a iné (Gibsony som ešte neskúšal). A fakt musím povedať, že moje pádlo patrí k tým, čo sa mi páčili najviac. Je tu ešte iný faktor. Nebudem sa prispôsobovať nástroju len preto, že je to značka. Niekomu sa najviac páčia vintage nástroje, pre mňa je zas ideálom nástroj typu superstrat s pohodlným krkom, vežkými výrezmi a ergonomicky tvarovaným telom, nízkym dohmatom, silnými snímačmi, Floydom, dobre ladiaci a s čo najviac variabilným zvukom. A všetko to som u svojej gitary našiel. Som spokojný. Že nemá na hlavici značku Ibanez či Fender, neriešim. Sedí mi svojimi parametrami, zvukom a hratežnosťou. Isteže má aj svoje mušky, napríklad je na nej problematické chytiť väzbu, treba na to hodne vežké skreslenie, vežkú hlasitosť a priam sa nalepiť na reprák. Moja stará Kramerka väzbila ochotnejšie. Ale keďže nehrám Hendrixa, nevadí mi to. HW na nej je vcelku solídny, na jednej diskusii som sa bavil s človekom, čo vlastnil predchodcu tohto modelu, a ten tvrdí, že trebárs ten floyd na Yamahe je fakt dobrý aj po rokoch, ale napríklad na lacných ibanezách je ako z masla. Povedal mi, že za tie prachy by si tiež nekúpil Ibanez, ale túto Yamahu, Ibanezy sú dobré iba tie drahšie od 30k viac. Na Harmony Central ju tiež užívatelia chvália ostošesť. Tento model konkrétne pred časom vyhral aj nejakú anketu Guitar Playeru (získal 5 bodov z 5) ako najlepšia lowendová gitara. Parametrami je to fakt slušné, dá sa povedať už vyššia stredná trieda, a že Yamaha drží ceny dole, je preto, lebo tento výrobca je v oblasti gitarovej produkcie takpovediac podceňovaný (okrem Billyho Sheehana asi nik slávny na Yamahu nehraje, táto firma je skôr známa svojimi klávesami), a preto výrobu dotujú a tlačia kvalitu hore. Potrebujú preraziť, preto ponúkajú čo najlepší pomer cena/kvalita (aj keď ako som počul odborníkov, tak zase high end ich produkcie nie je nič extra, ich špičkové modely gitár sa vraj od vežkosériových až tak podstatne nelíšia zvukovo a prevedením). Proste kvalitou to majú dosť zrovnané a rozdiel medzi ich lacnou a drahou produkciou nie je tak priepastný ako u iných firiem. Koniec koncov história sa opakuje - aj Ibanez bol niekedy známy ako kvalitný výrobca lacných gitár. Až neskôr, keď na ich výrobky začali hrať známe mená, si dovolili dvihnúť ceny hore. A že robíš handmade výrobky, to ti držím palce. Poznám ten skvelý pocit, keď vec dokončíš a podarí sa. Ja som si tiež urobil lampový preamp aj rackový kejs, a som spokojný. Budem si postupne robiť aj iné veci, chystám sa trebárs urobiť si do racku 1U rackový spring reverb.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #27 kedy: 06. August , 2004, 08:23:22 »

Na yamahy hra celkom dost ludi, napr. Bill Leverty z Firehouse, Michael Lee Firkins, Mike Stern, Frank Gambale, Michael Anthony (z Van Halen) a napr Pattitucci (ci ako sa pise). Yamaha RGX je naozaj dobra gitara, hlavne po hardwarovej stranke. Ja som sa stretol iba s jednym kusom a tomu by som odporucil urobit nove telo.. pretoze mala trochu nizky sustain. Inak ten hardware je fakt super.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 06. August , 2004, 08:48:56 »

Tá moja má sustain dobrý, fakt slušný, len s chytením väzby, ak som písal, je trochu problém, väzbí dosť neochotne a je treba ju k tomu nútiť. Je to asi v tom, že tá gitara má to telo fakt také ""podvyživené"", je samo o sebe dosť malé a ešte hodne materiálu je odfrézovaného na tých miestach, kde by hráčovi mohlo potenciálne vadiť. A keď máš málo materiálu, tak pochopitežne ten feedback nemá gitara cez čo chytiť (feedback sa chytá cez telo gitary). Takisto ten lak (je dosť značne hrubý) k tomu neochotnému väzbeniu asi musí prispieť. Ale keď nehráš psychedéliu, je to O.K. Na technické rockové hranie je to fakt to ono.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 06. August , 2004, 08:52:59 »

A zabudli sme na Johna Myunga z Dream Theater, ten má basu tiež od nich ...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 31 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 22 otázok.