Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 10:01:48
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: INTERVALY  (Prečítané 38453 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #30 kedy: 22. September , 2009, 20:11:04 »

podla mna bude dobre, ak si trosku nastudujes aspon zakladnu teoriu, ak si tak uz spravil, tak by som si to zopakoval, pretoze v tom mas trochu misung.

ked ako priklad uvadzas stupnicu Cdur, tak ton E nie je prima ale tercia a ton F je kvarta. isto tam aj niekde bolo vysvetlene preco je medzi niektorymi tonmi stupnice vzdialenost jedneho tonu a inde iba polton Žmurk

styrioci nemyl ho. intervaly su vzdialenosti medzi tonmy a jedno v medzi ktorymi. tie nazvy totizto oznacuju aj postavenie tonu v stupnici. blade hovory o vzdialenostiach medzi tonmy a nie o postaveni tonu v stupnici. ako si prisiel k tomu ze uvadza ako priklad c dur...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #31 kedy: 22. September , 2009, 20:32:51 »

styrioci nemyl ho. intervaly su vzdialenosti medzi tonmy a jedno v medzi ktorymi. tie nazvy totizto oznacuju aj postavenie tonu v stupnici. blade hovory o vzdialenostiach medzi tonmy a nie o postaveni tonu v stupnici. ako si prisiel k tomu ze uvadza ako priklad c dur...
intervaly su vzdialenosti nejakeho tonu voci zakladnemu tonu toniny. cize logicky mi z toho vychadza, ze ked zacal s tym, ze c je prima a d sekunda, tak e nemoze byt znova prima a f sekunda. kedze zrejme chcel uviest ako najjednoduchsi priklad toninu c-dur.
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #32 kedy: 22. September , 2009, 20:43:58 »

chalanisko oznacil C-C a nie C, E-F a nie F. pre priklad v tonine sa pouzivaju akordy napr. kvintakordy .oznacuju sa v nich vzdialenosti medzi tonmy akordu alebo vzdialenost tonu k zakladnemu tonu stupnice vyjadrujucej danu toninu? to ,co si napisal je tiez pravda ,len taka ina. mozez hrat aj terciu od tercie. a ked chces aj sekundu od kvarty. Na zdravie!
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 22. September , 2009, 20:51:36 »

intervaly su vzdialenosti nejakeho tonu voci zakladnemu tonu toniny. cize logicky mi z toho vychadza, ze ked zacal s tym, ze c je prima a d sekunda, tak e nemoze byt znova prima a f sekunda. kedze zrejme chcel uviest ako najjednoduchsi priklad toninu c-dur.
nie interval je vzdialenost medzi tonmi. teda C-C je prima C-Cis mala sekunda C-D je velka sekunda C-Dis mala tercia C-E je velka tercia, ale aj E-E je prima E-F je mala sekunda E-Fis je velka sekunda E-G mala tercia a E-Gis velka tercia.  Zdravíčko
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Blade34
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #34 kedy: 23. September , 2009, 16:01:18 »

nie interval je vzdialenost medzi tonmi. teda C-C je prima C-Cis mala sekunda C-D je velka sekunda C-Dis mala tercia C-E je velka tercia, ale aj E-E je prima E-F je mala sekunda E-Fis je velka sekunda E-G mala tercia a E-Gis velka tercia.  Zdravíčko

no konecne odpoved aku som hladal :)  cize to mam nastudovane dobre...   styrioci trohcu inak pochopil   :)        dik za odpovede
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 23. September , 2009, 18:24:32 »

blade rozumies tomu spravne, styrioci tomu nerozumie.  Beeee

c-dis zvacsena sekunda Beeee .

uz musime iba pockat, kym mikolaj zrusi primu, sekundu, terciu,... aj v hudobnej nauke.
takze sa to sup-sup vsetci naucte, aby nemohol znovu primitivne "argumentovat" tym, ze mnohi tomu stale nerozumeju a maju v tom chaos.  ha ha ha
zvacsena moze byt len kvarta a kvinta, ale to ty vies tak ho nemyl  Bacha na vec kamo!

no mozno nam zrusi aj intervaly  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 23. September , 2009, 19:04:02 »

ako prosim?  :) ?§!.

poslem na teba mikolaja  Bavím sa skvele
co uz sa to aj stihol zrusit?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #37 kedy: 23. September , 2009, 20:50:00 »

teraz neviem, ci si myslel vazne tu kvartu a kvintu.

predpokladam, ze to vies, ale samozrejme moze byt (a casto sa aj vyskytuje) napr. zvacsena sekunda (durova dominanta v mol -> harmonicka mol), charaktericticky interval pre alterovane akordy zvacsena sexta, resp. zmensena tercia v povodnom tvare, zvacsena (zmensena) septima,.. . pri dvojitej alteracii vznikne dokonca dvojzvacsena oktava a pod.

nepochybujem o tom, ze to vsetko ovladas, tak isto to, ktore intervaly sa zvacsuju a ktore zmensuju, ale aby sme boli v sulade s protokolom, tak som to musel napisat. :) kto vie, co by si inac o nas pomyslel pan minister. :)

Tak tak. Na zdravie!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 24. September , 2009, 01:45:27 »

nie interval je vzdialenost medzi tonmi. teda C-C je prima C-Cis mala sekunda C-D je velka sekunda C-Dis mala tercia C-E je velka tercia, ale aj E-E je prima E-F je mala sekunda E-Fis je velka sekunda E-G mala tercia a E-Gis velka tercia.  Zdravíčko

Blazej to vie, ale asi nechcel reagovať.
C-Cis je zväčšená prima, C-Dis je zväčšená sekunda..    Len aby bol poriadok..
Zaznamenané

marowak
Hosť
« Odpoveď #39 kedy: 24. September , 2009, 07:05:00 »

Sorry, boli tu chyby, tak nech to nematie...
« Posledná zmena: 24. September , 2009, 08:36:33 od marowak » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 24. September , 2009, 07:47:50 »

Ja by som si na začiatok rozdelil intervaly na: 1, základné
                                                                         2,odvodené
 Základné: -čisté /1,4,5,(Som frajer/
                  - malé a velké /2,3,6,7/
 Odvodené-zväčšene /dvojzväčšené//
                  -zmenšené  /dvojzmenšené/ 
  
 No a potom z toho "zakladu"    zložené, konsonantné,disonantné,doškalne,alterované,enharmonické  :)
Kua,dam 8-mičku do zátvorky a z oktávy je smajl.      
                 
« Posledná zmena: 24. September , 2009, 08:06:45 od udry » Zaznamenané
marowak
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 24. September , 2009, 08:37:21 »

Uz som to opravil. Vdaka za vysvetlenie. Smútim
Zaznamenané
marowak
Hosť
« Odpoveď #42 kedy: 24. September , 2009, 08:38:29 »

...zajtra, ked budem mat cas a ak by bol zaujem, tak mozem vysvetlit na alterovanych akordoch prakticke vyuzitie zvacsenych a zmensenych intervalov. dal by som ukazky v notach, aby to bolo zrozumitelne + nejaky strucny popis

Ano, mozes, je zaujem.
« Posledná zmena: 24. September , 2009, 08:38:57 od marowak » Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #43 kedy: 25. September , 2009, 10:26:09 »

zajtra, ked budem mat cas a ak by bol zaujem, tak mozem vysvetlit na alterovanych akordoch prakticke vyuzitie zvacsenych a zmensenych intervalov. dal by som ukazky v notach, aby to bolo zrozumitelne + nejaky strucny popis
jasne, bude to na uzitok, aspon si myslim  Žmurk
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 14. December , 2009, 19:19:11 »

...neviem to tu ani za nic na svete najst . . . bola tema o mulltiintervalovej muzike ci ako sa to vola, ked je stupnica rozdelena  viac ako na 12 tonov, aj nejaki interpreti boli spomenuti . . . pomozte mi dakto lebo  zosaliem
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.11 sekund, 22 otázok.