Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 14:20:31
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: zapinanie/vypinanie lampovych zosilovacov  (Prečítané 9143 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 02. December , 2005, 18:06:16 »

rady napísal:
Citácia
ďalší dôvod, prečo by som nechcel lampový koniec... šak by som to raz rozkopal, keby som to musel hentak zapínať a vypínať a čakať!!!!! už teraz musím čakať na zvuk preampu cca 20s a nepáči sa mi to!!! sprosté lampy!!!!:woohoo:


To je taky strasny problem zapnut zosik pred tym ako si vyberies, zapojis a nasadis gitaru? :blink:
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« Odpoveď #16 kedy: 02. December , 2005, 18:32:51 »

Na mojom kombe Laney LC15 su 3 x ECC83 a 2 x koncové EL84.Žiadny vypinač STANDBY tam nie je,iba POWER.Je nejaký postup v tomto prípade pri zapínani a vypínaní komba,aby som predĺžil životnosť lámp?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 02. December , 2005, 19:09:16 »

martinlm napísal:
Citácia
Tusim stand by je niekedy zbytocny, staci mat volume na 0, potom zapnut a po par minutach volume vytiahnut.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 02. December , 2005, 19:13:28 »

rady - ja zdaleka necakam 2 minuty. Jednoducho zapnem power, par sekundova pocitovka, davaaj standby a vysivam. Vypinam standbya power hned za sebou. V konci idem 4 seriu lamp za 12 rokov, takze na tom mojom postupe nebude nic necitlive.

dulla - EL84 su male pentody stavane na nizke zosilnenie, takze nie su ani tak zhavene a neprechadzaju nimi take prudy, ako pri velkych pentodach, takze preto EL84 konce niekedy nemavaju standby.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 02. December , 2005, 19:15:55 »

martinlm napísal:
Citácia
martinlm napísal:
Citácia
Tusim stand by je niekedy zbytocny, staci mat volume na 0, potom zapnut a po par minutach volume vytiahnut.


A toto si ja prave nemyslim. nevidim v tom ziadnu logiku. Dokonca povazujem stahovanie volume pri standby koncaku zbytocne. Ale je zase pravda, ze videl som nejaky Marshall, ktory robil lupance aj pri vypinani standby, ale to uz su Marshalle :).
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #20 kedy: 02. December , 2005, 19:30:41 »

aj tak nevidím logiku v nejakom standby vypínači - prečo power vypínač nepracuje tak, že keď sa zapne, najprv aicky nahodí na nejaký čas \"standby\" mód, ktorý sa sám vypne a dá sa hrať - a samozrejme pri vypínaní naopak. veď to nemôže byť žaden konštrukčný problém....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 02. December , 2005, 19:40:41 »

Dnes nie, ale takto sa lampove koce riesia uz desiatky rokov, vsetci su na to zvyknuti, tak naco to silit...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 03. December , 2005, 01:15:54 »

rady napísal:
Citácia
aj tak nevidím logiku v nejakom standby vypínači - prečo power vypínač nepracuje tak, že keď sa zapne, najprv aicky nahodí na nejaký čas \"standby\" mód, ktorý sa sám vypne a dá sa hrať - a samozrejme pri vypínaní naopak. veď to nemôže byť žaden konštrukčný problém....


Boze, ved nebud taky pohodlny, podla mna to ma caro, zapnut power najprv a kukat na stale silnejsie svietiace a spociatku pukajuce zohrievajuce sa EL34, velmi posobivy ritual. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 03. December , 2005, 13:37:49 »

Presne tak, miestnost osvetluje len slabe svetlo poulicnych lamp, pomaly nahmatas sietovy vypinac na zosilnovaci, cvak, zosilnovac sa zlahka zatriasol. Pod ciernym krytom vysli hviezdy, to sa postupne, za jemneho praskania, ako sa zvysovala teplota ich krehkeho obalu, rozsvietili zeravenia v elektronkach. V miestnosti zostalo uplne ticho, prerusovane iba lahkym brumom vysokonapatovych transformatorov a typickou decentnou lampovou aromou, ked par dni postoja a usadi sa v elektronike prach. Faza 2, stlacas stand-by. Romantika :)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #24 kedy: 03. December , 2005, 13:59:30 »

martinLM: za toto jednoznacne palec hore:-) krasne napisane.
Zaznamenané

o-yep sro
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 03. December , 2005, 14:48:39 »

rady je zaujaty ako svina :lol: asi nam tie lampace strasne zavidi Popiskujem si

a teraz vazne : na doma je lampa pravdepodobne zbytocna (mozno iba taka malinka v preampe), no v skusobni / na koncerte niet o com. a neverim tomu, ze rady je schopny hry po prichode do skusobne, ci na koncert skor nez \"lampovy\" gitarista. predsa samotne zvucenie bicich, ci proste rozbalenie gitary a prislusenstva trva nasobne dlhsie, nez zhavenie, ktore moze prebiehat simultanne. pravda ale je, ze na koncerte mam o ten lampovy aparat dost strach, ked sa okolo neho obsmieta kopec ludi :dry: . takemu blbemu tranzistoraku sa proste nema co stat. jedine, ze by padol na zem. na druhej strane lampac, to je sperk a ako taky, ho treba opatrovat.

Naposledy upravil Iggy, : 03.12.2005 o 14:49
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #26 kedy: 03. December , 2005, 15:06:11 »

martinlm napísal:
Citácia
Presne tak, miestnost osvetluje len slabe svetlo poulicnych lamp, pomaly nahmatas sietovy vypinac na zosilnovaci, cvak, zosilnovac sa zlahka zatriasol. Pod ciernym krytom vysli hviezdy, to sa postupne, za jemneho praskania, ako sa zvysovala teplota ich krehkeho obalu, rozsvietili zeravenia v elektronkach. V miestnosti zostalo uplne ticho, prerusovane iba lahkym brumom vysokonapatovych transformatorov a typickou decentnou lampovou aromou, ked par dni postoja a usadi sa v elektronike prach. Faza 2, stlacas stand-by. Romantika :)


Poeticka dusa. ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #27 kedy: 03. December , 2005, 15:12:08 »

Martinlm:Takto pekne by som to asi neopisal.
Ja tiez milujem proces zhavenia a zhasinania lamp.Akoby mali zivot, tiez boli vytvorene a tiez raz zomru, lebo sa vypalia.Nie ako \"nesmrtelne\" tranzistory.A navyse su citlive, krehke a mozu trpiet roznymi chorobami.Ich sliepnavy svit ma proste fascinuje a ich teplo zohrieva v studenej garazi:)
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #28 kedy: 03. December , 2005, 15:21:34 »

uff, tak teraz neviem, či sa to tak má prežívať, alebo som necitlivý barbar:lol:... len snáď už ďalej v nežnostich s ampami nezachádzate:P
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #29 kedy: 03. December , 2005, 16:49:57 »

Este ma napadla jedna vec.Ked uz je stand-by zapnute, ma sa power vypinat, asi nie, ved by sa vyplo zhavenie.Respektive co by sa stalo, ak by som ako prve stlacil iba stand-by a power by bolo vypnute?Podla schemy totiz power switch nie je nic ine ako vypinac zeravenia elektroniek na Marshalloch a stand by je na druhom vinuti sietoveho trafa.Len neviem ci to vynutie 6,3 volta je spolocne aj pre lampy v preampe...:huh:
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.