Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 02:40:35
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: schemy na zapojenie snimacov  (Prečítané 64585 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 13. Február , 2006, 14:20:49 »

frakos napísal:
Citácia
ked to zapojis takto s  5-polohovym prepinacom, tak
1. poloha SC
2. poloha SC + SC z HB
3.poloha SC z HB
4. pololha tiez SC z HB :)
5. HB

 . . . . ked sa ti to takto nepaci napis aky prepinac mas k dispozicii a prekreslim. . . .

a ked pridas aj to za prerusovanou ciarou mas aj tone . . . . hodnoty tych potakov a kondika Ti teraz neviem povedat, ale niekto iny bude vediet . . .

Ja len dodam, ze na potenciometri volume chyba zapojena zem. Bez nej by sa to iba trochu stisilo, ale zostalo stale hrat aj po stiahnuti potenciometru. A este dodam, ze mam akysi pocit, ze aby to zapojenie fungovalo na 5-polohovy prepinac, musel by byt 4-ity (tzv. megaswitch). Bezny standardny fendracky je iba 2-ity a myslim, ze takto sa to nan zapojit neda. Aby som nadobudol istotu, musel by som si to rozkreslit a urputne sa zamysliet, na co by ma rozbolela hlava, co sa mi rozhodne nechce teraz riskovat :).
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 15:22:06 od Martinlm » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 13. Február , 2006, 14:21:47 »

Ja len pripomeniem ze v tej Frakosovej scheme ten prepinac funguje tak, ze bud pripoji vzdy len jeden z tych troch uzlov, alebo dva susedne. Cize su tam 3 uzly, ale 5 poloh (prvy, prvy s druhym, druhy, druhy s tretim, treti). Take zapojenie da pekne zvuky.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 13. Február , 2006, 14:27:10 »

oooops - beriem vsetko spat, zamyslel som sa a ani hlava ma nerozbolela :). Schema samozrejme funguje, s tym, ze 4 a 5 poloha asi nebudu hrat celkom totozne. V 4-polohe hra iba jedna cievka (ta horna). V piatej polohe ma signal tendenciu ist cestou mensieho odporu rovno do zeme cez hornu cievku, ale podla mna je mozne ze to, ze ide vlastne aj spodnou cievkou (aj ked cestou vacsieho odporu) moze to mat na zvuk vplyv.  Ked uz ziadny iny tak je tam rozdiel v impedancii celej sustavy, co by sa na zvuku malo prejavit. Tolko teoria, v praxi by ma to docela zaujimalo :).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 13. Február , 2006, 14:27:36 »

martinlm napísal:
Citácia
Ja len pripomeniem ze v tej Frakosovej scheme ten prepinac funguje tak, ze bud pripoji vzdy len jeden z tych troch uzlov, alebo dva susedne. Cize su tam 3 uzly, ale 5 poloh (prvy, prvy s druhym, druhy, druhy s tretim, treti). Take zapojenie da pekne zvuky.


Predbehol si ma :).
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 13. Február , 2006, 14:30:20 »

ano pardon este ta zem vo volume chyba. . .
 . . . . ano tie 5 polohove prepinace su tak robene (aj som sa to snazil nejak znazornit), ze v medzipolohach spaja stredny s krajnym . . .
. . . realne ma ten 5 polohovy prepinac 8 kontaktov v rade za sebov .  . . lebo su duplovane, zvacsa stredne dva(4. a 5.) su spolocne body (\"vystupy\") tych dvoch prepinacov . . ..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 13. Február , 2006, 14:31:47 »

rastis napísal:
Citácia
...Ked uz ziadny iny tak je tam rozdiel v impedancii celej sustavy, co by sa na zvuku malo prejavit. Tolko teoria, v praxi by ma to docela zaujimalo :).


A este raz sa opravim - signal ide cestou najjednoduchsieho odporu v oboch pripadoch iba cez hornu cievku, to ze je tam v druhom pripade pripletena aj spodna cievka nehra rolu. Dufam, ze toto bola moja posledna oprava k tejto kauze Popiskujem si :) .
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 13. Február , 2006, 14:51:34 »

ja som clovek jednoduchy mne staci humbuk na skreslenie  a single na ciske ska ... nepotrebujem vela rozlicnych zvukov ..
ak sa mi nebude pacit tak predam snimac a kupim iny ... a mam
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 13. Február , 2006, 14:54:17 »

Prave tie medzipolohy a rozopnuty HB pri kobylke su na ska to prave :)
Zaznamenané

vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #23 kedy: 31. Máj , 2006, 22:28:57 »

aky vplyv ma kapacity kondika na vysledy zvuk? alebo na ake snimace sa ma pouzit aky kondik je v tom dake pravidlo?
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #24 kedy: 31. Máj , 2006, 22:35:40 »

ok ja mam jednu Q, preco ked som odpojil tonovu clonu singel v strede skoro vobec nie je pocut, nieco mi hovori ze by to mohlo byt dvomi mini humbuckermi (maju 2xvacsi signal) ale aj tak by ho malo byt pocut nie?Huh!?:blink: ved ta tonova clona bola na **
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 31. Máj , 2006, 22:56:26 »

vylo napísal:
Citácia
aky vplyv ma kapacity kondika na vysledy zvuk? alebo na ake snimace sa ma pouzit aky kondik je v tom dake pravidlo?


Ziadny - signal nejde cez kondik. Jedine ak zatahujes tonovu clonu, idu vysky cez neho do zeme. Respektive niektore firmy premostuju kondikom vstup s vystupom potenciometru, aby si signal zachoval jasne vysky aj pri stahovani volume, ale ako vravim, robi to iba malo firiem a ja osobne take riesenie tiez moc nemam rad... A ty potrebujes teda vediet co presne ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 31. Máj , 2006, 22:57:47 »

hangar_18 napísal:
Citácia
ok ja mam jednu Q, preco ked som odpojil tonovu clonu singel v strede skoro vobec nie je pocut, nieco mi hovori ze by to mohlo byt dvomi mini humbuckermi (maju 2xvacsi signal) ale aj tak by ho malo byt pocut nie?Huh!?:blink: ved ta tonova clona bola na **


Nejaka blbost - bud to zle popisujes alebo si urobil nieco ine, ako pises.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 07. Jún , 2006, 11:21:32 »

Pozri sem  http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_pickups.html
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 07. Jún , 2006, 11:23:50 »

oil napísal:
Citácia
a este sem http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_pickups/Pickups:_Kits.html
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 18. Marec , 2008, 18:46:20 »

takze dnes som zapajal snimace humbac ku kobylke a singel ku krku ... vsetko som akosi zapojil , volume funguje , prepinac ide ... lenze!

tonova clona je na tom akosi padivne
ked ju pridam uplne chova sa tak ako keby bola uplne stisena cize ziadne vysky a to iste ked je stiahnuta .. ked ju dam dakde na "5" tak je to akoby na maxime...

davajte elektrikari
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 22 otázok.