Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 19:02:04
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: orange  (Prečítané 8428 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 04. December , 2005, 20:03:55 »

swordy napísal:
Citácia
hej hej  mam ukazky orangu (boli v novembrovom muzikuse) progrock to co hovoris s tymi tranzistormi sa mi nejako nezda :dry: je pravda, ze ked nastupili tranzistoraky, tak lampace Orange skoro vymyzli, no potom nastastie sa znova vratili a teraz su to (aj boli) kurevsky drahe veci, ale s  velmi peknym zvukom


A co sa Ti nezda? Pozor, Orange teraz nerobi ta firma, co ich robila v 70tych, co som cital na nete fora, tak sa kvalitou tieto nove (ani reedicie lampovych modelov) povodnym kusom zdaleka nevyrovnaju.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 04. December , 2005, 20:23:47 »

no nezda sa mi ze by robili tranzistory, ak si si na 100 perc. isty ze robi, tak potom ok, ale podla mna nie, takze sa rad necham poucit. S tou kvalitou je to mozne, ale cena je nenormalna
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 04. December , 2005, 20:39:49 »

Povodne Orange (made in UK) v 70tych boli iba lampove, tranzistory robi dnes nova firma, co ma pravo ich vyrabat pod tou znackou.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 04. December , 2005, 20:52:27 »

inac progrockac ta tvoja diagnoza je vazna, da sa s tym nieco robit, alebo je to az do smrti:P
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 04. December , 2005, 21:06:38 »

kurde tie ukazky by sa zisli
a teraz som si este na nete v musikuse precital no ze proste parada tak by som kcel pocut ...
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 05. December , 2005, 11:22:13 »

Tak aby si nebol smutny brko, tak aspon jednu ukazku zatial posielam, zo zaciatku 70tych rokov, cize klasicka celolampova 80 alebo 120w hlava Orange, typicky zvuk.

Bohuzial zas nejde. Smútim

Este posledny pokus: http://ftp://gitaristi.sk/_sub/ftp/progrocker/orange1.mp3
« Posledná zmena: 04. Január , 2007, 08:07:11 od guitman » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 07. December , 2005, 13:27:12 »

Uz to ide brko, ak budes chciet dalsie, tak povedz. :)
« Posledná zmena: 04. Január , 2007, 08:06:51 od guitman » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 07. December , 2005, 17:05:21 »

Snad je nam vsetkym jasne, ake je asi posudzovat charakter zvuku aparatu z neviem akej nahravky, kto vie s akou gitarou atd..
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 07. December , 2005, 20:06:22 »

Gitara je to Gibson Flying V, je to prvy album kapely Scorpions. Iste ze sa neda posudzovat presne podla nahravok, ale toto je fakt dost typicky zvuk Gibsonov cez Orange, mam tych nahravok fakt dost.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 17. December , 2005, 15:34:22 »

progrocker napísal:
Citácia
Gitara je to Gibson Flying V, je to prvy album kapely Scorpions. Iste ze sa neda posudzovat presne podla nahravok, ale toto je fakt dost typicky zvuk Gibsonov cez Orange, mam tych nahravok fakt dost.



tak este dajaku ukazku daj
ale dajaku cistu iba aparat nie v pesnicke ale aparat ...
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #25 kedy: 17. December , 2005, 16:18:27 »

A co som ja zbierac ukazok vsetkych aparatov? :lol:
Iba cisty aparat nemam. Mam iba kopec skladieb a albumov s nimi zo 70tych rokov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #26 kedy: 20. December , 2005, 11:15:55 »

Mal som to kedysi doma.Zvukovo clean -super,crunch-fajn.Je to strašne mäkký zvuk.Ale nechcel by som to.Leda tak zadarmo...Pre tých,čo sa \"kochajú\" vnútornosťami pár obrázkov.


* Orange_vnutro_1.jpg (130.1 KB, 765x572 - prehliadnuté 292 krát.)

* Orange_vnutro_2.jpg (146.54 KB, 760x568 - prehliadnuté 343 krát.)
« Posledná zmena: 03. Január , 2007, 19:30:13 od Martinlm » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #27 kedy: 20. December , 2005, 21:58:51 »

No to uz je dost odlisny aparat od tych starych. Tie mali trafa Partridge a boli point to point. Na tychto reediciach som hral aj ja parkrat v Nemecku, trochu ako Marshally to zneje.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #28 kedy: 22. December , 2005, 14:24:25 »

Tu,ak sa nemýlim,boli trafá DRAKE,kedysi robili MARSHALl,teraz tuším opäť.Technický pokrok vo výrobe súčiastok lampáčom skôr uškodil ako pomohol.Takže zbohom staré dobré časy...
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.