Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:46:53
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kam s efektami  (Prečítané 2769 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« kedy: 01. December , 2005, 20:53:30 »

Ako by som mal pri nahravani do PC pracovat s efektami (nie skreslenie, ale delay, flanger...) mam nastavit na kombe zvuk so vsetkym a potom ho len mikrakom snimat? Alebo je lepsie mat dobru zvukovku a pouzivat real timeove pluginy na cisty zvuk? Alebo nahrat stopu a potom na nu supnut nejaky plugin?
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 01. December , 2005, 21:19:46 »

Ak mas dost vykonny PC a prislusny program, tak nie je o com. Mozno je este lepsie nahrat cistu gitaru a vstup monitorovat cez napr Amplitube. Cize pocujes skresleny zvuk, nahra sa cisty a nad nim nechas ten plugin na zvuk. A potom mozes po nahrani menit nie len dozvuk a echo, ale aj charakter skreslenia, skreslenie, bednu, atd atd atd. Velke moznosti.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 02. December , 2005, 11:17:19 »

Vzdy je lepsie nahravat suchy zvuk a efektovat dodatocne. Je to lepsie preto, ze pokial hras iba samotnu gitaru, nevies presne odhadnut, kolko efektu je akurat. To zistis, az ked pridas ostatne nastroje a zacnes to nejak mixovat. Ak by si nahraval gitaru uz s napr.  delayom a potom v celej nahravke by si zistil, ze toho delayu je tam nejako vela alebo malo, uz by si nemal ako to napravit. Okrem toho ake by si pouzival efekty pri nahravani ? Nejake krabickove alebo multiefektove ? To vacsina z tych plug-inov, co dnes existuju zneje kvalitnejsie a ma viacej moznosti nastavenia.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 02. December , 2005, 11:21:52 »

Nooo...mam kombo so zabudovanym multiefektom....Rocktron Replitone,mozno to poznate...nieco na styl Line6, ale podla mna s lepsim zvukom. No a z neho som mikrakom snimal hotovy zvuk. A ked sme uz pri tom, da sa nieco podobne robit aj so skreslenim? Bude ten zvuk stat za to? V takom pripade by som asi mohol v nahravke menit amp simulatory a skreslania a tak...sorry za tie otazky, ale fakt sa v tom nevyznam.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 02. December , 2005, 11:41:03 »

To je jedno, co mas za aparat, to co som napisal o pomere efektov pri samotnom hrani a v kontexte nahravky pri mixazi plati. Mozes takto pracovat aj so skreslenim, tak ako pisal aj MartinLM, akurat na to potrebujes uz taku zvukovku, ktora Ti to bude vediet realtime uz s tym skreslenim prehravat (gitaru mas pichnutu vlastne rovno do zvukovky). Vyhoda je naozaj taka, ze mozes dodatocne volit typ skreslenia a vsetky jeho parametre. V praxi mam vsak vyskusane, ze kvalitny aparat dobre odsnimany mikrofonom je zvukovo najlepsie riesenie a nejake moznosti, ktore davaju navyse virtualne pluginove aparaty to nevyvazia. Ale experimentom sa medze klast nemaju Žmurk.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 02. December , 2005, 15:42:12 »

Ja nahravam bez efektov a pridavam az pri mixazi. Nikdy nevies, kolko ho tam bude treba, ked sa nahraju vsetky nastroje. Este sem tam pouzivam aj efekty na aparate, ale to su skor uz dost specificke efekty, ktore tam maju byt este pred mixazou.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.136 sekund, 22 otázok.