Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:56:13
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: schemy na zapojenie snimacov  (Prečítané 64583 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #150 kedy: 30. Jún , 2011, 11:40:28 »

cumim do toho obrazku a nemam sajn, jak to je myslene a asi ani nikto iny ti neporadi po nete.

zopakujm tisici raz - treba rozumiet principu, treba si odsledovat, co ktory kablik zo snimaca realne je a co je ktory konkretny pin na prepinaci. oni tie prepinace nie su vsetky rovnake, poradie pinov sa u roznych znaciek casto lisi, zato sa neda hentaky obrazok bez toho, aby to clovek mal pri sebe realne, uplne presne pochopit (aspon ja to nedokazem)...
Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #151 kedy: 30. Jún , 2011, 12:00:38 »

cumim do toho obrazku a nemam sajn, jak to je myslene a asi ani nikto iny ti neporadi po nete.

zopakujm tisici raz - treba rozumiet principu, treba si odsledovat, co ktory kablik zo snimaca realne je a co je ktory konkretny pin na prepinaci. oni tie prepinace nie su vsetky rovnake, poradie pinov sa u roznych znaciek casto lisi, zato sa neda hentaky obrazok bez toho, aby to clovek mal pri sebe realne, uplne presne pochopit (aspon ja to nedokazem)...
Chcel som to odfotiť no s foťákom ktorý momentáne mám k dispozícii na fotografii nieje vôbec vidno, tak som myslel že obrázok bude užitočnejší,ale asi som sa mýlil. Mne len dosť vrtá v hlave to, že to hrá ok a strašne to brúmi a neveim ako sa toho zbaviť - skúšal som priložiť vodič k rôznym žilám a pod ale buď prestal snímač hrať úplne alebo tam nenastala žiadna zmena
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #152 kedy: 30. Jún , 2011, 12:07:08 »

fotka tiez nepomoze, pokial clovek nedokaze odsledovat, ako su piny na prepinaci a ktory kablik snimaca co znamena.

to co popisujes moze znamenat, ze Ti hra snimac ako singel. ten obrazok posobi dost podivne co sa tyka zapojenia, ale zopakujem - cez net sa toto radit neda.

naser sa, pozri si schemu, co realne ma byt kedy zapojene (fakt to neni zlozite, ked tomu rozumiem aj ja ! ) a potom si odsleduj svoje zapojenie, ci zodpoveda scheme... a pokial nedas, co su na prepinaci vstupy a co vystup, tak bohuzial bude lepsie, ked si na vymenu snimacov najdes niekoho ineho...
Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #153 kedy: 30. Jún , 2011, 12:43:14 »

fotka tiez nepomoze, pokial clovek nedokaze odsledovat, ako su piny na prepinaci a ktory kablik snimaca co znamena.

to co popisujes moze znamenat, ze Ti hra snimac ako singel. ten obrazok posobi dost podivne co sa tyka zapojenia, ale zopakujem - cez net sa toto radit neda.

naser sa, pozri si schemu, co realne ma byt kedy zapojene (fakt to neni zlozite, ked tomu rozumiem aj ja ! ) a potom si odsleduj svoje zapojenie, ci zodpoveda scheme... a pokial nedas, co su na prepinaci vstupy a co vystup, tak bohuzial bude lepsie, ked si na vymenu snimacov najdes niekoho ineho...
Vyskúšam to urobiť ako vravíš  Na zdravie!
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #154 kedy: 06. December , 2011, 14:50:47 »

Ludia, velmi rychla otazka:

Ako zapojim kabliky od jackovej samice po potak ?

Mam to teraz tak, ze od strednej nozicky VOLUME potaku k PLUS na samici a druhy kabel mam ako GROUND od kobylky. Ale strasne mi to brumi + ak sa dotknem prepinaca snimacov (bez plastovej hlavicky), tak potom to cca hra tak, ako ma. Kde som spravil chybu ?

Vdaka !
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #155 kedy: 06. December , 2011, 14:53:44 »

Robil som podla tejto schemy:



s tym, ze ten druhy kablik mi ide od kobylky ako Ground. Nie od volume potaka.
« Posledná zmena: 06. December , 2011, 14:54:11 od Branko » Zaznamenané

bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #156 kedy: 06. December , 2011, 15:14:39 »

Nekde to nebudes met dobre uzemnene. To je na nejaky strat ?
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #157 kedy: 06. December , 2011, 15:16:12 »

minus z jacku ma ist na zem na potaku a nie na kobylkove zemnennie. ved takto to nemas vobec uzemnene, preto ti to brumi. ked chytis prepinac, tak zemnis ty svojim telom. nejak nevidim dovod preco si to zapajal tak divne, ked tvrdis, ze si to zapajal podla tej schemy, tam je to jasne zakreslene. kde si tam videl, ze kobylkova zem ma ist na minus na jacku a zvysne zeme sa maju nechat len tak?

cize zemnenie kobylky priletuj pekne na potak k ostatnym zemneniam a odtial ides na minus na jacku
« Posledná zmena: 06. December , 2011, 15:18:30 od styrioci » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #158 kedy: 06. December , 2011, 15:16:25 »

Nekde to nebudes met dobre uzemnene. To je na nejaky strat ?
Musicman. Pozeral som, uzemnene dobre, ale ked sa dotknem prepinaca snimacov, tak to hra, aj ked s obcasnym pukotom... neviem, co to moze byt.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #159 kedy: 06. December , 2011, 15:18:02 »

minus z jacku ma ist na zem na potaku a nie na kobylkove zemnennie. ved takto to nemas vobec uzemnene, preto ti to brumi. ked chytis prepinac, tak zemnis ty svojim telom.

cize zemnenie kobylky priletuj pekne na potak k ostatnym zemneniam a odtial ides na minus na jacku
OK, dik, idem skusit. :)  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #160 kedy: 06. December , 2011, 17:06:38 »

Dakujem, funguje to !  Na zdravie!
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #161 kedy: 25. December , 2011, 18:25:07 »

nechcem zakladať novu temu , kupil som si pod stromček dimarzio superdistortion štvoržilový a potrebujem vediet ako mam spojit tie kable aby som mal  z toho klasický humbucker , nechcem to rozopínat chcem len klasiku hambáč ak ako to mam spojit dík  Na zdravie!
Zaznamenané
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #162 kedy: 25. December , 2011, 18:30:16 »

nechcem zakladať novu temu , kupil som si pod stromček dimarzio superdistortion štvoržilový a potrebujem vediet ako mam spojit tie kable aby som mal  z toho klasický humbucker , nechcem to rozopínat chcem len klasiku hambáč ak ako to mam spojit dík  Na zdravie!
http://www.dimarzio.com/sites/default/files/diagrams/4Conductor.pdf

Cerveny je hot, zeleny a neizolovany dohromady a na zem, bili a cerny dohromady a omotat izolacku.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
stevino179
Hosť
« Odpoveď #163 kedy: 25. December , 2011, 18:33:43 »

 Na zdravie! v relé dík , máš to u mna /všetko dobre sa vráti aj z urokami / , a idem na to jupíííííííííí
Zaznamenané
puci
nováčik
*
Príspevkov: 31


« Odpoveď #164 kedy: 11. September , 2013, 16:28:19 »

Potreboval by som schemu na zapojenie snimačov:3 polohovy spinač,1 poloha krk singel,2 poloha krk singel+polovica hambuckeru.3 poloha hambucker,vdaka lebo to neviem nikde nájsť.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 22 otázok.