Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 12:22:00
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rady  (Prečítané 26279 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 07. December , 2005, 00:05:49 »

rastis napísal:
Citácia
Odkedy byva za gitarami vaha ?\" .


Ja si gitaru kazdy den vazim a sledujem jej vahu. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 07. December , 2005, 00:41:05 »

progrocker napísal:
Citácia
Ja si gitaru kazdy den vazim a sledujem jej vahu. Žmurk


to sa da pochopit. treba sledovat, ci nam milenky / frajerky nepriberaju :lol:
i ked neviem si uz predstavit tlstejsiu ako gibson LP :silly:

konecne si ale naozaj stojim za tym, ze to je multiefekt. predstavujem si totiz situaciu, v ktorej si nan zastane nejaka zenska a pri pohlade na displej vyda naozaj nepredvidatelny zvukovy efekt :lol:
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #17 kedy: 08. December , 2005, 14:52:09 »

ten multiefekt je ruský kiloton, keď na neho človek šlapne, zahrá brutálne ťažké kilá...

nezabúdajte, že ibanezy sú v inzerátoch na predaj


* kiloton.jpg (13.31 KB, 207x162 - prehliadnuté 254 krát.)
« Posledná zmena: 05. Február , 2007, 20:08:05 od Martinlm » Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 08. December , 2005, 15:21:56 »

rady je fasa chlapik podla mna.

Chodi na koncerty Sign, ma super vahu, plastove okna, pekny byt a aj nejake tie gitary, no :)

PS. ten smajlik co je dole hlavou je uplne tutovy...haha...skoda len, ze ho neviem robit, lebo davam iba rychlu odpoved a nevidim na neho kod.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #19 kedy: 13. December , 2005, 08:25:44 »

Imbus: ty si tiež v poho, som ťa minule tiež videl na koncerte Sign:laugh:...
Zaznamenané
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #20 kedy: 13. December , 2005, 20:13:29 »

rady napísal:
Citácia
ten multiefekt je ruský kiloton, keď na neho človek šlapne, zahrá brutálne ťažké kilá...

ha ha ha tak toto bol vazny klinec..klobuk dole..
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #21 kedy: 15. December , 2005, 13:49:21 »

takze s sz520 som sa rozlucil:blush:
Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 29. December , 2005, 00:36:15 »

toto za gitarou je jednoznacne vaha, doma mame presne tu istu
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 29. December , 2005, 01:32:55 »

podla mna si kupil multiefekt, ale v predajni ta dobre osrali :silly:
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #24 kedy: 25. Február , 2006, 21:49:51 »

Budúci týždeň by mi mala prísť Yamaha RGX-A2. Riskol som to a objednal som ju cez net... už sa na ňu dosť trasem, potom dám vedieť!!
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #25 kedy: 01. Marec , 2006, 13:07:30 »

tak gitara mi prišla pred pol hoďkou domov a ja som v práci... toto budú tie najdlhšie tri hodiny!!!!!
Zaznamenané
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #26 kedy: 01. Marec , 2006, 13:11:39 »

rady napísal:
Citácia
tak gitara mi prišla pred pol hoďkou domov a ja som v práci... toto budú tie najdlhšie tri hodiny!!!!!


Hybaj domov, chcem recenziu;) :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 02. Marec , 2006, 07:40:37 »

takže prvé dojmy:

gitara je made in taiwan, znie to až zle, ale yamaha vyrába aj top modely na taiwane (napr. aj rgx820). spracovanie samotné je výborné až na pár maličkých chybičiek v nátere, ale treba ich hžadať. celkovo pôsobí ako keby bola z umelej hmoty, na prednej bielej strane je až extréme lesklá a šedá zadná časť (aj krk je šedo lakovaný) to len umocňuje. najlepšie na tom je, že práve preto sa mi páči. je neuveritežne žahká, nevážil som, ale podža špecifikácií by mala mať 5,5 libier, čo je 2,5 kila a asi je to naozaj tak.

keďže nie je z plastu, je samozrejme z dreva. krk je javor, výborná hrúbka, na akú som zvyknutý (nie žiadny plochý úzky ibanez rg krk). keďže je lakovaný, tak nekĺže úplne ideálne, ale to napraví fast fret. hmatník je palisandrový, ale dosť tmavý a trošku upravedný akoby viac do lesku. pražce sú klasické medium a kvalitne spracované, až by sa jeden divil a neveril, že je z taiwanu. ale celkovo sú yamahy aj tie nejlacnejšie známe svojim dobrým vypracovaním. výstuha krku je na opačnom konci ako zvyčajne, čiže na spojení s telom a na konci hmatníka ju chráni plastový kryt. hlava je nezvyčajne hrubá a dvojvrstvová - je to vidno na obrázku. telo je sendvič - na zvonka nejaké tvrdšie drevo (to čo to je sa na internete líšia aja to nebudem zisťovať, ale narazil som na NATO a agathis), medzi nimi je žahučké drevo, asi falkata. hardware ma prekvapil milo. ladiace mechaniky sú nezvyajné, ale fungujú ako tie klasické, aj keď mohli byť citlivejšie. kobylka je pevná a aj keď vyzerá ako z nejakého plastu s kovovou povrchovou úpravou, tak je z poctivej ocele (magnet s ňou spolupracuje), čo som ani nečakal. jej tvar je vežmi pekný, hladký a klasická stratovská kobylka pri nej vyzerá až čudne. je na jej vidno opracovanie, ale vôbec to nevadí. pôsobí síce subtílne, ale nie je to pravda. je prychytená až o zadnú časť gitary, takže cez telo zn nej idú \"sound tubes\".

snímače sú alnico humbuckre v soap-bar vežkosti. celkom to tej gitare sekne. trošku ťažšie sa výškovo nastavujú, lebo chod šróbov je tuhý, ale ide to. ovládače sú dva - volume a prepínač snímačov, oba sú otočné. pod volume svietia ledky podža toho, aký snímač je zapnutý. prijal by som klasický prepínač, ale je jasné že tento bol zvolenký kôli dizajnu. zo zadnej strany je priestor na 9V batériu (naozaj slúži len na tie ledky) a priestor pre kabeláž. ten som samozrejme hneď otvoril a so spracovaním kabeláže som vežmi spokojný, to sa nevidí často ani na o dosť drahších gitarách.

gitara prišla s natiahnutými devinkami, ktoré sú na môj vkus tenké. musel som ju trošku doštelovať, ale nebol problém, mám klasický dohmat okolo 2mm nad hrubým e na 12. pražci a nejaké extrémne drnčaia sa nekonajú.

už nasucho je zvuk veeežmi hlasný, to je prvá vec, ktorú si človek všimne. som zvedavý, čo s tým spravia desinky struny:P. gitara výrazne rezonuje a sustain je výborný. zvuk je nasucho úplne vyvážený a je radosť hrať. mal som ju zapojenú len chvížku a potichu, takže ostatné nabudúce aj s fotkami...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 02. Marec , 2006, 11:53:26 »

Tu je pekné video o postupe výroby tejto Yamahy RGX A2:
http://www.yamaha.ca/advertising/pma/RGX-A2%20web.mov

Tak som zvedavý, rady, kedy ju budeš predávať. :)
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #29 kedy: 02. Marec , 2006, 11:54:18 »

aj ja:laugh:
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 22 otázok.