Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 08:44:15
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: zapinanie/vypinanie lampovych zosilovacov  (Prečítané 9147 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« kedy: 01. December , 2005, 15:44:36 »

otazka na  hybridne kombo tak sa kcem opytat aj ked tam je iba jedna elektronka tak aj tu treba dajako startovat ako to byva u normalnych celo lampovych aparatoch ??
napr ten valvestate

Naposledy upravil rastis, : 01.12.2005 o 18:50
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 01. December , 2005, 16:06:28 »

nie, na hybridnych aparatoch mas len jeden spinac. Zapnes a hras...teda dufam, ja som na takom este nehral :)
Lampove apraty treba zhavit koli koncovym lampam.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 01. December , 2005, 16:59:37 »

Aaaa Brko is back :).

Specialne sa zapinaju koncove elektronky - pretekaju nimi vysoke prudy a nerobi im dobre prudke zapinanie. Preto sa zapinaju na dva kroky - power a stanedby, vypinaju sa opacne. Valvestate sa to netyka.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 01. December , 2005, 18:04:11 »

Rastis, ked sme uz pri tomto, tak som pocul nazory, ze celolampac sa da vypnut aj hned s power, ze standby switch sa vypne az potom, hoci sa mi to moc nezda.
Ja inak zapinam najprv power, zhavim tak 3-5 min., potom standby, vypinam klasicky presne opacne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #4 kedy: 01. December , 2005, 18:13:21 »

No stupnove zapinanie je samozrejme aby sa lampy predzhavily ale pri vypinani nevidim dovod robit to postupne.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 01. December , 2005, 18:49:27 »

Tvrde vypnutie moze hodit neprijemny lupanec do reprakov - stava sa to aj na roznych inych audiio pristrojoch. A cisto teoreticky ked to moze spravit zvukovy lupanec, moze to spravit aj nejaku zakernost na koncove lampy. Sice iba hadam, ale nejaka logika v tom azda je...Fuuha zíram
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 01. December , 2005, 19:23:28 »

ok parada aha
uz viem no teda ze na hybridoch su tie lampy v predzosiku a na celolampach su to koncove a tie moze odpiect oki oki
inac parada toto nove foru sa tesimm....:woohoo:
no len ten peckovy avatar mi chyba

Naposledy upravil brko, : 01.12.2005 o 19:24
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #7 kedy: 01. December , 2005, 19:35:11 »

teraz praveze mozes mat este peckovejsieho avatara, lebo si mozes uploadnut akeho budes chciet. takze smelo do toho, chcem vidiet brko avatara:side:

tiez vypinam postupne. podla mna sa to ma robit tak.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #8 kedy: 01. December , 2005, 21:06:44 »

no, ja som sa tiez endavno nazivo stretol s clovekom co to vypina naraz.
ja to vypinam tiez postupne. tym sa nic nepokazi
:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 01. December , 2005, 21:15:28 »

Tusim stand by je niekedy zbytocny, staci mat volume na 0, potom zapnut a po par minutach volume vytiahnut. MageZ povie.

Na niektorych lampovych aparatoch je stand by realizovany len skratovanim vystupu, cize vidno, ze lampy niekedy (mozno vzdy) skratovat mozes, ale tranzistor naopak nie. To som sa kusok dozvedel, ked som cital nieco k debate, ci na 8Ohm lampovy vystup mozno pripojit 16Ohm. Treba dostudovat :)
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #10 kedy: 01. December , 2005, 21:34:07 »

No na mojom zosiku je to spravene tak, ze je tam len 1 vypinc a po jeho stlaceni sa asi minutu len zhavia lampy, ale zosilovac nefunguje a potom uz len fachcim.Ked ho vypnem, tak sa zasa samy zhasnu asi po 45 sekundach.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 01. December , 2005, 22:11:19 »

jaj jasne ale inac aj na tom valvestate ked zapnem kombo tak nic iba minutu kvasi a ziadny zvuk neda ani za prd a ptoom az zacne ..nevjjme mozno to je tym aj ked sa uz popisovalo vela o valvestate noze to byt poistka aby to zachranilo aspon tu jednu lampicku v predzosiku ,... ci ??,
a inac co znaci tamta karma pri mojom obrazku ...Huh!:huh:

Naposledy upravil brko, : 01.12.2005 o 22:21
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 02. December , 2005, 01:58:33 »

zhavit sa musia iba pentody a aj to len kvoli tomu, aby geter vnutri lampy mohol naviazat zbytky plynov v elektronke. asi sa z neho v chlade mozu nejake uvolnovat a navazuje ich iba od urcitej teploty. neviem preco, ale vraj triody (cize malicke lampy a aj koncove pouzivane v high-endovych zosikoch), sa zhavit nemusia. skratka zhavenie je tam na to, aby ste mali istotu, ze v lampe mate vakuum. ak tam totiz nie je, lampa zhori. pri vypinani je to asi skor vec dobreho pocitu, i ked mam dojem, ze prechod z vysokeho napatia na nizsie a nasledne na ziadne je lepsi, nez z vysokeho priamo na ziadne. a v suvislosti s tym, co spominal rastis, je to ohladuplnejsie k repraku.

Naposledy upravil Iggy, : 02.12.2005 o 01:58
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
sanraal
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #13 kedy: 02. December , 2005, 11:58:36 »

V mojom marshall manuale bolo napisane, ze treba pri zapinani nahodit na 2 minuty STANDBY az potom do toho zacat kvasit na gitare a chciet od toho nejaky vystup. Pri vypinani bolo napisane, ze zapnut STANDBY stiahnut volume a vytrhnut gitaru z jacku. Pockat 2 minuty, potom vypnut. Po vychladnuti elektroniek zabalit do original Marshall futralu :D Este musim ten futral zohnat kua. Takyto postup vraj zaruci vysoku zivotnost elektroniek vasho Marshall aparatu... Kopec ludi sa stazovalo ze v tom type komba co mam rychlo odchadzaju elektronky... ja som s tym problem este nemal, a to i napriek tomu ze namam Marshall futral...
Zaznamenané

Keep on rockin in the free world! :-D
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #14 kedy: 02. December , 2005, 13:02:23 »

ďalší dôvod, prečo by som nechcel lampový koniec... šak by som to raz rozkopal, keby som to musel hentak zapínať a vypínať a čakať!!!!! už teraz musím čakať na zvuk preampu cca 20s a nepáči sa mi to!!! sprosté lampy!!!!:woohoo:
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 22 otázok.